Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #109

X-Men #109

X-Men #109

"Ceremonies"

Postacie
Cytat

Beast: "You're saying you don't trust Profeosr Xavier"
Storm: "The stakes are too high"

Streszczenie

W Salem trwa bitwa na śnieżki pomiędzy X-Men. Colossus rzuca wielką śniegową kulą, której Kurt unika dzięki swym umiejętnościom akrobatycznym. Neal wpada na Betsy i oboje zbliżają się do siebie wyraźnie flirtując, zaś Iceman uspokaja Archangela wyraźnie poruszonego tym co widzi. Pojawiają się powracający z zakupów Rogue i Gambit, a Betsy ucieka na górkę na której czeka Warren. Neal spogląda na nią tęsknym wzrokiem i nie słucha tego co mówi do niego Rogue. Zebrani słuchają kolęd przez budynkiem w Salem Center, a Rogue z trudem panuje nad manifestacją swoich mocy i z wysiłkiem chowa pazury Logana, które się pojawiły. Pojawia się Psylocke, mówiąc iż Warren powrócił do Nowego Jorku i proponuje aby wybrali się na kakao. U Harry'ego rozmawiają, a Rogue stwierdza ,że nie wie już kim jest przez ciągłe przemiany. Betsy przypomina jej, iż odbyły już kiedyś tę rozmowę, było to w dniu śmierci żony senatora Kelly'ego [Uncanny X-Men #247]. Teraz nie żyje sam Kelly, a X-Men zastanawiają się co dalej. Neal stwierdza, iż muszą walczyć o marzenie Xaviera, zastanowiwszy się jak to najlepiej osiągnąć, zaś Rogue mówi że właśnie o tym Gambit rozmawia teraz ze Storm. Remy na lodowisku podjeżdża właśnie na łyżwach do Storm i Beasta, mijając Trish Tilby. Rozmawiają o tym co ustalili. Jest 13 tomów Dzienników Destiny, spośród których oni mają jeden, kilka Xavier, zaś pozostałych brakuje. Zapisano w nich przyszłość świata, którą być uda im się zmienić nie dopuszczając do wydarzeń takichjak śmierć Kelly'ego. Muszą jedynie zdobyć dzienniki. I nie pozwolić by wpadły w złe ręce. Między Hankiem a Remy'm wybucha dyskusja, czy nie powinny być to ręce Xaviera. Gambit przypomina mu o Onslaugcie, zaś Storm stwierdza iż Xavier ma zbyt wielką moc, która może ulec zepsuciu. Jego wpływ na rzeczywistość i pokusa zmian gdyby dostał w swe ręce dzienniki byłaby zbyt wielka. Dlatego dla jego własnego dobra należy usunąć dzienniki z zasięgu jego oddziaływania. Xavier zrobił dla nich wystarczająco wiele, teraz ich kolej.


W tymczasie Nightcrawler w cyrku nieopodal spotyka Cerise. Rozmawiają ze sobą, a Kurt stwierdza ,że choć ją kocha, to jego miłość do Boga jest większa. Nieopodal Colossus zabawia dzieci jako klaun, dając się przywalić gumowym odważnikiem, rzekomo ważącym 16 ton. Spogląda na roześmiane dzieci i wydaje mu się ,że widzi wśród nich Ilyanę. Tymczasem na Manhattanie Warren i Betsy spoglądają na zrujnowany apartament Archangela [X-Men #105]. Warren oznajmia, iż podjął decyzję, gdy Psylocke proponuje mu aby zamieszkał z nią. Zrywa związek, mówiąc ,że widział jak patrzyła na Neala i odlatuje. Betsy podąża za nim, mówiąc iż nie daje im szansy, ten jednak przekonuje ją iż tak będzie dla nich lepiej. Oboje życzą sobie szczęścia na nowej drodze życiowej. Na Brooklynie Bishop powstrzymuje samochód gangsterów, a policjanci i strażacy proponują mu aby dołączyć do nich na małej uroczystość przy choince. Tymczasem Logan spotyka Viper, która przekazuje mu jego dawny pazur. Miała go przy sobie Kitty gdy zniknęła, dzięki czemu Logan wie że wszystko z nią jest w najlepszym porządku. Viper całując Logana pyta kiedy pomiędzy nimi pojawi się coś więcej, ten zaś odpowiada jej ,że tylko w jej marzeniach. W Salem Rogue staje wraz z Gambitem nad szopką, w której dzieci zamierzają pokazać śmierć męczennika Roberta Kelly i zagrożenie ze strony mutantów. Rogue traci nagle kontrolę nad swymi mocami wystrzeliwując promień Cyclopsa i startuje by nie zrobić nikomu krzywdy. Dzieci uciekają przerażone, upewniwszy się że mutanci są rzeczywistym zagrożeniem.


Instytut Xaviera. Mutanci wręczają sobie prezenty z okazji świąt i składają życzenia, nie wiedząc iż część z nich wybiera się w podróż w nieznane. Storm proponuje, aby porzucili resztę X-Men i udali się na poszukiwanie Dzienników Destiny. Z tomu który posiadają wynika, iż w ciągu najbliższych miesięcy zajdzie coś z udziałem Xaviera, któremu nie ufa i nie zamierza pozwolić by stał się Cassandrą, jak określają to dzienniki. Na poszukiwania decydują się wyruszyć Beast, Rogue, Thunderbird, Psylocke, Bishop. Rogue nie pozwala Gambitowi dołączyć do drużyny, mówiąc iż ona w tej chwili jest dla niego zbyt wielkim zagrożeniem. Wolverine pozostanie w Instytucie jako ich łącznik. Wszyscy wstrząśnięci są kolejnym wyborem Storm. Ich żywym komputerem i cerebro stanie się kobieta znana jako Sage.


W szkole trwa gwiazdka. Rogue żegna się z Remy'm, zaś Storm wychodzi na zewnątrz. Podchodzi do niej Xavier, który dał właśnie w prezencie Bishopowi "Opowieść o dwóch Miastach" Dickensa. Xavier mówi, iż żałuje, że patrząc na niebo widzi jedynie tak mało, zaś Storm władająca pogodą tak wiele. Ororo mówi mu, iż powinien spojrzeć na swych uczniów i poczuć się dumny.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #109

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.