Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #75

X-Men #75

X-Men #75

"Anatomy of a Monster"

Postacie
Cytat

Cannonball: "In other wolrds, ugly, the cavalry has arrived!"

Streszczenie

Ranny Logan zrywa się z łóżka w Instytucie oznajmiając iż muszą jak najszybciej odnaleźć Maggota. Na próżno Storm tłumaczy mu, iż powinien wypoczywać, bowiem był nieprzytomny osiem godzin. Logan oznajmia, iż jeśli nie znajdą Maggota umrze on, a mordercy z Salem pozostaną nieukarani.


W Salem Center w zaułku Maggot wyżywa się na swych pasożytach, machając przed nimi gazetą z nagłówkami o morderstwach, pytając jak mogły mu to uczynić. Do zaułka przybywa policja otaczając okolicę i przygotowując się do ataku.


W Instytucie Cecilia udowadnia Beastowi dzięki medycynie, iż pasożyty Maggota nie mogły zaatakować Logana, bowiem nie pasuje rozstaw rany. Storm, Cannonball i Rogue przeczasujący las wiedzą już o tym od Logana, który kazał im odnaleźć mutanta i powiedzieć, iż on tego nie zrobił. Cannonball oddala się wzlatując ponad las, a Storm wyjaśnia Rogue iż ostatnio opinie jej i Sama się nie pokrywają. Tymczasem Logan zagłębia się samotnie między drzewa czując ból odniesionej rany. Wie, że stary wróg powrócił. Staje przed grobowcem N'garai, który lśni w ciemnościach. W normalnych okolicznościach sensory umieszczone w postumencie ostrzegłyby X-Men, lecz uniemożliwiła to dokonana przez Bastiona kradzież Cerebro i wszytkich komputerów. Logan chce się dowiedzieć czemu N'garai powróciły, zraniły jego i czemu interesują się pasożytami Maggota. Pojawiają się Cec i Beast. Doktor wściekła jest na Hanka, kóry zmusił ją by założyła kostium, nota bene noszony niegdyś przez Wasp, gdy Hank był członkiem Avengers. Cec uważa, że wygląda głupio w "pożyczonym" przez Beasta stroju, a Loganowi poleca wracać do łóżka. Ten pokazuje na kopiec, z którego wychodzą demony, będące dawnymi przeciwnikami X-Men [Uncanny X-Men #96, 143].


Do policjantów w Salem podchodzi Maggot zamierzając się poddać, a wówczas porywa go wiatr. Po chwili Storm w towarzystwie Sama i Rogue przekazuje mu słowa Logana na pobliskim dachu. Wyrzuca mu, iż nie powiedział o swych domysłach X-Men. W zaułku pojawiają się tymczasem ciemne sylwetki, w których stronę rzucają się oba pasożyty. Maggot skacze za nimi, a w ślad za nim rzucają się X-Men. Następuje błysk i wszyscy znikają.


Beast powstrzymuje Logana, zauważając iż stwory które wyszły z kopca wyglądają inaczej niż N'garai. Cec wpada w panikę na widok potworów i zaczyna uciekać. Stwory atakują. Okazuje się, iż w ich pazurach zawarta jest jakaś magia, która neutralizuje moce mutantów, co odczuwa Logan gdy zostaje ranny i nie regeneruje się. Każe Hankowi chronić Cecilię, mówiąc iż sam poradzi sobie z przybyszami. Uciekająca Cecilia zostaje dogoniona przez jednego ze stworów, lecz wówczas na ratunek przychodzi jej Marrow. Wraz Beastem zabija stwora, a Cec otrzeźwia uderzeniem w twarz. Trójka mutantów orientuje się iż potwory schwytały Logana. Powtzarzającej, iż jest nieprzydatna Cecilii Wolverine poleca skupić pole siłowe wokół Logana.


Storm, Rogue i Cannonball orientują się, iż znaleźli się w nieznany sposób na Ukrainie. Widzą otwarty kopiec N'garai, a Storm orientuje się iż demony znalazły przejście do naszego świata. Oznajmia, iż muszą jak najszybciej zniszczyć wszytkie kopce, bowiem to zawsze je powstrzymywało. Sam zwraca uwagę, iż Maggot zniknął. Pomiędzy złożonymi wokół ofiarami z ludzi X-Men kierują się w stronę kopca.


Gdzieś pomiędzy wymiarai utknął Maggot, czując iż zaczyna umierać bez swych pasożytów. Pojawiają się dziwne demony, kóre zamierzają go pożreć, lecz wówczas nadchodiz Logan. Swymi pazurami, pomalowany w wojenne barwy tnie przeciwników.


Marrow i Beast zostają schwytani, prtzyglądają się Cec złożonej na dziwnym ołtarzu, gdzie wcześniej dziwna maszyneria zabiła już pierwszą ofiarę, mówiącą po rosyjsku. Cec broni się swym polem przed ostrzami, wykrzykując iż nie podda się N'garai. Tortura ustaje, a potężny stwór odzywa się do niej ludzkim językiem, żądając aby powiedziała Pielgrzymowi, czemu zowie ich tym mianem. Niepodal Logan niesie słabego Maggota, a zapytany o dziwny wygląd oznajmia iż miał dużo czasu by go przybrać, bowiem biegnie on w inny sposób. Tymczasem demony pojawiają się w Salem Center.


Cec dostrzega na ramionach Pielgrzyma pasożyty Maggota, a ten sicekły oznajmia iż splamiła ich nazywając N'garai. Są Ru'tai, niegdysiejszymi niewolnikami N'garai, ktorzy znaleźli moc w swym świecie i obalili rządy Kierokka i jego demonów. Zaczęli studiować świat do którego prowadziły kopce, ludzki świat. Studiują go, smakując wiele rzeczy w tym ludzkie mięso. Cec mówi, iż niczym nie różnią się od swych dawnych panów, choć twierdzą iż są oświeceni, na co słyszy że ludzie są w większości tacy sami, a nie unikalni jak oni. Tych których przestudiował, zabija. Wówczas trafia go piorun Storm, lecz Pielgrzym oddaje jej go z nawiązką, dzięki noszonemu na szyi oku Kierokka. Wówczas pojawia się Wolverine, a na jego widok Pielgrzym pada na kolana widząc tego który oświecił Ru'tai i pokazał im drogę. Logan orientuje się, iż podczas swego ostatniego pobytu tutaj, gdy zmieniony w zwierzę walczył z Kierokkiem [Wolverine #96], musiał pokazać uciemiężonym Ru'tai co należy czynić. Przybity stwierdza, iż wszystko co nastąpiło dalej jest jego winą. Storm podnosi się z ziemi i wydaje rozkaz ataku. X-Men uderzają na Pielgrzyma, który wzywa resztę demonów. MAggotowi nie udaje się otrząsnąć Logana, więc fastballa wykonuje on z udziałem Marrow. Dzięki kości udaje się jej odciąć oko Kierokka. Upada ono jednak, gdy chwyta ją Cannonball. Pielgrzym rzuca się po nie, lecz dopada go Logan, który wreszcie się otrząsnął. Po oko skacze Cec, rozbijając je swym polem. Gdy Maggot odzyskuje pasożyty, mutanci skaczą w stronę portalu.


Na całym świecie otwarte kopce eksplodują. Przejścia zostają zamknięte, a Ru'tai uwięzionych po tej stronie, jak tego w Salem zabierają ludzie przedstawiający się jako pracownicy rządu. W rzeczywsitośći są z Black Air. X-Men pojawiają się w Las Vegas spoglądając na siebie. Nowy skład przeszedł wreszcie chrzest bojowy.


Mutanci są nieświadomi, iż Pielgrzym przedostał się do ich świata. Ukryty w ciele jednego z więźniów Ru'tai przybył poznać ludzkość.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #75

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.