Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #38

X-Men #38

X-Men #38

"Smoke and Mirrors"

Postacie
Cytat

Iceman: "Hankster, you in there, gorilla my dreams?"

Streszczenie

Jean, Scott i Profesor powracają do rezydencji, zaś Cyclops narzeka na zmiany, jakie wprowadza Xavier. W ich wyniku Scott został strażnikiem Sabretootha. Xavier śmieje się przypominając, że im bardziej coś się zmienia, tym bardziej pozostaje takie samo.


Beast usiłuje złamać kod wirusa Stryfe'a, obserwując iż mutuje on wciąż od chwili gdy został przez Stryfe'a wprowadzony do biosfery. Nie ma jednak pojęcia w co zmienia się kod RNA. Na razie udało mu się odkryć, iż wirus posiada trzy odmienne postacie, z czego jest niezwykle zadowolony. Iceman usiłuje wyciągnąć go z laboratorium, przypominając iż spędza w nim całe dnie, zaś ostatni raz opuścił je wraz ze Skinem [Uncanny X-Men #318]. Hank stwierdza, iż nie ma czasu na rozrywkę, bowiem każdego dnia spuścizna zbiera na świecie śmiertelne żniwo, a on zamierza ją powstrzymać. Iceman udaje się na basen, gdzie spotyka Rogue, która na jego widok sprawdza temperaturę wody. Bobby stwierdza, iż wyrósł już głupich żartów, a ostatnie wydarzenia z Emmą Frost która opanowała jego ciało [Uncanny X-Men #314] pokazały mu, iż jego życie nie będzie jednym wielkim żarte. Słuchając go Rogue wspina się na wieżyczkę i skacze z niej do wody... po czym rozbija lodową taflę, która właśnie pokryła basen. Gramoląc się z wybitego przez siebie przerębla Rogue złorzeczy Icemanowi, rzucając pod jego adresem groźby. Radzi mu, aby zrobił coś z kompleksami na punkcie swej mocy, które najwyraźniej ma po tym jak White Queen pokazała mu do czego jest naprawdę zdolny. Bobby proponuje zawarcie paktu, bowiem zauważył że ma ona problemy z Gambitem. Oboje postarają się poradzić sobie wspólnie z własnymi problemami.


Na planie astralnym Jean i Betsy rozpoczynają ćwiczenie, które ma przypomnieć Psylocke jak posługiwać się odzyskaną wraz ze śmiercią Revanche telepatią. Psylocke atakuje Phoenix mieczem, ta jednak uskakuje. Betsy czuje się pełna życia, po zniknięciu swej mrocznej osobowości Kwannon. Przypomina Jean, iż chciała uwieść Scotta gdyż czuła do niego pociąg. Jean atakuje, a Psylocke nie udaje się odwprzeć ataku. Phoenix stwierdza, że nie ma jej nic za złe, bowiem poślubiła Scotta, zaś wyraźnie widzi zainteresowanie Warrenem. Obie wychodzą z sali ćwiczeń śmiejąc się, czemu przygląda się zdziwiony Scott. wkrótce, gdy Cyclops pilnuje Creeda w Sali Ćwiczeń, pojawia się Gambit mówiąc iż zastąpi go, bowiem Jean pragnie aby pomógł kompletować jej meble w ich pokoju. Scott stwierdza, iż myślał że to pilnowanie Creeda jest najgorsze i opuszcza pomieszczenie kontrolne. Już po chwili Sabretooth odczuwa to zwiększonym atakiem hologramów, gdy za sterami zasiada gambit.


W więzieniu w Roswell Cartera Rykinga uwięzionego od czasu wydarzeń w Almogardo [X-Men #13] odwiedza Adam X. Poszukuje informacji o człowieku używającym nazwiska Milbury, który znał jego ojca. Ryking radzi mu, aby odwiedził Xaviera.


Xavier z Bishopem szacują straty spowodowane zniszczeniem komputera przez Seana podczas starcia z Falangą. Profesor obawia się iż utracił na dobre większość danych, bowiem nie przewidział sytuacji w której rezydencja zostanie pozbawiona obrońców. Podczas gdy Bishop sprząta bałagan, Xavier stwierdza iż obawia się że będzie musiał zwrócić się o pomoc do mutanta, którego w swoich czasach Bish poznał jako Commcasta. Mutant ten przechwytuje dane elektroniczne i zapewne posiada pliki Cerebro, lecz nie ma pojęcia że Xavier wie o jego istnieniu, zaś Bish na bazie swego doświadczenia odradza Profesorowi taki krok. Xavier decyduje się zaczekać.


W szpitalu w Tel Aviwie pogrążony we śpiączce David Haller widzi w swym umyśle Destiny, która ukazuje mu jego ojca i Magneto, mającego dwa odmienne marzenia. Co by się jednak stało, gdyby Xavier od początku mógł wypełnić swe marzenie?


W Sali Ćwiczeń Creed nie ma już sił bronić się przed laserami, gdy pojawia się Gambit i zaczyna z nim walczyć. Kładzie go na ziemię i grozi naładowanym energią kijem. Oznajmia, iż zbyt długo starał się zmienić i stać X-manem, aby ktoś taki jak on mu to odebrał. Rozmowie tej przysłuchiwała się Rogue, która stwierdza iż musi przestać obwiniać Lebau za to, co uczynił w przeszłości. Stwierdza, iż wszystko wkrótce się zmieni.


Podekscytowany Hank opowiada o swym odkryciu Bobby'emu, ten zaś zwraca się doń z pytaniem czy jest nieudacznikiem. Emma udowodniła mu, że nie sprawdza się ani jako człowiek, ani mutant. Hank stwierdza, że musi spędzić najbliższe godziny ze swym przyjacielem i przekonać go że tak nie jest.


Phoenix i Cyclops zastanawiają się, czy Xavier może zacząć wszystko raz jeszcze, tym razem bez swej bazy danych. Profesor jak zwykle żyje nadzieją, oznajmiając że w chwilach zwątpienia zastanawia się czy nie mógł zostać fryzjerem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.