Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #101

X-Men #101

X-Men #101

"Hardlanding"

Postacie
Cytat

Cecilia Reyes: "You're no match for me. Much less for any Neo"
Nightcrawler: "You're more formidable than you realize"

Streszczenie

Prom wchodzi w atmosferę, a telekinetyczną bańkę utrzymywaną z wysiłkiem przez Psylocke ogarniają płomienie. Colossu ma problem z utrzymaniem sterowności promu, a temperatura wewnątrz rośnie. W ładowni gdzie znajduje się Thunderbird i członkowie załogi, zebrani ludzie obwiniają o to co się wydarzyło mutantów. Neal próbuje dyskutować, lecz przerażeni ludzie widzą w nim odpowiedzialnego za katastrofę. Pojazdem zaczynają rzucać turbulencje. Psylocke prosi Neala o pomoc w utrzymaniu sterowności pojazdu. Rogue stwierdza, iż nie powinni pozostawiać Shadowcat, lecz jak zauważa Piotr gdyby nie jej poświęcenie start nie byłby w ogóle możliwy.


W Brooklynie Neo przynoszą ciało Jaegera do stóp Dominy, która oznajmia iż pomści swego kochanka. Teraz ona jest łowcą i rusza na polowanie, w ślad za zabójcami. Jeden z Neo spogląda w ślad za nią, stwierdzając w skrytości ducha iż choć Domino dowodzi nimi teraz, kiedyś nadejdzie jego kolej. Tymczasem Cecilia i Kurt ukrywają się w zaułkach, a słysząc syreny policyjne Cec ma nadzieję że przybyła odsiecz. Kurt studzi jej zapach mówiąc, iż nie chciałby aby ktoś zetknął się z takim przeciwnikiem. Cec mówi, mu iż potrzebuje pomocy medycznej, bowiem jest ciężko ranny. Ona została tylko draśnięta strzałą. Kurt pyta czy nie potrzeba jej duchowej pomocy po tym co się stało. Choć jako diakon nie może wysłuchać spowiedzi, chętnie z nią porozmawia. Cec wyznaje, iż nigdy nie sądziła, że jej pole może uczynić komuś coś takiego. Był to odruch czysto podświadomy i obronny. Kurt przekonuje ją, że skalpel w niewyszkolonych dłoniach może stać się narzędziem zabójcy, dlatego tak ważne jest aby poznała swą moc. Opowiada o swej wierze i o tym jak zdecydował się zostać diakonem, a także przypomina iż mając moc należy jej użyć by pomagać ludziom. Rozmowę przerywają strzały, które słyszą. Nieopodal na zniszczonym samochodzie policyjnym strzałami z pistoletu broni się Charlotte Jones, gdy pojawia się mężczyzna atakując ją bronią energetyczną. Wybuch dostrzega szybujący na nocnym niebie Archangel. Spada z nieba ratując Charlotte która strzela w broń mężczyzny imieniem Delagado, który zaatakował policjantów. Blaster za chwilę eksploduje, lecz rzuca się na niego Cec pokrywając swym polem, które pochłania wybuch, za co płaci utratą przytomności. Jones spogląda niechętnie na Archangela, z którym nie widzieli się od dawna [Uncanny X-Men #325] i rusza w ślad za Delgado. Archangel oznajmia Cec która się podnosi, iż Charlotte wezwała ambulans dla Kurta, po czym rusza za nią nie zamierzając porzucić jej w niebezpieczeństwie. Cec widząc, że Kurt stracił przytomność wstrzykuje mu stymulant, a ten otworzywszy oczy przeprasza ją za to co uczyni. Po chwili słychać bamf.


W porcie lotniczym JFK kontrolerzy widzą lądujący awaryjnie prom. Uderza o ziemię i w ogniu hamuje tuż przed zatoką, do której wpadają pasażerowie. X-Men widząc nadjeżdżające wozy strażackie postanawiają zniknąć. Kierują się w stronę Instytutu, gdzie zamierzają użyć Cerebro aby odnaleźć Shadowcat. Rogue zabiera Colossusa, a Thuderbird Psylocke i odlatują.


W Brooklynie Cec wyrzuca Kurtowi, że teleportował ich oboje tak daleko, do podziemi pod kościołem, praktycznie nie mając na to sił. Kurt uśmiecha się, mówiąc że gdzieś w pobliżu są jego przyjaciele. Do podziemi wbiega także Delagado, natrafiając na dwójkę Neo w dziecięcym wieku. Nie mając pojęcia na kogo się natknął, bierze Tartarusa za zakładnika. Archagel podąża w ślad za nim, a Elysia informująca go iż Delgado ma jej brata, zastanawia się czy niebieski kolor skóry Warrena wskazuje na fakt, iż jest on w jakiś sposób powiązany z osobnikiem na którego poluje Domina. Elysia spogląda za nim, a Warren nagle orientuje się że znalazł się w wielkiej sali otoczony przez wszystkie kobiety które kochał - Candy Southern, Jean Grey, Charlotte Jones i Betsy Braddock. Wszystkie przytulają się do niego. Do Elysii podbiega Charlotte, lecz słysząc krzyk Warrena rusza w jego stronę, po czym spada orientując się iż skończyła się jej podłoga. Przeżywa dzięki uniformowi X-Men, który dostała niegdyś od Forge'a [Uncanny X-Men #264]. Ze zdumieniem widzi, iż znalazła się na pustkowiu, a wokół leżą czaszki. Myśli o policjantach których zabił Delgado tej nocy, a wóczas atakuje ją, zmieniony teraz w okrutną bestię, krzyczy iż są w piekle. Charlotte walczy z nim, zaczynając wygrywać, lecz nagle sama przemienia się w potwora. Tymczasem Archangelowi udaje się wyrwać z rąk kobiet i wzbija się wysoko przebijając sufit ponad Brooklyn, nie pojmując tego co się dzieje.


Kurta i Cec dopadają Neo. Tym razem przybyli w większej grupie a ich przywódca wbrew poleceniom Dominy, która chce Kurta żywcem, poleca ich zabić. Cec postanawia zmienić sytuację na swą korzyść.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #101

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.