Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #131

X-Men #131

X-Men #131

"Some Angels Falling"

Postacie
Cytat

"You guys actually bet her that she wouldn't kiss The Beak? Are you serious? She'd kiss a rat with AIDS." - jedna z koleżanek Angel, na wieść o tym, że inne się z nią założyły.

Streszczenie

Na paryskim cmentarzu trwa pogrzeb Darkstar. Profesor X wygłasza mowę żałobną, po czym telepatycznie umożliwia uczestnikom ceremonii doświadczyć wspomnień o zmarłej, aby pamiętali jak żyła.


W instytucie Xaviera Archangel prowadzi zajęcia z grupą latających mutantów. Małe kłopoty sprawia mu Angel, która nie ma zamiaru słuchać poleceń nauczyciela. Uważa, że sama wie najlepiej w jaki sposób latać. Beak ma inny problem - nie wierzy w siebie i wątpi, czy uda mu się wykonać zadanie - dolecieć do okrętu flagowego Shi'ar, który lewituje niedaleko. Podczas, kiedy wszyscy odlatują, Angel zwierza się Beakowi, że uważa innych studentów za idiotów, chcących być superbohaterami. Barnell pyta ją, dlaczego w takim razie przebywa w szkole, na co dziewczyna odpowiada, że widząc takich pechowców jak on dowartościowuje się. Naśmiewając się z Beaka dziewczyna odlatuje. Ten próbuje ją dogonić, ale po przeleceniu kilku metrów spada na ziemię. Angel wraca do użalającego się nad sobą chłopaka i całuje go namiętnie.


W Szkole, Emma rozmawia z Beastem na temat jego oświadczenia o rzekomym homoseksualizmie. Panna Frost wie, że nie jest to prawdą i podejrzewa, że Hank chciał po prostu wzbudzić kontrowersje. McCoy wyjaśnia jej, że chce stawić czoła stereotypom zebranym wokół wszelkich odmienności. Ze swojej strony odradza Emmie wtrącania się w małżeńskie sprawy Summersów, co ta kwituje tylko prychnięciem.


W X-Jecie, lecąc nad Francją, Cyclops i Wolverine rozmawiają o ostatnich wydarzeniach w Mardipoorze [X-Treme X-Men #18 - Christoff], kiedy Emma telepatycznie kontaktuje się ze Scottem. Ma zamiar zacząć jego psychoterapię, o którą niedawno prosił [New X-Men #128 - Christoff]. Tworzy w umyśle Summersa iluzję innego samolotu, z którego oboje wyskakują ze spadochronami. Niestety, gdy Scott próbuje otworzyć swój, z plecaka wylatują tylko stare kostiumy jego i Jean. Jest przerażony i żąda, aby Emma przerwała to doświadczenie, ale ona odmawia. Oboje spadają, a w momencie zderzenia z ziemią przenoszą się do sypialni, oświetlonej płomykami świec. W prawdziwym świecie Logan przejmuje od śniącego na jawie Summersa stery i pozwala mu się zagłębić w świecie marzeń. Cyclops pyta Frost, co ona może wiedzieć o nim lub Jean. Emma odpowiada, że o Phoenix wie wystarczająco dużo, by z nią nie zadzierać, jednak, podobnie jak ona, pragnie poznać, co gryzie jej męża. Scott twierdzi, że pomijając wszystko co się ostatnio zdarzyło, nigdy nie skrzywdziłby Jean, która doskonale o tym wie. Pytanie Emmy brzmi, czy kiedykolwiek jej o tym powiedział, i czy ma odwagę jej powiedzieć, że już jej nie kocha. Summers zaprzecza, twierdzi, że jego miłość do żony trwa nadal, jednak inne rzeczy się zmieniły. Przez długi czas myślał, że jest kimś specjalnym, ale w końcu zdał sobie sprawę, że jest taki sam jak inni; Apocalypse pokazał mu najmroczniejsze zakamarki jego duszy. To wszystko nie przekonuje Emmy, chce, żeby Scott odkrył przed nią swój mroczny sekret, który uczynił go takiego, jakim jest teraz. Jej sposobem na to jest "zabawa w Scotta i Jean". Zakładając kostium Dark Phoenix podchodzi do Cyclopsa, który pyta ją, czy to nadal jest telepatyczna terapia, czy też Emma wkracza na nową ścieżkę.


Na pokładzie okrętu Shi'ar Archangel udziela odprawy swoim uczniom. Ci, którzy wchodzą w skład grupy naprawczej wyruszą wkrótce na wycieczkę do imperium, by pomóc w odbudowie zniszczeń, poczynionych przez Cassandrę Novę. Pozostali mają trochę czasu aby zwiedzić statek przed powrotem na ziemię. Tuż przed zamknięciem włazu na statek przybywa Angel, holując w powietrzu Beaka. Chłopak jest bardzo podekscytowany pierwszym pocałunkiem w życiu, tymczasem dziewczyna z zadowoleniem odbiera od koleżanek pieniądze. Pocałowanie Beaka było po prostu przedmiotem zakładu.


W umyśle Cyclopsa Emma w stroju Dark Phoenix pyta go, czy jest gotów poigrać z ogniem. Scott, zdejmując ubranie, odpowiada: "Pewnie Jean, czemu nie."

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #131

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.