Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #1

X-Men #1

X-Men #1

"Rubicon"

Postacie
Cytat

Gambit: "As I always suspected... redheads they have dynamite kiss"
Cyclops: "At your own risk, my friend"

Streszczenie

Tak to się zaczyna, kilka miesięcy później... W czerni kosmosu trwa pościg, homo sapiens gonią mutantów którzy uprowadzili promy chcąc dotrzeć na asteroidę M. Ogień z dział dosięga uciekinierów, lecz oto mrok rozświetla elektromagnetyczny błysk. Oto Magneto, od miesięcy izolujący się od świata na swej asteroidzie. Zastanawia się czy zabić tych, którzy zakłócają mu spokój, czy po prostu odesłać na Ziemię, lecz mutanci błagają aby ich wysłuchał. Przybyli do niego, jest bowiem ich ostatnią nadzieją.

W Rosji elektromagnetyczny rozbłysk nie pozostaje nie zauważony. Płk Washin każe powiadomić Moskwę, bowiem wisząca na orbicie nad terytorium Federacji Rosyjskiej asteroida jest la rodiny zagrożeniem. Nadeszła pora uruchomić plan przygotowany na tę okazję - protokoły Magneto. W Waszyngtonie Nick Fury składa raport prezydentowi, mówiąc mu iż działania Rosjan mogą pogorszyć sytuację. Jest jednak pewna alternatywa.

W Salem Center w świeżo odbudowanej posiadłości trwa sprawdzian odnowionych X-Men. Cyclops, Storm, Forge, Banshee i Beast obserwują na czujnikach resztę zespołu usiłującą dotrzeć do Marvel Girl i Charlesa Xaviera. Rozmawiają oni we dwoje o odrodzeniu X-Men, a Xavier czuje się jak za dawnych czasów. Zastanawia się jedynie, czy gdyby nie opuścił Ziemi [Uncanny X-Men #200] udałoby się mu zapobiec wszystkiemu co spotkało X-Men i New Mutants w czasie jego nieobecności.

Na zewnątrz nad szkołę nadlatuje grupa w składzie Iceman, Rogue, Colossus, Archangel. Rakiety niszczą lodowy most Bobby'ego, lecz Rogue nakierowuje je na siebie i odlatuje z pola walki. Korzystając z braku ostrzału Archangel zrzuca Colossusa do pomieszczenia w którym jest Xavier, lecz tam telepatycznie paraliżuje go Marvel Girl. Banshee wykrywa w kanałach drugą grupę, która przemnknęła się obok czujników i po chwili Wolverine'a, Gambita i Psylocke atakują roboty. W trakcie gdy Betsy i Logan stawiają im czoła, Remy wykazując tendencję do samotnego działania porzuca ich i przekrada się do Marvel Girl. Atakuje ją kartą, po czym pochyla się aby pocałować nieprzytomną i wówczas Jean eksploduje, bowiem Gambit natrafił na pozorantów. Jak stwierdza Cyclops, właśnie zginął. Jean kpi ze Scotta stwierdzając, iż jest zazdrosny. Xavier napomina żartujących iż ćwiczenie jeszcze nie dobiegło końca i w tej samej chwili przez podłogę przebija się Logan, przystawiając mu do czoła pazury. Jak zwykle celowo prowokuje Scotta, czego ten nie może puścić mimo uszu. Symulacja w sali ćwiczeń dobiegła końca.

Z rezydencją kontaktuje się Nick Fury, informując X-Men o zaistniałej sytuacji. Ci zastanawiają się co mają uczynić, skoro nie doszło jeszcze do żadnego aktu wrogości ze strony Magneto, który przecież tak długo był jednym z nich. Xavier decyduje iż powinni pozostać w gotowości i zgodnie z propozycją Scotta podzielić zespół na dwie formacje, złotą i niebieską, prowadzone odpowiednio przez Storm i Cyclopsa.

Na asteroidzie M mutanci ścigający ich ludzie dochodzą do siebie. Korzystając z faktu iż moce mutantów zostały zablokowane przez mistrza magnetyzmu, grupa pościgowa usiłuje ich zaaresztować. Mutanci błagają o azyl, lecz Magneto waha się bowiem nie chce już walczyć siłą o ich sprawę. Wówczas jedna z homo superior zostaje postrzelona przez nadpobudliwego człowieka. Wściekły Magneto zabija go na miejscu, oznajmiając iż w tym miejscu nie obowiązują żadne ziemskie prawa. Jeden z mutantów, Fabian Cortez apeluje doń aby nie porzucał homo superior, których jest ostatnią nadzieją. Eric zapytuje co Cortez sugeruje.

Jakiś czas później Xavier alarmuje drużynę Cyclopsa iż Cerebro wykrył Magneto w ziemskiej atmosferze. Scott, Beast, Gambit, Wolverine, Rogue i Psylocke ruszają do akcji. Wkrótce docierają do miejsca, w którym Magneto wydobywa z wód oceanu zatopioną dawno temu [Uncanny X-Men #150] łódź podwodną Leningrad. Rogue usiłuje przemówić Ericowi do rozsądku, który postanowił uzbroić asteroidę M w wydobyte głowice atomowe, aby zaszachować homo spaiens. Magneto nie słucha, odpychając swą mocą blackbirda. X-Men atakują, lecz Eric obezwładnia Hanka, chełpliwego Gambita, lecz atakuje go Betsy. MAgneto powstrzymuje ją nim zdołała użyć psychonoża, a wówczas dopada go Logan. Cyclops widząc iż Wolverine zamierza zabić Erica rozdziela ich salwą optyczną. Magneto wpada w głąb łodzi, nie rozumiejąc czemu X-Men go atakują. Widzi tam szkielety zabitych przez siebie marynarzy i wstrząśnięty wraz z głowicami startuje w powietrze. Tam dogania go Rogue, usiłując przekonać aby zszedł z obranej drogi. Wówczas trafiają ją rakiety wystrzelone w Magneto z nadlatujących rosyjskich myśliwców. Magneto w odpowiedzi detonuje jedną z głowic w atmosferze.

Osłabiony na asteroidzie M, zastanawia się czemu doszło z nowu do przelewu krwi, skoro pragnął jedynie aby pozostawiono go w spokoju. Cortez używa na nim swej mocy i wzmacnia go, mówiąc aby pozostawił wszystko w jego rękach. Tymczasem w blackbirdzie z X-Men kontaktuje się Xavier informując, iż zlokalizował Rogue w Genoshy.

Hammer Bay jest pod ostrzałem, a dochodzącej do siebie Rogue Anderson zdradza iż zaatakowali ją mutanci. Po sankcjach nałożonych przez ONZ magistraci nie mają się czym bronić. Napastnikami są Acolytes, jak nazywają się prowadzeni przez Corteza mutanci. Przybyli tu po Rogue, która wpada w ich ręce lecz z odsieczą przybywają jej X-Men. Rozpoczyna się walka z ludźmi Corteza, którzy nazywają X-Men zdrajcami swej rasy. Niebieska formacja szybko pokonuje Acolytes, lecz wówczas pojawia się Magneto. Oznajmia iż Acolytes przybyli tu bez jego wiedzy, lecz są jego ludźmi więc będzie ich bronił. Od tej bowiem chwili asteroida M staje się azylem, miejscem niezależnym od ziemskich praw, gdzie wszyscy mutanci, nawet X-Men mogą znaleźć schronienie przed światem. W Instytucie Sean znajduje szlochającą Moirę, która oświadcza iż to co się dzieje jest jej winą.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.