Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #59

X-Men #59

X-Men #59

"Touched"

Postacie
Cytat

Cyclops: "You found me?"
Phoenix: "(..) You Tarzan, me Jean, the telepath."

Streszczenie

Scott ukrywa się w kinie oglądając film Franka Capry "Mr Smith jedzie do Waszyngtonu", zastanawiając się co dalej uczynić. Odnajduje go tam Jean, a gdy po chwili zamieszania zostają uciszeni przez innych widzów kina przechodzą na rozmowę telepatyczną. Scott nie chce jednak rozmawiać o tym co go martwi, a zwłaszcza o tym co stało się z jego bratem Alexem i ich walce w samolocie.


Bishop przelatuje przez ścianę rezydencji bowiem usiłował zatrzymać przed wejściem do niej Herculesa. Ten przypomina mu, że jest członkiem Avengers. Przybył do Beasta, chcąc się dowiedzieć czy prawdą jest to co usłyszał, iż Charles Xavier odpowiedzialny jest za śmierć Avengers i Fantastic Four. Beast powstrzymuje rwącego się do bójki Bishopa, wyjasniając w jaki sposób Xavier stał się Onslaughtem, w boju z którym zginęli superbohaterowie. Hercules stwierdza, iż przybył w poszukiwaniu ocalałych, bowiem słyszał iż jednym z nich był Quicksilver. Hank potwierdza, iż Pietro znajduje się w rezydencji.


Quicksilver klęczy nad stawem rozmyślając ze smutkiem o śmierci Crystal i jego siostry Scarlet Witch, oraz o przemianie jego ojca w Josepha. Odnajduje go tam Logan, mówiąc że wie przez co przechodzi, bowiem on utracił Mariko. Przypomina mu, iż ma po co żyć, bowiem pozostała go Luna która go potrzebuje. Quicksilver wzrusza ramionami odbiegając po powierzchni wody. Odnajduje Josepha, który przekształca właśnie komorę, w której Xavier ukrywał się podczas inwazji Znoxxów [daaawne dzieje... kiedyś to streścimy - Kumos]. Joseph oznajmia, iż znalazł spośób na to, aby Rogue mogła kogoś dotknąć i chce sprawdzić tę teorię. Zrobiłby to wcześnie, gdyby nie wdał się w walkę z Gambitem. Wściekły Pietro pyta jak może żyć tak beztrosko, mając świadomość że popełnił tak wiele okrucieństw jako Magneto, a następnie odbiega.


W kinie Scott wyjaśnia żonie, że nim Xavier go odnalazł spędzał wiele czasu włócząc się po kinach takie jak to, spogladając na normalnych ludzi ogladających filmy. Zastanawiał się wówczas jaki jest los jego brata Alexa i czy on sam bedzie mógł kiedyś powiedzieć o sobie coś więcej niż tyle, że jest sierota. Jean całuje go.


W sztabie wyborczym Creeda Bobby ukrywa faks informujący, iż mężczyzna który został aresztowany podczas talk-show Trish Tilby odmawia podania swego imienia. Wciąż jest dumny ze swojego ojca. Pojawia się asystentka Creeda prosząc o pomoc, zaś Bobby dopytuje się gdzie podział się Samson Guthry. Sam informuje właśnie Creeda, iż nadszedł czas aby zszedł na dół. Creed zamyka błyskawicznie za sobą drzwi, a Sam zastanawia się z kim mógł on rozmawiać, skoro chce to tak ukryć. Creed wyjaśnia, iż omawiał strategię kampanii, a Sam celowo stwierdza iż myślał że to jego rodzice, bowiem dziwi go iż Creed tak rzadko się o nich wypowiada. Graydon stwierdza, iż w zasadzie to oni są powodem jego kampanii. Creed udaje się na spotkanie z wyborcami, którzy witają go z wielkim entuzjazmem, na co z niepokojem patrzy Bobby.


Pietro odlatuje z Herculesem z rezydencji, gdy pojawia się Joseph przepraszając syna. Stwierdza, iż ma nadzieję że kiedyś będzie to coś dla niego znaczyło. W odlatującym pojeździe Quicksilver nie ma nastroju do rozmów.


Jean i Scott opuszczają kino, a Cyclops stwierdza iż mają siebie a to bardzo dużo. Wie, że teraz spoczywa na nim największa odpowiedzialność, bowiem po odjeściu Xaviera to on prowadzi X-Men.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.