Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #46

X-Men #46

X-Men #46

"They're back..."

Postacie
Cytat


Gambit: "After all dis time... do you still t'ink I am the one who betrays de X-Men?"
Bishop: "Yes."

Streszczenie

Gambit z Bishopem udają sie do jednego z nocnych lokali, znanych Lebau. Ochrona choć go rozpoznaje, rozpoczyna przeszukanie obu mężczyzn, a manager oznajmia iż taka jest polityka klubu. Gambit uprzedza, aby nie irytowali jego znajomego, lecz ochroniarze nie słuchają tych rad i po chwili zostają powalenie na ziemię przez zirytowanego Bishopa. Obaj wchodzą do środka, gdzie Lebau mówi do swego towarzysza, aby postarał się odprężyć, tan ma jednak wciąż problem ze swoimi myślami, pogrążonymi w chaosie od czasu powrotu z Izraela.


W bibliotece w Salem Jean przerzuca książki dla dzieci, zastanawiając się co może dać w prezencie swej siostrzenicy, Sarze. Irytuje ją, że nawet jedna z najpotężniejszych telepatek na Ziemi, nie ma o tym pojęcia. Pojawia się Iceman, przynosząc jej herbatę. Usiłuje się zebrać na odwagę i powiedzieć coś Jean, lecz nie jest w stanie skończyć zaczętego zdania. Prosi Phoenix, aby odczytała to w jego głowie, Jean jednak wyjaśnia mu cierpliwie iż w miejscach publicznych blokuje swe moce, tak samo jak on powstrzymuje się od użycia swoich. Ich rozmowę najwyraźniej ktoś obserwuje, bowiem spomiędzy półek z książkami dobiegają szepty, iż ta dwójka to X-Men.


Gdzieś w Ameryce, w tajnej bazie wojskowej ukrytej pod polami pszenicy, oddział wojskowy w towarzystwie senatora Kelly wkracza do środka. 30 minut wcześniej zamilkła agent Donner, który porozumiewał się z tego miejsca z senatorem, będącym teraz jednym z miejsc gdzie prowadzi się badania wymierzone w mutantów. Z bazy wraz z Donnerem zniknęło kilkunastu naukowców, którzy najwyraźniej wyparowali w jednej sekundzie, porzucając kubki z kawą i nadgryzione pączki. Niewiadomo co się z nimi stało. Nagle baza ożywa i włączają się wszystkie monitory, a na nich wyświetla się napis ONSLAUGHT.


W Nowym Jorku Bishop oznajmia Gambitowi, iż nie podoba mu się ten lokal. Usiłuje z nim porozmawiać, pytając o jego kłopoty z Rogue, a także wyjasniając czemu mu nie ufa. Opowiada mu o świadku, imieniem Lebau, który był ostatnią osobą jaka przeżyła z X-Men. Gambit pyta, czy teraz gdy Bishop już go poznał, dalej podejrzewa go o zdradę. Bishop nie ma pojęcia, bowiem widział wiele w życiu, zaś od czasu powrotu z Izraela nawiedzają go koszmary. Wreszcie odpowiada Gambitowi, iż jest pewien że to on zdradzi X-Men, lecz nie wierzy w to, że odpowiada za ich koniec. Rozmowę przerywa zamieszanie przy stole do gry w ruletkę, gdzie gracze awanturują się iż zostali oszukani, a ich nie niefartowne rzuty powodowane są tym, że ktoś ich potrącił. Gdy wyciągają broń i zaglądają pod stół dostrzegają miniaturowe postacie członków X-Men, którzy oznajmiają iż są X-Babies. Konsternacja mężczyzn ustępuje miejsca wściekłości i zamierzają zastrzelić mutantów, lecz mały Cyclops i Bishop powalają ic swą energią. Wraz z pozostałymi malymi X-Men zastanawiają się co uczynić z resztą uzbrojonych mężczyzn. Widząc to Bishop i Gambit skaczą w dół z balkonu, na którym się znajdowali.


W bibliotece Bobby'emu udaje się wreszcie powiedzieć o co prosi. Chciałby aby Jean zajrzała do jego głowy i sprawdziła czy Emma Frost już odeszła. Jean oznajmia, iż nie wątpi iż już go opuściła i mogłaby to sprawdzić, lecz pytanie czy Bobby jest już na to gotowy. Przez chwilę rozmawiają, gdy nagle z półek wraz z książkami spadają mały Iceman i Storm.


Gdzieś w środkowej Ameryce, w szopie leży siwowłosy człowiek, kóry usiłuje przypomnieć sobie kim jest. Wygląda jak Magneto, lecz nie jest tego świadom.


X-dzieci biją brawo Gambitowi i Bishopowi, kórzy rozprawili się z uzbrojonymi mężczyznami. Małe kopie X-Men wyjaśniają, iż przybyli z mojowersum po pomoc. W tej samej chwili w klubie pojawiają się Gog i Magog oznajmiając, iż show X-babies został zdjęty i ruszają do ataku.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.