Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #60

X-Men #60

Postacie
Cytat


Jamil: "Now I'm once and forever the Shadow King!"

Streszczenie

Storm zostaje zaatakowana przez Cyclopsa w swoim atrium, lecz pomimo zaskoczenia udaje się jej uniknąć salwy optycznej. Używając swej mocy chwyta Cyclopsa żądają wyjaśnień i wówczas okazuje się że został on schytany przez Candrę. Jej twarz pojawia się ponad ciałem Scott, informując Ororo iż Cyclopsowi nic nie będzie, jeśli Storm przybędzie samotnie do świątyni Dendur. Ma bowiem coś, co Candra pragnie odzyskać od królowej złodziejek. Znika, a uwolnionoy Scott usiłuje dowiedzieć się o co chodziło nieśmiertelnej mutantce. Ororo wyjaśnia iż Candra pragnie odzyskać swe serce, a następnie wyciąga z szuflady czerwony rubin. Jak opowiada Scottowi wszystko sięga czasów, gdy żyła na egipskiej ulicy jako złodziejka Achmeda El-Gibara. Pewnej nocy jej zdaniem było okraść rezydencję znajdującą się w mieście Kasime, nieopodal Kairu. Obiekt był silnie strzeżony, lecz nagrodą był właśnie ten rubin. Storm z łatwością przeniknęła po dachach do środka i spogladała na klejnot, który miała ukraść, znajdujący się w bezpiecznym schowku za pancerną szyba, strzeżony przez uzbrojonych ludzi. Gdy Ororo spuściła sie po linie przez świetlik i sięgnęła po rubin, nagle z szyb trysnęło światło, a straznicy wiedzieli że został skradziony. Nie byli jednak w stanie nic uczynić, bowiem zginęli gdy z podłogi trysnął prąd. Ororo uciekła przerażona rzezią, a gdy opuściła pałac wybuchł on zacierając wszystkie ślady. Gdy powróciła do Achmeda, wyjaśnił on jej iz tego dnia skradła krwawy rubin, zwany Sercem Wiecznej Ciemności. Ukrył go do dnia, gdy Storm stanie się wystarczająco dorosła, aby zrozumieć co uczyniła. Wiele lat później Storm zrozumiała jak niebezpieczny był rubin, a gdy powróciła do Egiptu Achmed oddał go jej. Dla Candry sprawą honoru jest odzyskanie rubinu. Scott stwierdza, iż z tego co słyszał od Gambita nieśmiertelna mutantka jest bardzo niebezpieczna, dlatego chce zebrać X-Men aby mogli się z nią zmierzyć. Okazuje się jednak, iż Storm już zniknęła, wylatując przez otwarty lufcik.


W Waszyngtonie Jean spotyka się z Samem, który pozostal tu na czas pogrzebu Graydona Creeda. Jean przypomina mu, iż jego zadanie zostało już zakończone, bowiem nawet X-Factor nie zdołali powstrzymać zabójcy. Sam stwierdza, iż gdyby Creed nie został zabity, wybranoby go na prezydenta, a wówczas ich los byłby zagrożony. Sam mówi, iż pragnął odnaleźc w Creedzie człowieka, lecz stwierdził iż żywa pozostała w nim jedynie nienawiść, zaś wszystko inne umarło dawno temu.


W Muzeum Sztuki na Manahattanie Storm dociera w nocy do zrekonstruowanej świątyni Dendur. Czeka tam już Candra, żądając zwrotu swego serca. Storm pyta czemu dopiero teraz, skoro tak długo dawała sobie radę bez kamienia, lecz Candra wściekłym głosem żąda jego zwrotu, mówiąc iż żyją tam moce starsze od niej samej. Oznajmia, iż jeśli nie odda je kamienia zabije Karimę, sierotę którą Storm poznała podczas ich ostatniego starcia [X-Men Unlimited #7]. Karima przywiązana jest do jednego ze słupów świątyni, a Candra gotowa jest zadać jej cios swą mocą. Ponadto sprzymierzył się z nią Jami, odrzucony uczeń Achmeda. Candra wyjaśnia, iż w kamieniu zaklęta jest jej energia życiowa, którą umieściła tam aby inni Externale nie mogli jej zabić, po tym jak odrzuciła ich grupę. Jeśli Storm będzie chciala zniszczyć kamień, wyzwoli wówczas śmiertelną energią, większą niż w chwili kradzieży. Jamil atakuje Storm telepatycznie, a Ororo ma przez chwilę wrażenie iż znowu znalazła się w Wakandzie, lecz udaje się jej uwolnić i uderza piorun. Jamil pada, a Ororo wyciąga kamień. Wówczas okazuje się że została oszukana, bowiem Jamil zwiódł ją i Candrę telepatycznie, ukazując im swój obraz na podłodze. Wyrywa Storm kamień z ręki, wykrzykując iż moc należy teraz do niego. Następuje eksplozja. Jamil śmiejąc się pokazuje kim jest naprawdę. Jego umysł już dawno temu został opanowany przez kogoś, kto odrodził się w jego ciele i posiada teraz energię życiową Externala. Król Cieni narodził się na nowo.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #60

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.