Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #49

X-Men #49

X-Men #49

"Eyes of a New York Woman"

Postacie
Cytat

Beast: "I am your friend."
Bishop: "No... yes."

Streszczenie

Bishop dostaje szału i zaczyna demolować restaurację. Kelnerka Pamela chowa się za barem, zaś zbliżający się w jej stronę mutant żąda wyjasnień. Uważa, iż kelnerka obserwuje go i szpieguje od dłuższego czasu, bowiem podpowiada mu to instynkt. Grozi jej użyciem swej mocy, jeśli nie odpowie na jego pytania. Beast usiłuje powstrzymać oszalałego Bishopa, zakładając mu na kark tzw. nelsona. Bishop rzuca nim o ścianę, wykrzykując iż agent Apocalypse'a zapłaci za swe zbrodnie. Po chwili przychodzi opamiętanie i Bishop nie jest pewien co się z nim właściwie dzieje. Pamela prosi, aby nie robił jej krzywdy, lecz Bishop oznajmia iz nie ufa jej.Pamela prosi, aby się uspokoił, a wówczas przez drzwi wpada funkcjonariusz policji celując w Bishopa z pistoletu. Energetyczna wiązka posyła go na ziemię, a osłabionego Bishopa podtrzymuje Pamela mówiąc że powinien odpocząć. Postanawia zabrac go ze sobą.


Tymczasem Akademię Massachusetts otacza dziwne światło, które dostrzega powracający do Szkoły Sean. Podlatując bliżej widzi, iż jego źródłem jest otwierający właśnie swój portal Gateway. Obok niego stoją usiłujący porozumieć się z Gatewayem M i Chamber. Nagle Jono zostaje wciągnięty w głąb portalu i wraz z Gatewayem znika w nim bez śladu. Monet oznajmia Seanowi, iż nim Gateway zniknął udało się jej przechwycić z jego mózgu jedno jedyne słowo: ONSLAUGHT.


Hank odzyskuje przytomność i widzi wycelowane w siebie lufy broni policjantów. Jego holoinduktor wyłącza się w tym samym momencie ukazując prawdziwego Beasta. Tymczasem Gdzieś w mieście Pamela zabrała Bishopa do swojego mieszkania. Ten gdy tylko odzyskuje przytomność wycelowuje w nią swój pistolet. Przerażona Pamela, jest zdziwiona faktem, iż jako mutant pragnie użyć broni. Nie pojmuje także czego chce od niej Bishop. Ten opuszcza rękę z bronią, stwierdzając że szaleństwo które go ogarnia sprawia, iż nie może już polegać na swoim instynkcie. Wszystko to obserwuje na swych ekranach Dark Beast, który zdał sobie sprawę iż wspomnienia Bishopa ukrywają prawdę o świecie Apocalypsy. Poleca swemu zabójcy usunąć mutanta. Zabójca wygląda bowiem jak ideał kobiety Bishopa, obraz ktory Mc Coy wyciągnął z jego mózgu. Następnie Dark Beast odchodzi od aparatury, kierując się w stronę Havoka którego schwytał [X-Factor #119]. Nadeszła pora na realizację innych planów.


Beast podąża śladami Pameli i Bishopa, po tym jak ogłuszyl usiłujących go aresztować policjantów. Ma nadzieję, iż odnajdzie oboje wystarczająco szybko, nim Bishop zrobi wskutek swej rosnącej paranoi krzywdę. Nagle tuż nad nim rozbija się okno, przez które wypada Bishop. Hank szybko skacze w górę, łapiąc go w powietrzu dzięki czemu ratuje mu życie. Obaj dostrzegają iż Pamela zmieniła się w zielonoskórą mutantkę, która wygląda przez rozbite okno.


Dark Beast informuje Sugar Mana, iż jego zabójczyni Fatale lada chwila wyeliminuje zagrożenie jakim jest Bishop. Niezwykle cieszy to mutanta z Genoshy, lecz Mc Coy przerywa gwałtownie rozmowę z nim, gdy widzi co przekazuje kamera umieszczona na ramieniu Fatale. Na ekranie ukazuje się Beast, zaś Dark Beastowi kiełkuje w głowie szalony plan. Rozkazuje Fatale wycofać się. Kobieta skacze na ulice otwierając ogień do obu mutantów i powodując wybuch gazu. Połowa ulicy wylatuje w powietrze, a gdy pył opada nie ma już po niej śladu. Bishop stwierdza, iż ten przykład pokazuje iż jednak nie do końca oszalał, zaś Hank zastanawia się kto był na tyle szalony aby dokonać zamachu na członka X-Men i dla kogo szpiegowała Fatale i co uczyni teraz jej tajemniczy mocodawca.


W swej kryjówce Dark Beast postanawia zająć miejsce Beasta.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.