Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #20

X-Men #20

X-Men #20

"Digging in the dirt"

Postacie
Cytat

Logan: "But it was just Betsy."
Jubilee: "Out here? In the I-want-sex outfit she was wearin'?"

Streszczenie

Tydzień po powrocie X-Men z Syberii Xavier przygląda się wydarzeniom odczytanym z ich głów przy pomocy Cerebro. Boleje nad tym, co się stało i zastanawia się głośno jakie będą konsekwencje, skoro odpowiedzialni za śmierć Rasputinów agenci rządowi uniknęli odpowiedzialności. Obawia się także wpływu tego zdarzenia na towarzyszącą mu Jubilee, lecz ta bagatelizuje jego słowa i szybko ulatnia się twierdząc iż ma inne zajęcia. Udaje się zobaczyć jak mają się Piotr i Ilyana. Xavier smutnieje, bowiem przechwycił ułamek jej myśli i zastanawia się czy tak wielkie poczucie winy noszą w sobie wszyscy X-Men. Rusza za Jaubilation, do Piotra który opiekuje się swą siostrą. Najwyraźniej po przylocie do USA złapała ona jakąś dziwną infekcję. Colossus oznajmia iż nie pozwoli aby stała się jej jakaś krzywda. Xavier zapytuje o krzywdy odniesione przez Piotra, lecz ten twierdzi iż daje sobie radę. Jubilation oddala się, po drodze wpadając na Psylocke. Zaskoczona spogląda na Betsy ubraną w wieczorową kreację i udaje się na poszukiwania Wolverine'a. Psylocke schodzi do hangaru, gdzie Scott dłubie przy blackbirdzie. Podchodzi doń, a ten ślizga się właśnie na oleju i spada nań z drabiny. Gdy oboje są na podłodze Psylocke obejmuje go i całuje. Scott wystraszony wstaje i oznajmiając iż to się nie wydarzy wybiega. Po drodze mija Jean, która przypomina mu o wspólnym lunchu, lecz Summers wykrzykując iż ma wszystkiego dość wybiega. Jean widzi wychodzącą z hangaru Psylocke. Wybiega i staje przy oknie rezydencji zastanawiając się nad swym związkiem ze Scottem.


Widoczna z okna Jubilee zagłębia się w lesie szukając Logana. Ten oznajmia iż rozmyśla. Po ostatnich wydarzeniach, tragediach Scotta i Piotra zastanawia się czy X-Men nie dają dużo więcej niż sami otrzymują. Nagle wyczuwa kogoś nieopodal. Stwierdza jednak, że to tylko Psylocke. Jubilation wątpi aby Betsy mogła kręcić się po lesie w swym seksownym stroju.


Z okna Jean wydaje się także iż kogoś zobaczyła, lecz osoba ta znika tak szybko iż nie może być tego pewna. Idzie do sali ćwiczeń, gdzie z pomieszczenia kontrolnego spogląda na Hanka i Remy'ego. Ćwiczą oni przekomarzając się, a Jean zastanawia się czy Hank nie zmienił się wyrastając z chłopięcej rywalizacji. Jean zastanawia się czy i ona nie powinna ruszyć dalej.


W ambulatorium zastaje Storm i Rogue, której oczy wreszcie się wygoiły i po starciu ze Strobe dziewczyna wciąż widzi normalnie. Jean rozmawia z nią o Gambicie, a Ororo patrząc na Marvel Girl stwierdza iż niektórych uczuć lepiej nie ukrywać.


Scott spogląda na potłuczoną fotografię Jean [X-Men #12]. Zastanawia się co stało się z ich związkiem. Xavierowi oznajmia iż jedzie na Alaskę przemyśleć ostatnie wydarzenia, a Xavier spoglądając na zdjęcie mówi że rozumie. Spakowany Scott schodzi po schodach, a spotkana Ororo mówi mu iż próbuje uciec od problemu. Cyclops stwierdza, że musi, a gdy Jean pyta co takiego musi ten bez słowa wychodzi. Gdy zamykają się za nim drzwi Jean nakazuje komputerowi zlokalizować Psylocke. Udaje się do Sali Ćwiczeń, ignorując informację iż w rezydencji pojawiła się anomalia w postaci Elisabeth Braddock.


W sali ćwiczeń Psylocke kończy trening gdy pojawia się Jean mówiąca iż muszą porozmawiać. Ucisza komputer usiłujący wszcząć alarm z powodu pojawienia się w posiadłości drugiej Betsy. Psylocke zapytana wprost czy ma romans ze Scottem odpowiada że pragnie tego. Jean pyta czy manipuluje Cyclopsem telepatycznie, a wówczas Psylocke wbija jej psycho-nóż radząc sprawdzić to samemu. Jean pada dowiedując się choć nie będzie tego pamiętać. Wówczas pojawia się druga Psylocke odziana w starą zbroję Betsy. Dopiero gdy ta atakuje ją psycho-kataną, Betsy orientuje się iż nie jest to kolejna z symulacji. Zadaje jej cios, po którym Betsy pada. Nadbiega reszta X-Men, a napastniczka wyjaśnia spokojnym głosem iż nosi zbroję Psylocke, bowiem to ona jest prawdziwą Betsy Braddock.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.