Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #73

X-Men #73

X-Men #73

"Elements Within"

Postacie
Cytat

Storm: "Considering our funds are at an all-time low how exactly would you like pay for said someone, Logan? Sell your motorcycle perhaps?"

Streszczenie

Rogue rzuca poduszką w Josepha unoszącego się nad nią w sypialni. Oznajmia, iż nic się z nią nie dzieje i prosi aby opuścił pomieszczenie. Joseph stwierdza, iż martwił się o nią, bowiem od 15 godzin nie opuszcza łóżka. Przybita wydarzeniami z Gambitem [Uncanny X-Men #350] Rogue nie ma ochoty na rozmowy. Joseph po wydarzeniach na Antarktydzie wciąż zastanawia się kim jest.


X-Men zagospodarowują na powrót spustoszoną przez Bastiona rezydencję. Malują ściany i kładą tapety. Pojawia się Beast, wykrzykując iż otrzymali list od Xaviera. Maggot pyta o kogo chodzi, a Cecilia sarkatystycznie wyjaśnia, iż twórcą marzenia w które wdepnęli. Xavier pisze w liście, iż choć wciąż jest gościem rządu, ma nadzieję że nadejdzie czas gdy będzie mógł do nich dołączyć. X-Men wsłuchują się w te słowa, podczas gdy nowi członkowie grupy wzruszają ramionami. Logan wścieka, się bowiem uważa iż list jest wołaniem więźnia o pomoc. Joseph oznajmia, iż Wolverine nakłada swoje doświadczenia, na słowa człowieka który jest ponad prześladowania. Jeśli czegoś nauczył się od Xaviera, to nadziei.


Baza OZT w Nevadzie. Asystentka senatora Kelly tłumaczy mu, iż dopiero dowiedzieli się o istnieniu tej tajnej bazy Bastiona i nie mają nawet jej planów. Kelly'ego to nie obchodzi. Żąda aby jak najszybciej odnaleźć i uwolnić więźnia M-113. Charlesa Xaviera.


W Rio de Janeiro rozkojarzony Sebastian Shaw nie słucha sprawozdania z przygotowań do kolejnego spotkania Hellfire Club. Spogląda na list który otrzymał i widniejący na nim symbol.


Maggot dziwi się swym pasożytom, tęsknie spoglądającym przez zamknięte okno w stronę Salem Center. Zastanawia się czemu nie chca jeść i gdzi emogły się nasycić. Pojawia się Joseph, mówiąc iż muszą porozmawiać, bowiem Maggot unika od czasu wydarzeń na Antarktydzie. Maggot wzdycha ciężko, wiedząc iż nie może tego uniknąć. Zza okna obserwuje ich Sabra.


W kostnicy w Salem Center detektyw oraz patolog spoglądają na kolejne na wpółpożarte ciało znalezione w miasteczku. Oboje zastanawiają się kto lub co mogło zadać taką śmierć.


W rezydencji Cecilia widzi Marrow wybiegającą z jej pokoju z jej torbą lekarską. Rzuca się w pościg za złodziejką, która przepadła po walce z Wolverinem. Wpada na Beasta, którego odruchowo uderza swym polem. Marrow znika, a Hank stwierdza iż po raz pierwszy widział jak użyła swego pola ofensywnie. Cec zrobiłą to odruchowo, teraz spoglada na kartkę przyczepioną do ściany. Hank spisał na niej swe noworoczne postanowienia, z których jednym jest znalezienie lekarstwa na wirus spuścizny. Proponuje Cec aby poniżej spisała własne zobowiązania. Na zewnątrz Joseph unosi Maggota swa mocą nad ziemię i mówi, że tu będą mogli porozmawiać spokojnie. Wyjaśnia mu jak ważne jest dla niego ustalenie kim jest i pyta czemu na Antarktydzie Maggot nazwał go przyjacielem. Maggot decyduje się odpowiedzieć, gdy Josepha trafiają pociski. Maggot spada na ziemię i widzi Sabrę unoszącą rannego Josepha, kóra oznajmia iż życie Magneto tego dnia dobiegnie końca.


Na dorocznym bali Hellfire Shaw chodzi zamyślony ignorując Fitzroya, który pyta o jego plany. Shaw stwierdza, iż prawdę mówiąc Hellfore Club chyli się ku upadkowi. Spogląda zamyślony na goszczących na balu Tony'ego Starka, Betsy Braddock, Warrena Worthingtona i idzie dalej.


Logan i Ororo stoją przed listą, a Storm mówi iż czuje się podle od czasu, gdy poszczuła go na Marrow. Wolvie spisując swoje życzenia mówi, iż potrzebowała ona tej lekcji. Tymczasem paczka adresowana do Ororo dotarła do Hamburga. Gdy pracownik poczty zamierza ją odesłać z powrotem, gdyż nalepiono zbyt mało znaczków, wokół pojawiają się afrykańscy wojownicy mówiąc iż jeśli to uczyni zginie.


Maggot zaczyna walczyć z Sabrą, lecz ta z łatwością odtrąca jego pasożyty. Oznajmia, iż to co czyni, robi dla świata. Zamierza zabić Josepha, gdy Maggot wykrzykuje iż nie jest on Magneto.


Senator Kelly staje przed celą w której powinien znajdować się więzień M-113. Gdy zostaje ona otwarta okazuje się iż jest pusta. Charles Xavier zniknął.


W Rio Shaw spoglądając na list oznajmia iż się decyduje. Mroczne widmo pojawia się na powrót, mówiąc iż jego dotychczasowe życie właśnie się kończy, a nowe rozpoczyna.


Sabra budzi Josepha, który słucha ze zdumieniem historii Maggota. Ten oznajmia, iż na Anarktydzie spotkał prawdziwego MAgneto, a Joseph nim nie jest. Ten nie może w to uwierzyć, lecz Sabra stwierdza iż to nie on zabił Odekirka. Pojawiła się tu zabić Magneto, lecz teraz wie że nim nie jest. Skoro chce odkryć swą tożsamość proponuje mu, by udał się w tajemnicy wraz z nią na poszukiwania Magnusa. Ten przystaje na taką propozycję i oboje wyruszają w tajemnicy na poszukiwanie. Sabra uprzedza Maggota, aby nikomu nie zdradził gdzie jest Jospeh, bowiem da im to przewagę. Nazywa Maggota jego prawdziwym imieniem Jaspeth, mówiąc iż wie kim jest i jaki jest jego związek z Magneto.


W rezydencji Beast spogląda na kartkę, która teraz jest zapisana przez wszystkich członków X-Men. Beast widzi że jest jeszcze dla nich nadzieja.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #73

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.