Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #130

X-Men #130

X-Men #130

"Weapon Twelve"

Postacie
Cytat

wojskowy dowódca: "Well, you look into this dumb chimpanzee's head all you want, you baldheaded bigot! You won't find anything except re-runs of the adult channel"
Profesor X: " Ah. I thought you were joking."
wojskowy dowódca: " Little thing they been teaching us to protect the privacy of ourminds."

Streszczenie

W tunelu pod kanałem La Manche Siryn, Rictor i Cannonball są oddzieleni od potwornych żołnierzy Broni XII tylko pierścieniem duplikatów Madroxa. Ponieważ ich szanse maleją, Siryn krzyczy najgłośniej jak potrafi, wybijając przejście w zastępach zombich. Czwórka mutantów ucieka, mając za plecami hordę zainfekowanych przez Weapon XII ludzi i zwierząt oraz samą Broń o wyglądzie ogromnego człowieka z monstrualnym mózgiem na wierzchu.


Wysoko nad Paryżem Profesor X, Phoenix i Fantomex lecą E.V.A. w kierunku wejścia do kanału. Po drodze zabójca w bieli opowiada Charlesowi i Jean historię projektu Weapon Plus. Danych o Broni 0 nie zdobył, ale Bronią I był ludzki ochotnik [chodzi o Kapitana Amerykę - Christoff]. Projekty II i III były zwierzętami, IV, V i VI wykorzystywały przedstawicieli mniejszości etnicznych. Od numeru VII federalni znaleźli wreszcie idealny surowiec - mutantów, z których jednym był Wolverine. Jednak Broń XII podobno znacznie go przewyższa. Jej umiejętnością jest konwersja każdej dotkniętej istoty w posłusznego jej niewolnika. Kolejną "ciekawostką", którą ma Fantomex dla Xaviera jest jego pojazd. E.V.A. nie jest maszyną, to mutacja kryminalisty. W dniu, kiedy wyłoniła się z jego ust, miała kilka centymetrów średnicy, potem urosła do rozmiarów pojazdu. Profesor potwierdza tę opowieść, wyczuwając życie w ścianach E.V.A. Mutanci docierają do wejścia tunelu i wyczuwają psychiczne wibracje Broni XII, która tymczasem znowu przyparła do muru czwórkę mutantów. Z pomocą przychodzi im Jean, która telekinetycznie zatrzymuje w miejscu niewolników Weapon XII i umożliwia przyjaciołom ucieczkę. Siryn ma zdarte struny głosowe a Rictor cudem uniknął infekcji, ale wszyscy są bezpieczni. Podczas gdy Phoenix ciągle blokuje żołnierzy, Fantomex przystępuje do swojego planu - we wraku pociągu jest "wyłącznik awaryjny", zabezpieczenie w razie, gdyby Broń wyrwała się spod kontroli. Mutant zamierza dotrzeć do niego i zniszczyć zagrożenie. Jean rusza za nim, aby chronić żywych ludzi, którzy jeszcze pozostali w środku. Profesor X atakuje Weapon XII telepatycznie, wykorzystując przeciw jej niezwykłemu umysłowi złożony układ nerwowy Multiple Mana, którego na czas walki opanowuje.


Fantomex przedziera się w stronę pociągu, likwidując po drodze atakujących go niewolników Broni XII, wśród których jest Darkstar. Dociera do wagonu, w którym ukrywała się M i inni ocaleli ludzie. Monet oskarża go o morderstwo koleżanki, ale zabójca wyjaśnia jej, że Darkstar była stracona w momencie, gdy została zainfekowana. Teraz każe dziewczynie wyprowadzić ocalałych, dopóki Jean zatrzymuje innych zombich


Profesor X próbuje porozmawiać z Weapon XII, ale jego przeciwnik nienawidzi mutantów i rusza do ataku, próbując zainfekować dziesiątki duplikatów Madroxa, których Xavier używa jako sieci połączonych umysłów.


W okolicy pociągu Fantomex szuka wyłącznika przy otwartej komorze Broni XII. Jean pyta go, dlaczego przy niej stoi drugi pusty pojemnik. Dochodzi do wniosku, że należała ona do jej, ubranego na biało, partnera. Fantomex przyznaje jej rację, on był projektem Weapon XIII, wytworzonym równolegle z Bronią XII, jednak nie zamierzał być niczyim żołnierzem. Uciekł z pociągu, kiedy wypuszczono Weapon XII i ma zamiar zostać najlepszym złodziejem w Europie, za którego się podawał. Na pytanie Jean, kim była stara kobieta w niezwykłym domu w górach odpowiada pytaniem: "Jaka stara kobieta?", po czym naciska awaryjny wyłącznik. W tym samym momencie głowa Broni XII eksploduje a rzesze jej niewolników padają martwe na ziemię. Fantomex przyznaje się Jean do kolejnego kłamstwa - CD, który chciał im sprzedać, był fałszywy. Wszystkie dane na temat projektu Weapon Plus są tylko w jego głowie. Zabójca niszczy swój "wyłącznik", który również znalazł przy komorze i odchodzi, mówiąc pani Grey-Summers na pożegnanie, że wie, iż jest dla niej zbyt atrakcyjny, by pozwoliła agentom rządowym go złapać.


Przy wejściu do tunelu oddziały specjalne przybywają, aby posprzątać i usunąć wszystkie niewygodne fakty. Dochodzą z profesorem do porozumienia w sprawie oficjalnej wersji wydarzeń i ruszają po Fantomexa. W środku Jean Grey z przykrością informuje ich, że Broń XIII przed chwilą prześlizgnęła się tuż obok niej i będą musieli dopaść ją kiedy indziej.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #130

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.