Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #77

X-Men #77

X-Men #77

"Stormfront" - part 1

Postacie
Cytat

Maggot: "Who doesn't want t'go back t'Africa? I love it there really... that's why I left."

Streszczenie

Dawno temu żyła bogini, która tak naprawdę była mutantką. Należała do grupy zwanej X-Men. Pewnego dnia wszyscy oni zginęli, a ona została pochowana pod ich ciałami. Koniec.


Początek. Storm wyjaśnia, iż żyjąca figurka z piasku przedstawia Ainet, szamankę która przygarnęła ją po śmierci jej rodziców na stokach Kilimandżaro stając się jej drugą matką. Teraz Ainet przesłała jej tę przesyłkę błagając o pomoc. Storm postanawia jak najszybciej wyruszyć do Kenii i wcale nie oczekuje iż pozostali będą jej towarzyszyć. Po krótkiej naradzie, podczas której Cec nie do końca wierzy, iż ma do czynienia z magią, X-Men decydują iz wyruszą wraz z Ororo. Z cienia wyskakuje Psylocke szokując swym pojawieniem Cecilię, która przybyła przenieść X-Men poprzez cienie do Kenii. Podróż się rozpoczyna, a dr Reyes jest mocno zdenerwowana faktem iż pogrąża się w podłodze. Gdy X-Men wtapiają się w cień, pojawia się Marrow, ucieszona iż zapomnieli o niej, dzięki czemu będzie mogła pobuszować po rezydencji i udekorować poddasze Storm w stylu Morloków. Wówczas z cienia wynurza się ręka Wolverine'a zabierając ją z pozostałymi.


Wolverine i Psylocke wypadają z ciemności, walcząc z afrykańskimi wojownikami. Po trafieniu zamieniają się w piach. Betsy lokalizuje telepatycznie resztę grupy i zamierza się z nimi skontaktować, lecz wówczas pokrywa ją piasek.


Reszta X-Men pojawia się w wiosce Storm, zastanawiając się gdzie podzieli się Logan i Psylocke. Wioska wydaje się opustoszała, zaś Ororo po chwili odnajduje jej mieszkańców zebranych w kręgu siedzących po turecku. Powatarzają słowo "Ananasi", zas Cecilia stwierdza iż są w jakiejśc katatonii. X-Men nie zauważają, iż Cannonball pogrążył się w ziemi. Pojawia się Ainen, mówiąc iż znalazł Boga, kórego poślubi jej Bogini. Nazywa się Ananasi. Obok niej stoi mroczna istota.


Sam zastanawia co się z nim stało. Niespodziewanie znalazł się w kopalni, w której pracował jego ojciec w stroju górnika. Pojawia się on sam, krzycząc na syna iż powinien udać się do matki.


Mroczna istota, otoczona pająkami, oznajmia iż zaaranżowała wysłanie Storm przesyłki, gdyż niezbędna mu była jej moc i dusza. Gdy Storm oznajmia, iż stawią jej czoła i pokonają go, istota śmiejąc sie uzywa swej mocy na Marrow, Maggocie i Cecilii atakując ich dusze. Uderzają pioruny Storm, są jednak bezskuteczne. Trójka zaatakowanych odnajduje się w ciemności, gdzie widzą siebie bez swych mocy, a Marrow po raz pierwszy w życiu pozbawiona jest wystających kości. Istota ukazuje im zakutą w łańcuchy bestię, którą jest Logan, mówiąc iż da im dar prawdziwego widzenia, jako że są jeszcze nie skażeni ideami X-Men. Dowiedzą się czym naprawdę jest marzenie Xaviera.


Storm stoi nad nieprzytomną trójką nowych X-Men, zaś istota śmieje się z jej bezsilności. Wówczas pojawia się Psylocke, zadając cios psycho-nożem Ainen. Oznajmia, iż istota jest telepatą, który oddzielił ją od Logana, aby zabić, gdyż tylko ona mogła to ujawnić. Dlatego schwytał Sama i pozostałych, aby gniew Storm sprawił iż stanie się podatna na atak. Istota pojawia się znowu, wykrzykując iż jest Bogiem, zas Betsy stwierdza iż nie jest w stanie przebić się przez jej zasłonę telepatyczną. Chwyta Storm za rękę i razem przenoszą się na plan astralny. Tam Ananasi uderza, chwytając Psylocke, zaś Storm widzi uwięzione dusze mieszkańców wioski. Wykrzykuje do Ainen, iż Ananasi jest oszustem, a gdy ten usiłuje się jej pozbyć Betsy atakuje psycho-kataną. Wówczas Storm orientuje się iż Ananasi polował nie na nią i usiłuje ostrzec Psylocke, iż wszystko zostało ukartowane aby wpadła w pułapkę. Za późno, bowiem Betsy uderza psycho-nożem, który uruchamia serię przygotowanych połączeń synaptycznych. Jej umysł wpada w zastawione sidła i eksploduje. Fala uderzeniowa dosięga telepatów na całym świecie odbierając im moc. Ananasi triumfuje, czy też Król Cieni.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #77

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.