Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #26

X-Men #26

X-Men #26

"Bloodties" - part 2: "Civil Disobedience!"

Postacie
Cytat

Gambit: "We all miss'im (Logan) cheerie."
Rogue: "Even you Remy?"
Gambit: "Like havin' jambalaya without the spice, girl."

Streszczenie

W blackbirdzie X-Men usiłują uspokoić Quicksilvera, który zobaczył właśnie w przekazie z Genoshy Corteza trzymającego jego córkę. Fabian wygłasza w zajętej cytadeli swe szalone przesłanie oznajmiając iż rankiem zaniesie wyspie holokaust. W imię wnuczki Magneto wzywa wszystkie muty na wypie do walki o jego ideały, a jak zauważają X-Men nikt nie ma pojęcia iż wskutek ich ataku na Avalon Magnus został zneutralizowany Quicksilver stwierdza, że jego ojciec zasłużył na to co go spotkało, lecz nie zamierza pozwlić aby Luna stała się symbolem dla bandy obłąkanych fanatyków. X-Men obiecują mu pomóc wyrwać jego córkę z rąk Corteza, nawet jeśli Pietro nie dowierza iż może się to udać, skoro Cortez zdołał ją porwać z siedziby Avengers. Jak zauważa Gambit ich przewagą będzie fakt, iż Cortez nie ma pojęcia że Magneto nie przyjdzie mu z pomocą, ani nie wstawi się za nim, bowiem ten problem został już rozwiązany.


Na Avalonie opiekujący się Magnusem Piotr ogląda przekaz z Ziemi, słuchając jak analitycy zastanawiają się czemu Magneto jeszcze nie pojawił się w Genoshy i nie przemawia sam w jego imieniu miast tego wyręczając się Cortezem. Pojawia się Exodus, zapytując czy Colossus zastanawia się jak powstrzymać szaleństwo w Genoshy, ten jednak wyjasnia iż zapewne ma inną wizję. Exodus pragnie wiedzieć czemu w takim razie znalazł się pośród nich, skoro wciąż podziela pacyfistyczne ideały Xaviera, a Piotr wyjasnia iż miał nadzieję iż na Avalonie odnajdzie wreszcie azyl dla mutantów i nie będzie już musiał o nic walczyć. Exodus stwierdza, iż Piotr jest zbyt naiwny po czym każe mu opuścić pomieszczenie, gdyż nie bacząc na brak umysłu u Magneto zamierza się z nim naradzić. Piotr wychodzi zastanawiając się jakim szaleńcem jest Exodus.


W Nowym Jorku rozpoczęła się właśnie regularna bitwa pomiędzy SHIELD a Avengers, którzy wbrew woli ONZ i USA zamierzając się udać na Genoshę aby ocalić Lunę. Pojawia się coraz więcej agentów SHIELD, lecz Black Knightowi dzięki osłonie jaką daje mu Herkules udaje się zneutralizować za pomocą miecza Nicka Fury'ego. Wraz z Kapitanem Ameryką wsiadają do pojazdu Avengers prosząc Nataszę, aby zajęła jak najwięcej agentów SHIELD. Na pokład wskakuje Crystal, a także War Machine tuż po tym jak osłania start pojazdu. Ostatnią z Avengers która dołącza się do wyprawy jest Sersi, która rusza za nimi bowiem nie zamierza pozostawić sam na sam z Crystal. Reszta Avengers stwierdza, iż nadeszła pora aby udać się do siedziby ONZ i poważnie porozmawiać na temat tego co właśnie zaszło.


Na Genoshę dotarła już grupa Xaviera, który wraz z konwojem ONZ podąża w stronę Hammer Bay. Profesor telepatycznie nakazuje Hankowi założyć maskę przeciwgazową, a chwilę później konwój zostaje ostrzelany z granatników gazowych. Xavier wyjaśnia Hankowi iż muszą jakoś pozbyc się swej eskorty, chcąc się skontaktować z rebeliantami Corteza. Okazuje się, iż konwój został zaatakowany przez trzecią fakcję wojny domowej, której przewodzi znana Xavierowi genetyk Renee Majcomb. Atak na konwój odbył się na prośbę Xaviera, bowiem jej grupa składa się z ludzi i mutów którzy walczą właśnie o taką przyszłość dla Genoshy. Renee dostarcza Xavierowi wózek i inne niezbędne wyposażenie. Podjeżdża ciężarówka, którą Xavier ruszy wraz z rebeliantami w dalszą drogę. Odpowiada Hankowi, iż Trish uwięziona jest w Hammer Bay, nim zaczną myśleć o ocaleniu jednego życia, muszą pomyśleć jak pomóc wszystkim na wyspie. Nikt nie ma pojęcia, iż pod ciężarówką na osi ukrył się US Agent.


Dwie mile na północ od Hammer Bay ląduje blackbird, którego X-Men kamuflują czyniąc niewidocznym dla oczu innych. Rogue wspomina swój pierwszy pobyt na Genoshy, gdzie trafiła wraz z Loganem aby uratować Madelyne Pryor [Uncanny X-Men #236]. Wszystkim X-Men brak jest Logana. Cyclops i Storm opracowują strategię, lecz wówczas pojawia się grupa mutantów. Oznajmiają iż Cortez nazwał ich Unforgiven, i jeśli X-Men nie przybyli na wyspę aby zabijać ludzi, zapłacą za próbę skalania świętej wizji Magneto. Wściekły Quicksilver oznajmia, iż Magneto został ostatecznie pokonany, a wówczas pojawia się Cortez. Dziękuje mu za potwierdzenie jego podejrzeń, bowiem skoro Magneto już nie ma, nic nie powstrzyma go przed utopieniem wyspy we krwi i przejęciem nad nią władzy.


Myli się jednak. Scarlet Witch, Crystal, Sersi, Black Knight, War Machine i Kapitan Ameryka przybyli właśnie na wyspę. W pierwszej kolejności powstrzymują toczoną w centrum miasta walkę. Muty wykrzykują, aby Wanda poprowadziła ich w imię swego ojca, a magistraci proszą Avengers o pomoc w wyeliminowaniu mutów. Nagle zaczynają płonąć. Do gry włącza się kolejny gracz. Exodus oznajmia iż w imię wizji Magneto zabierze z wyspy wszystkie muty, zaś ci którzy na niej pozostaną zginą.

Autor: Familiar Kumos

Galeria numeru

X-Men #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.