Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #74

X-Men #74

X-Men #74

"Rituals"

Postacie
Cytat

Abomination: "You do not belong here!"
Archangel: "You speak... speaking is good... that means we can talk... talk..."

Streszczenie

Marrow czuwa przy umierającej Callisto. Ta oznajmia, iż nie ma dla niej nadziei i nie będzie mogła jej pomóc. Marrow nie słucha jej, modli się tylko do szmacianej lalki, która trzyma w rękach. Tego który został ukrzyżowany w tunelach Mroloków i powrócił do świata żywych. Archangela.


Warren lata nad Nowym Jorkiem znowu czując się kompletnym. Odzyskał swe skrzydła [Uncanny X-Men #338], które utracił podczas Masakry Mutantów, gdy Marauders przybili go za skrzydła do ścian tuneli. Zlatuje w dół, do kanałów, by stawić czoła swej przeszłości.


Logan siedzi u Harry'ego, gdzie słucha rozmów miejscowych o pijących krew mutantach. Jego zwrok pada na artykuł w gazecie dotyczący dziwnych morderstw w miasteczku i pyta Harry'ego co tu się dzieje.


W rezydencji Ceclilia znowu przekomarza się Beatem, kłócąc się z nim o profil psychologiczny X-Men, który sporządził. Finał jest taki iż zostaje trafiona śnieżką, po czym rzuca się na Hanka i zaczyna go nacierać. Popisujący się swą siłą Maggot stwierdza, iż jego pasożyty znowu go zignorowały i kierują się w stronę Salem. Woli nie mówić innym, iż uciekają w porze karmienia, bowiem spowodować to może kłopoty, w pozostali zaczęli go już akceptować.


W kanałach Callisto prosi aby Marrow zostawiła ją i udała się do X-Men, kórzy nauczą ją jak żyć. Marrow ignoruje te prośby, oznajmiając iż Callisto potrzebuje świeżej wody. Rusza na jej poszukiwanie. Jednocześnie tunelami przemieszcza się Archangel. Spogląda na miejsce swej kaźni, gdy nagle coś rzuca go na ścianę. Toczy się z wodą do miejsca, gdzie czeka nań wielka istota. Marrow niosąca wodę widzi jak nad Archangelem staje Abomination, potężny wróg Hulka. Marrow rozpoznaje w Warrenie anioła, którego widziała w kanałach jako mała dziewczynka.


W Salem Logan zaczyna węszyć na miejscu zbrodni. Zastaje go tam miejscowa patolog, a Wolverine pokazuje jej sfałszowaną odznakę policyjną z Nassau. Pyta czy mógłby rzucić okiem na trupy w ramach zawodowej ciekawości, a patolog decyduje się mu je pokazać.


Szalony Abomination rzuca się na Archangela, wykrzykując iż to miejsce nie należy do aniołow, a Warren rzuca się do ucieczki. Marrow wycofuje się w panice, zastanawiając się jak ma mu pomóc, aby anioł jej nie zobaczył, bowiem sądzi iż jest istotą nadprzyrodzoną. Warren ucieka tunelami, żałując iż nie ma już swych ostrych skrzydeł, aż dociera do ślepego zaułka. Ukrywa się na suficie, a Abomination biegnący za nim w pościgu i niszczący ściany na chwilę daje się zmylić. Tymczasm nieopodal do leżącej na łożu śmierci Callisto podchodzi ktoś, kogo bierze ona za Colossusa. Dostaje zastrzyk, bowiem osoba ta nie ma w planach jej śmierci.


Marrow zastanawia się, czy anioł pojawił się wysłuchawszy jej modlitw. Decyduje się interweniować i pojawia się przed Abominationem odciągając jego uwagę. Ten rusza za nią, mówiąc iż czuje że należy ona do tuneli, tak jak on. Chwyta ją, a wówczas Archangel spada z sufitu, mówiąc mu aby zostawił to dziecko w spokoju.


W lesie nieopodal Salem Maggot odnajduje swe pasożyty, a widząc na nich krew jest mocno przerażony. Tymczasem Logan wraz z policjantami znajduje się na miejscu zabójstwa trzeciej osoby. Widząc pozostawione ślady i czując znajomy zapach oznajmia, iż zabójstwa przestały być już dla niego tajemnicą.


Warren każe Abominationowi zostawić Marrow, a ten rzuca się na niego wykrzykując iż dla pięknych nie ma tu miejsca, tylko dla potworów żyjących ciemnością, jak on i Marrow. Tylko ciemne serce pozwoli im na dalsze życie. Archangel schwytany przez Abominationa szepcze do Marrow, iż sam był kiedyś potworem i udało mu się wyzwolić. Jedyna droga wiedzie przez światło. Słysząc to Marrow rzuca ostrymi kośćmi w Abominationa.


Logan podąża tropem śladu, gdy zostaje zaskoczony w lesie przez przeciwnika. Tymczasem w tunelach Marrow i Archangel uciekają przed Abonaminationem. Ten stwierdza, iż Marrow została porwana przez światło i pozwala jej odejść, mówiąc iż i tak powróci do ciemności gdzie jej miejsce. Warren oddaje jej ostrza, którymi rzuciła w potwora, a wówczas okazuje się że to jego stare pióra. Marrow zniknęła, lecz na ścianie wydrapano iż światło nie gasnie nigdy w potworach.


Logan odzyskuje przytomność czując że się regeneruje, po tym jak z jego brzucha coś wyjedzono. Obok klęczy Maggot z pasożytami, wykrzykując iż nie chciał tego uczynić.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #74

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.