Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #111

Thunderbolts #111

Thunderbolts #111

"Faith In Monsters" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Nowym celem Thunderbolts zostaje niejaki Jack Flag. Jakie szanse ma chłopaczyna przeciwko Venomowi i Moonstone? Ponadto, dowiemy się, jak doszło do degradacji Songbird z przywódczyni grupy do szeregowego żołnierza.

Cytat

Moonstone (na widok reporterów): "Damnit. I was hoping we could just shoot him. We're going to have to make a show out of this now. How is it the government didn't line up and shoot the media before they decided to deal with the super heroes?"

Streszczenie

Wstępna rozmowa z Songbird. Norman Osborn mówi jej, że już nie jest dowódcą Thunderboltów i zastanawia się, co z nią zrobić. Melissa stwierdza, że obiecano jej, że struktura drużyny się nie zmieni. Norman sprostowuje tę informację mówiąc, że to on ma decydujący głos we wszystkich kwestiach. Ma swoje rezerwacje co do Songbird – kobieta zdradziła wcześniej Thunderboltów pracując dla S.H.I.E.L.D., a potem i S.H.I.E.L.D. dla Barona Zemo. Norman zarzuca jej, że są momenty, kiedy zachowuje się bardzo moralnie, żeby chwilę później zrobić coś zupełnie niemoralnego. Dlatego nie może jej ufać. Ale Songbird jest również użyteczna pod kilkoma względami: jej poprzedni współtowarzysze czują się swobodnie pracując z nią, ludzie ją znają, a jej wygląd i zdolności ułatwiają tworzenie zabawek na jej podobiznę. Osborn mówi Songbird, że nie będzie dowodzić Thunderboltami, ale po roku lub dwóch służby w zespole będzie mogła odejść, bogata i z nową tożsamością. Songbird zgadza się.

 

Cleveland. Lucy odjeżdża samochodem, pozostawiając na parkingu Jacka Flaga. Nad nim kołuje Zeus, z którego rozlega się komunikat nawołujący mężczyznę do poddania się. Jack nie ma zamiaru tego zrobić, więc Thunderbolci ruszają mu naprzeciw. Reporterzy telewizyjni zbierają się na miejscu, co nie podoba się Moonstone, która miała nadzieję, że będą mieli możliwość szybkiego załatwienia Flaga. Karla każe Songbird wzbić się w powietrze, a Swordsmanowi i Venomowi iść w kierunku Jacka. Natomiast Radioactive Man ma naładować zbiorniki samochodów mikrofalami. Moonstone chce załatwić sprawę szybko, bo umówiła się na seks z pracownikiem Góry Thunderboltów. Flag zachęca przeciwników do ataku. Chen Lu wysadza samochody w powietrze. Karla każe Swordsmanowi i Venomowi połamać Jackowi kończyny i wsadzić do latającej celi zanim się pozbiera po eksplozji. Andreas atakuje Flaga mieczem, ale ten łamie go, a następnie kopniakiem wbija koniec ostrza w klatkę piersiową Venoma. Następnie dwoma kolejnymi celnymi trafieniami powala Swordsmana na ziemię. Venom jest wściekły. Powiększa się, chwyta Jacka i zamierza go pożreć, na co nie może pozwolić Moonstone, więc każe uaktywnić wyzwalacze wszczepione Garganowi i porazić go ładunkiem elektrycznym. Flag wykorzystuje to i zaczyna uciekać, na co Karla wysyła do boju Songbird. Melissa niewiele widzi z powodu dymu wydobywającego się ze zniszczonych samochodów i uważa, że Moonstone wybrała złą strategię. Jack podnosi kołpak i rzuca go. Po kilku rykoszetach dysk trafia Songbird w gardło, odbierając jej chwilowo moc, co w efekcie powoduje jej upadek na samochód i wyłączenie z walki. Chen Lu chce trafić uciekającego Flaga, ale Karla woli, żeby Penance to zrobił. Robbie uaktywnia swoją moc i strumień energii zmiata wraki samochodów i trafia Jacka. Ten jednak podnosi się i chowa w pobliskim budynku. Zastanawia się, co robić dalej, kiedy nagle czuje ból w plecach. Bullseye wbija mu sai w dolną część kręgosłupa, odbierając Jackowi władzę w nogach. Mówi, że wolałby zabić Flaga, ale nie dostał na to pozwolenia. Każe zawiadomić Moonstone, że robota została wykonana i wraz z dwoma pilnującymi go strażnikami stają się niewidzialni. Podczas gdy Jack jest niesiony na pokład latającej celi, Moonstone udziela wywiadu obwiniając Flaga za wysadzenie w powietrze parkingu i porażenie prądem Venoma, który mimo iż wygląda groźnie, nie zabiłby nikogo. Wyjaśnia, że Flag ma nadludzką wytrzymałość, więc po trafieniu go przez Penance’a zdołał przebiec jeszcze krótki dystans, zanim stracił przytomność.

 

W Górze Thunderboltów, Swordsman prosi strażników, aby zostawili go samego z nieprzytomnym Jackiem na kilka minut. Mówi do niego, że złamanie jego miecza było bardzo sprytnym posunięciem i w nagrodę zaczyna bić go po twarzy.

 

Norman Osborn ogląda zapis z walki Thunderboltów z Flagiem i jest rozczarowany efektywnością drużyny. Do gabinetu wchodzi sekretarka. Norman mówi, że chce widzieć u siebie Moonstone, jak tylko Thunderbolci wrócą. Kobieta mówi, że Komisja do Spraw Super-ludzi przysłała listę potencjalnych celów. Zaczyna czytać pseudonimy, wśród których jest Scarlet Spider. Norman zastyga w bezruchu i pyta się, czy kobieta wymieniła Spider-Mana. Ona mówi, że nie. Upewniwszy się jeszcze raz, że się przesłyszał, Osborn zażywa pigułki, które według zaleceń nie powinny być mieszane z innymi lekami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #111 Thunderbolts #111 Thunderbolts #111

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.