Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #6

X-Men #6

X-Men #6

"Farther Still"

Postacie
Cytat

Longshot: "That fat blob is sworn enemy of the X-Men!"
Majordomo: "This very same fat blob has ordered me to cancel Ms. Cheney powers."
Mojo: "I'm going to kill the next person who call me fat blob!"

Streszczenie

X-Men wdzierają się do budynku w Berlinie, gdzie przetrzymywany jest Logan. Jubilee odwraca uwagę ninja, a Hank ze Scottem używają swych mocy aby ich obezwładnić. Wówczas pojawia się Omega Red, który silnym ciosem powala Hanka na ziemię. Mackami chwyta wizor Scotta, zaś dzięki emisji feromonów sprawia, iż Jubilee mdleje. Raportuje Matsuo schytanie X-Men. Przywódca Hand oczekuje własnie przybycia specjalisty, który ma wytropić Wolverine'a. Ten lezy właśnie martwy u stóp Mavericka, który wykonuje mu masaż serca, aż wreszcie zastrzyk adrenaliny. Tętno Logana gwałtownie skacze, a wraz z nim znowu powracają wspomnienia sprzed lat. Wtedy stali we trzech, wraz z Maverickiem i Creedem oraz Janice, naukowcem wschodniej wersji programu Weapon X. Udało im się zniszczyć projekt i zabrać jedyny na świecie syntetyzer carbonadium, z którego zostały zrobiony macki super żołnierza, który ich ścigał. Creed zabił Janice, stwierdzając iż nie jest mu do niczego potrzebna, aby umożliwić im ucieczkę. Pojawił się Omega Red, nie mogacy przezyć bez syntetyzera. Trójka agentów wyskoczyła przez okno i spadła na ziemię. Przeżyli, co uzmysłowiło im iż być może Creed nie jest jedynym mutantem służącym swemu krajowi.


W Mojowersum przed obliczem władcy tego świata pojawiają się Longshot, Lila i Dazzler. Mojo tutaj skierował teleportację Lili i teraz nakazuje złapać przybyłych swym ludziom. Moce Lili zostały zablokowane, zatem Dazzler i Longshot walczą przy użyciu swych mocy. Udaje im się pokonać oddziały grubasa i wydostać na zewnątrz. Później w obozie rebeliantów, którzy wiwatują z powodu powrotu swego przywódcy, Longshot ma okazję porozmawiać z Dazzler. Tej nie wróciły jeszcze wszystkie wspomnienia, lecz daje się pocałować dawnemu ukochanemu. Nad ich głowami rozświetla się szczęśliwa gwiazda Longshota.


W Berlinie ninja odnajdują Gambita, Rogue i Psylocke. Trójka pokonuje ich bez problemu, lecz przed Lebau pojawiają się Fenris, którzy trzymając się jak zawsze za ręce ładują w niego potężną dawkę bioenergii. Rogue udaje się ich rozdzielić rzucając pokonanymi ninja, lecz wówczas pojawia się Matsuo. Na jego rozkaz Psylocke obezwładnia Rogue nożem, co jest rezultatem zaprogramowania podczas transformacji w Kwannon [Uncanny X-Men #256].


Telepatyczne echo ciosu dociera do Logana, który przebudzony grozi Maverickowi, żądając odpowiedzi kim jest. Maverick orientuje się, że raporty mówiły prawdę a Wolvie nie pamięta nic o swej przeszłości jako agenta CIA, ani o tym że odszedł po tym jak Creed zabił Janice. Nie pamięta także gdzie ukrył syntetyzer zdobyty podczas misji, a jest to tajemnica którą chcieliby wyrwac mu Fenris, Matsuo oraz szefowie Mavericka. Loganowi przedstawia się jako agent rządu RFN, lecz wówczas uwage Wolviego odwraca alarm, który się rozlega. Korzystając z tego Maverick obezwładnia go. Na ekranach pojawia się Creed, który jest specjalistą którego oczekiwał Matsuo. Współpracowniczka Victora, Birdy zakłóca podgląd Mavericka. Creed udaje się do Matsuo, który stoi przed schwytanymi X-Men. Tam zastanawia się skąd zna Omegę, lecz jego uwagę przyciąga Gambit, którego najwyraźniej zna. Creeda dziwi iż Lebau przeszedł na stronę X-Men, po tym co uczynił. Rani go, stwierdzając iż krew Gambita wciąż smakuje tak samo. Kpi z reszty X-Men, a wreszcie udaje się wraz z Psylocke na polowanie.


W tunelach Maverick i Logan wycofują się, lecz Wolverine przez swój psychokontakt z Psylocke wyczuwa iż zostali odnalezieni. Maverick nie mając wyjścia uwalnia Logana, a wówczas pojawiają się Betsy i Creed. Wyczuwając iż Wolverine jest ranny, Sabretooth stwierdza iż nie zajmie to nawet dwóch sekund. I rzeczywiście, wkrótce zgłasza Matsuo schwytanie Wolverine'a. Ten pije wraz z Fenris za ich przywództwo w Upstarts. Następnie proponuje Omedze, że skoro bez syntetyzera jedynym sposobem aby przeżył jest dla niego energia życiowa innych, może zabić schwytanych X-Men.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.