Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #80

X-Men #80

X-Men #80

"Children of Atom" - part 2

Postacie
Cytat

Xavier: "Failure... not possible..."
Nightcrawler: "You're right... failure wasn't possible."

Streszczenie

Kitty rzuca się do ucieczki, krzycząc do Profesora iż musi on powstrzymać to szaleństwo. Xavier nie ma takiego zamiaru, powtarzając iż Shadowcat musi zostać skatalogowana. Kitty przenika przez podłogę lądując w jakiś podziemiach. Tam dociera do niej czyjeś wezwanie pomocy.


Na bagnach Florydy, Colossus wścieka się stojąc obok Blackbirda, który zaliczył twarde lądowanie. Logan każe mu się zamknąć, nazywając go chłopcem Magneto oznajmia iż nie ufa mu, gdyż zdradził ich dla Acolytes [Uncanny X-Men #304]. Storm uspokaja ich obu przypominając Loganowi, iż jeśli chodzi o podejmowanie mądrych decyzji życiowych: on wziął ślub z Viper. W tej chwili pomocy wymaga Nihtcrawler. Niedalego Marrow i Rogue walczą z krokodylami grasującymi na bagnach. Ruszają w ich głąb usiłując odnaleźć pozostałych.


W Cape Citadel trwają ostatnie przygotowania do wystrzelenia rakiety Benassi. Woskowi pewni są swego sukcesu, choć reporterka w telewizji mówi o zagadkowej bitwie powietrznej jaka miała miejsce nad Florydą. Tymczasem Kitty klęka nad rannym Corbeau. Ten poleca jej zostawić go i za wszelką cenę powstrzymać wystrzelenie ładunku, jaki niesie rakieta Benassi. Jeśli nowi X-Men wraz ze swym założycielem dotrą tam pierwsi ucierpią miliony. Do podziemi wdzierają się X-Men, a Grey King zbliża się zamierzając ponownie zablokować moce Shadowcat. Ta ucieka, nie słuchając zimnego głosu Profesora, polecającego poddać się jego woli.


Na bagnach Logan opiekuje się rannym Kurtem, zaś Piotr prostuje kości Marrow, zastanawiając się co stało się że dołączyła do X-Men, pomimo iż podczas ich poprzedniego spotkania przewodziła Gene Nation [Uncanny X-Men #325]. Marrow oznajmia iż zmieniła się, tak samo jak on przestał należeć do Acolytes. Storm zdradza Rogue iż po dotknięciu Grey Kinga straciła dostęp do swych mocy. Marrow wykrzykuje iż są tak poobijani, iż nie mogą nawet marzyć, jak chce tego Logan, aby zmierzyć się raz jeszcze z X-Men. Storm przypomina jej wówczas iż mają taki obowiązek. Bowiem to nie oni są X-Men, lecz ich działania zapisują się na konto tych prawdziwych. Na stronie Logan gratuluje Ororo zdolności przywódczych, oraz tego iż udało się jej znowu zjednoczyć zespół. Tymczasem gdzieś na bagnach Florydy Kitty udaje się skorzystać z komputera w przydrożnym barze i wysłąć ostrzeżenie do G.W.Bridge'a odnośnie planowanego ataku. Wiadomość przechwytuje Xavier i niszczy ją, o czym informuje swą grupę. Jak stwierdza już wkrótce zostaną tylko oni, bowiem reszta X-Men przestała być już użyteczna.


Grupa Storm dociera do cape Citadel, gdzie trwają ostatnie przygotowania do startu. Wojskowi oświadczają publicznie, iż rakieta zawiera jedyni aparaturę naukową. Kitty przedostaje się do pomieszczenia kontrolnego usiłując odkryć co chciał jej przekazać Corbeau, gdy atakują X-Men. Opanowują centrum kontrolne, a Grey King kontaktuje się telepatyczie z Xavierem gdy zbliża się do rakiety. Wówczas uderza grupa Storm. Kitty uprzedza przybyłych iż wróg zna ich wszystkie sztuczki, bowiem prowadzi ją Charles Xavier. Tymczasem wojskowi widząc bitwę na polu startowym rozpoczynają procedurę startową, w trakcie której zginą wszyscy znajdujący się w pobliżu rakiety. Lecz są przecież jedynie mutantami. Wóczas pojawia się Xavier, powstrzymując procedurę. Podczas gdy grupa Storm usiłuje ocalić uciekających cywili, X-Men kontynuują swój atak. Pojawia się Xavier, oznajmiając swym zdumionym dawnym uczniom iż jego nowi X-Men przewyższają ich pod każdym względem, bowiem specjalnie ich wybrał do tego celu. Poleca starym X-Men usunąć się z drogi jego planów, bądź zostaną anihilowani. X-Men wpatrują się w Xaviera z niedowierzaniem, zaś Storm sugeruje iż powrócił Onslaught. Xavier oznajmia, iż ma umysł tak jasny jak nigdy wcześniej. W rakiecie benassi znajduje się ostatni komponent który uruchomi sieć satelitów zwaną Mutant Defense Network. Pozowli ona na skierowanie satelitarnych laserów na dowolnego mutanta i w efekcie kontrolę nad populacją. Xavier zamierza ją przejąć. Piotr spoglądając w jego oczy oznajmia, iż wie jedno - na pewno nie jest on Charlesem Xavierem. Logan potwierdza te słowa skacząc na Xaviera, z okrzykiem iż nie jest on człowiekiem. Xavier oznajmia, iż jest ostateczną wizją swego twórcy i zmienia się w energetyczną istotę, która atakuje wszystkich wokół inicjując procedurę startową z pominięciem protokołów bezpieczeństwa. Rakieta startuje. X-Men przetrwali jedynie dzięki dotykowi Kitty, która uczyniła ich przenikalnymi. Rogue przejmuje moce Kurta, Piotra i Logana, po czym startuje w górę zamierzając powstrzymać rakietę. Pozostali ruszają zmierzyć się z X-Men. Podczas gdy na ziemi wre walka teleportująca się Rogue dopada do rakiety i zaczyna ją niszczyć.


Następuje eksplozja. Xavier wykrzykuje z rozpaczą iż porażka nie była możliwa. Przerywa program i znika pozostawiając nic nie pojmujących X-Men. Storm stwierdza, iż za wszelką cenę muszą odkryć z kim mieli do czynienia, kto zna ich wszystkich i podszywa się pod Xaviera. Co oznacza iż muszą odnaleźć prawdziwego Profesora. Wkrótce blackbird opuszcza Florydę, a X-Men słuchają komentarzy dziennikarskich, w których jak zwykle obwinia się ich o zniszczenie rakiety.


X-Men oczekują na bagnach Xaviera, a gdy ten się pojawia usuwa ich wirtualne projekcje, istot które skatalogował. Przemienia się stwierdzając iż skoro został pokonany przez X-Men musi ich wyeliminować. W tym celu przestanie używać postaci Xaviera, lecz objawi się światu pod swym własnym imieniem: CEREBRO!


[Część pierwsza w Uncanny X-Men #360]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #80

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.