Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #125

X-Men #125

X-Men #125

"Losers"

Postacie
Cytat

Nova (w ciele Xaviera) do Lilandry: "You were hopeless in bed"

Streszczenie

Statek Imperialny Cesarzowej Lilandry. Panuje ogólny chaos wywołany uwolnieniem się dwóch ważnych więźniów. Kiedy już Cyclops i Xorn docierają na mostek przedzierając się przez kolejne marionetki Cassandry, stwierdza ona, że Lilandra nie będzie już potrzebna i każe jej popełnić samobójstwo. Od śmierci ocala ją Xorn, który rzuca się za nią i chwyta w powietrzu. Scott zostaje sam na sam z siostrą Xaviera. Zaczyna ona się bawić z kompleksami Cyclopsa. Wykorzystuje tą samą taktykę, która podziałała w przypadku Beasta. Nie zwracając na machinacje Novy, Scott odkrywa, że Cassandra jest formą bezcielesną, która do życia potrzebuje mózgu i systemu nerwowego Xaviera. Gdy Xorn wraca niosąc w ramionach cesarzową Cyclops wyjaśnia, że nie mógł skrzywdzić profesora.


Tymczasem w instytucie Angel prowadzona telepatycznie przez Esme i jej siostry przedostaje się do budynku szkoły, gdzie ma odnaleźć próbkę z DNA Novy. Przy okazji wpada na Beaka i uwalnia go z akwarium, w którym odbywał rekonwalescencję. Kiedy obydwoje są już z powrotem przy Emmie i Kato, Barnell proponuje poprosić kosmitę o zdjęcie hełmu. Z chęcią biorą to na siebie młode telepatki i już po chwili głowa Emmy jest wolna. Frost przepełnia duma wynikająca z zaradności jej uczennic.


W podziemiach instytutu Strażnicy przyrzekają stanąć u boku Wolverine'a podczas starcia z Cassandrą Novą, natomiast Henry McCoy przygotowuje zastrzyk, który utrzyma ciało Cassandry (a więc i umysł Charlesa) przy życiu. Jean i Logan są jednak temu przeciwni, gdyż podejrzewają, że Nova przewidziała i ten ruch. Zamiast tego Phoenix proponuje ewakuację umysłu Xaviera do jej własnego mózgu. Beast zajmuje się przeprowadzeniem cywili do Sali Ćwiczeń. Zapewnia przy tym, że Cassandra Nova zabija tylko mutantów, toteż mogą czuć się bezpieczni. Wewnątrz sali następuje rozstanie się Henrego i Trish Tilby. Beast stwierdza, że to nie przez jej ostatni telefon czy też uprzedzenia. Oznajmia, iż wydaje mu się po prostu, że jest gejem.


Gladiator przygotowuje swój oddział na powitanie gościa. Grupa wychodzi na zewnątrz gotowa stawić czoła Cassandrze.


Przy pomocy Cerebry Jean przenosi świadomość Xaviera do swego umysłu. Na krótko przed tym jak Henry oznajmia, że Nova przybyła.


Na zewnątrz wróg właśnie rozprawia się z elitarną gwardią cesarzowej...

Autor: Marty

Galeria numeru

X-Men #125

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.