Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #81

X-Men #81

X-Men #81

"Jack of Hearts, Queen of Death"

Postacie
Cytat

Shadowcat: "Is it Mr Viper on your wedding license?"
Wolverine: "Excuse me?"
Shadowcat: "Got ya."

Streszczenie

Kurt usiłuje przekonać Marrow, aby dołączyła do X-Men i wraz z pozostałymi trenowała w odbudowywanej sali ćwiczeń. Sarah odmawia, mówiąc iż nie zamierza się odstresowywać, zaś jej sala ćwiczeń jest niepotrzebna. Jej zdaniem X-Men nie przetrwaliby ani chwili w tunelach gdzie dorastała. Storm poleca jej dołączyć do do grupy, aby wraz z pozostałymi trenowała wspólną taktykę, lecz Marrow nadal odmawia, mówiąc iż nie ma nastroju. Logan pyta, czy pragnie aby powtórzyli rozmowę, która tym razem skończyć się może inaczej niż poprzednio [X-Men #72]. Na słowa Storm, iż X-Men muszą być gotowi Marrow odpowiada stwierdzeniem iż Ororo jest kiepskim przywódcą, która nie była nawet w stanie odnaleźć Profesora Xaviera. Storm w odpowiedzi mówi do Logana, aby dał spokój Sarah. Jeśli chce nadal z nimi mieszkać musi stosować się do ich zasad. W ten sposób czy inny, lecz zostanie członkinią X-Men. Na zewnątrz Gambit pozostający w dawnym domku Scotta i Jean widzi Rogue. Wszelkie próby rozmowy, jak gdyby nic się nie stało spęłzają jednak na niczym. Rogue odchodzi, zaś po chwili pojawia się Logan. Stwierdza, że chociaż dobrze mieć Gambita z powortem, to jeśli raz jeszcze złamie serce Rogue, zapłaci mu za to osobiście. Tymczasem Piotr zwiedza rezydencję w towarzystwie Ororo, która stwierdza iż X-Men powoli odżywają po ranach zadanych przez Bastiona. Meblują rezydencję, do której powracają starzy przyjaciele. Pyta Piotra o życie uczuciowe, ten zaś zapiera się na myśl o Kitty, mówiąc że kobieta którą kochał poślubiła kogo innego [Excalibur #125].


W Bostonie pewna kobieta knuje zemstę. Zamierza zabić dwójkę kochanków, a w szczególności mężczyznę, gdy tylko go spotka. Nieopodal na dachu Rogue z Gambitem przybyli porozmawiać w miejsce z ich przeszłości z dala od innych. Rany które sobie nawzajem zadali są jednak zbyt wielkie, Gambit nie może zapomnieć iż Rogue go opusciła, a ona iż skłamał jej na temat ich przeszłości. Wówczas dach koło nich eksploduje. Nadlatuje kobieta imieniem Kali, zamierzająca przeprowadzić test na dwójce kochanków.


Logan rozmawia z Kitty, która czuje jak bardzo X-Men zmienili się podczas jej długiej nieobecności. Mówi Loganowi, iż nie jest jeszcze w stanie zapomnieć o rozstaniu z Petem Wisdomem, a tym bardziej żartować na ten temat, choć Wolvie chce aby się odprężyła.


Kali atakuje zaskoczonych Gambita i Rogue, którzy widzą ją pierwszy raz w życiu, mówiąc iż głosy mówią jej iż ich esencja będzie dla niej idealna. Powala Rogue, powtarzając iż esencja kochanków jest jej niezbędna. Gambit i Rogue stawiają jej czoła krzycząc iż nie są kochankami. Kali ponownie sprowadza Rogue do ziemi, zamierzając ją zabić a wówczas otrzymuje cios od Gambita. Remy przeprasza Rogue za to co stało się na Antarktydzie, gdzie zostawiła go bowiem całując go wchłonęła jego chęć do porzucenia [Uncanny X-Men #350], ponieważ chciał umrzeć. Wściekła Kali atakuje ponownie, wykrzykując iż najwyraźniej o niej zapomnieli, na co Rogue chwyta Gambita i wznosi się w powietrze. Stamtąd obrzucają kobietę kartami, a Kali wścieka się iż przybyła aby ich zabić, a nie po to any uczynić parą. Dwójka X-Men odlatuje, zaś Kali krzyczy za nimi iż głosy mówią jej że stworzą świetny związek.


Rogue i Gambit stoją na dachu, patrząc na ruiny pod którymi zniknęła Kali. Zastanawiają się kim mogła być. Rogue pragnęłąby być znowu z Remym, lecz ten niespodziewanie milknie i nie mówi nic. Sądząc iż za bardzo go naciska Rogue wycofuje się. Gdy odchodzi pojawia się zielony dym, z którego formuje się kobieta. Przypomina, iż teraz sercem, ciałem i duszą należy do niej, a jeżeli spróbuje dotknąć Rogue, będzie musiała ją zabić.


[Część pierwsza w Uncanny X-Men #361]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #81

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.