Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #19

X-Men #19

X-Men #19

"A Skinning of Souls" - part 3: "Harvest of the Innocent"

Postacie
Cytat

Ilyana: "Please don't hurt my brother."
Soul Skinner: "I must instead hurt you."

Streszczenie

Odzieracz za pośrednictwem umysłu Psylocke spogląda na ból i mroczne tajemnice X-Men. Największe jego zainteresowanie budzi Summers, bowiem mutant nie może pojąć jak dał on sobie radę z bólem spowodowanym stratą dziecka. Odzieracz przeżył podobną historię. Patrzył na śmierć swej córki Oksany, której ból usiłował uśmierzyć wchodząc do jej umysłu. Pochował ją, lecz potem odkrył sekret swej żony, z którą wiódł od czternastu lat życie. Jak się okazało szpiegowała go ona przez cały ten czas dla rządu, na którego polecenie go obesrwowała. Nie użyła swych wpływów, aby pomóc ich umierającemu dziecku. Dał jej zatem posmakować swej mocy i pozbawił ją duszy, tak jak ona uczyniła to z nim. Potem to samo uczynił z pozostałymi mieszkańcami Neftelenska. Teraz nakazuje Omedze Red którego kontroluje, aby odnalazł i wyeliminował dwóch ukrywających się w mieście Rosjan, zapewne będącymi przedstawicielami rządu: Colossusa i Washina. Omega Red wyrusza na polowanie.


Piotr dzięki treningom Xaviera odczuwa zakłócenie energii psionicznej i zastanawia się co knuje Odzieracz. Oznajmia Washinowi, iż wie chyba czemu dzieciom nic się nie stało, co oznacza że znalazł sposób na pokonanie mutanta bez udziału jego siostry. Washin oznajmia iż jest już zapewne za późno, skoro utracono kontakt z nimi Moskwa zapewne zdecydowała się rozwinąć zdolności Ilyany. Jakby na potwierdzenie tych słów, oznajmia iż jego sensory wskazują na pojawienie się nieznanej energii. To silniki statku, który ląduje w Neftelensku. Wysypują się zeń odziani w psychozbroje żołnierze niosący w klatce siostrę Piotra. Colossus rzuca się w ich stronę, lecz Washin staje mu na drodze prosząc aby się zastanowił. Ilyana może być jedyną nadzieją na ocalenie miasta. Dla Piotra nie liczy się nic w obliczu zagrożenia jego siostry i silnym ciosem strzaskuje zbroję usiłującego go powstrzymać Rosjanina. Skacze w kierunku żołnierzy, którzy otwierają doń ogień z karabinów. Pomimo gradu kul i ognia laserów rozbijających się na stalowej piersi Piotr prze niepowstrzymanie naprzód. Washin błaga go aby się zastanowił, bowiem jako członek X-Men powinien zrozumieć iż priorytetem jest powstrzymanie złego mutanta. Wówczas żołnierze padają jednak niczym śnięte muchy. Pojawił się Odzieracz, kóry natychmiast przekazuje Piotrowi wprost do umysłu obraz jaki utrwalił się w głowach żołdaków. Widok dokonanej godzinę temu egzekucji w domu Rasputinów i martwych rodziców sprawia że Piotr pada na śnieg i zaczyna głośno krzyczeć.


W Salem Rogue lata ponad rezydencją. Ponieważ nie odzyskała jeszcze wzroku jej radarem jest niesiony przez nią Gambit.


Dokonywana przezeń nawigacja sprawia, iż oboje omal nie rozbijają się o wystający komin. Zabawę tę obserwuje Beast, zastanawiając się czy niegdyś też był taki młody, pełny życia i tak bardzo naiwny. Jean przechwytuje tę jego myśl i zapytuje czy czuje się staro. Hank nie chce jednak zdradzić co go gryzie, zgadza się jednak wypić w jej towarzystwie kawę według unikalnej receptury Guido, to jest z dużą ilością whisky.


W Newftelensku Colossus chwyta Washina. Ten przysięga iż zabicie Rasputinów nigdy nie miało być częścią planu, a decyzję o tym musiał wydać jakiś szaleniec. Wtrąca się Odzieracz, dla którego oczywiste jest iż rząd kocha takie gierki, traktując sweych obywateli jak pionki na wielkiej szachownicy. Oznajmia Washinowi iż kłamie mówiąc że celem jego planu miało być wysłanie go do innego wymiaru. Od początku jasne było że Ilyana przy tym zginie, dlatego też zginęli Rasputinowie. Atakuje Washina, lecz jego gniew skupia się na Piotrze, bowiem wyczuwa iż przez chwilę rozważał on czy nie użyć swej siostry przeciwko niemu. Nagle odzieracz widzi w swym umyśle Oskanę, kóra pyta go czemu sądzi iż fakt, że Piotr mógł patrzeć na śmierć Ilyany różni się czymś od tego iż on patrzył na jej śmierć. Odzieracz osuwa się na ziemię, bowiem przytłoczył go ciężar jego winy. Ilyana prosi go aby nie krzywdził jej brata, lecz ten postanawia iż nikt nie opuści Neftelenska żywy. Uruchamia klatkę, a Ilyana zostaje poddana promieniowaniu które ma poszerzyć jej moc i dokonać załamania międzywymiarowego. Wówczas trafia go promień Cyclopsa, kóry przybył wraz z resztą X-Men ocknąwszy się z zamroczenia. Scott usiłuje znaleźć sposób na wyłączenie klatki, a grupa atkauje przeciwnika. Piotr przybiega z dziećmi i krzyczy do Psylocke aby na jednym z nich użyła swego psychonoża. Betsy tak czyni a zalany uczuciem dziecięcej niewinności wielu umysłów umysł Odzieracza rozpada się. Piotr niszczy klatkę ratując swą siostrę. Logan oznajmia iż Omega Red zniknął, a Jubilation spoglądając na zgromadzonych pyta jak wszyscy mogą żyć z tak dużym poczuciem winy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.