Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #12

X-Men #12

X-Men #12

"Broken Mirrors"

Postacie
Cytat

Gambit: "Nice wiev."
Rogue: "Was that a statement or a question?"
Gambit: "Take your pick."

Streszczenie

Szpital Badań Paraludzkich założony przez multimilionera Alexandra Rykinga w Nowym Meksyku. Rozlega się alarm, który stawia na nogi wszystkich lekarzy. Carter Ryking, syn założyciela unosi się nad łóżkiem absorbując energię z otoczenia. Dla lekarzy jasne jest iż sprawdziły się czarne obawy jego ojca: Carter jest mutantem. Z trudem przy pomocy zastrzyków udaje się uspokoić mężczyznę, który w swym umyśle wciąż widzi siebie jako małego, kilkuletniego chłopca jakim był wiele lat temu. Carter opada bez sił na ziemię. Lekarze zastanawiają się, co sprawiło iż zaczął się tak zachowywać i dopiero po chwili orientują się iż w CNN zobaczył on wiadomość o tym, iż jego ojciec jest martwy [poprzedni numer].


W Salem Rogue unosi się ponad jeziorem, a gdy ląduje czeka już na nią Gambit. Oboje rozmawiają zastanawiając się co właściwie do siebie czują i jak określić rodzące się pomiędzy nimi uczucie.


Niedaleko Hank wsiada do samochodu, odwozi bowiem Betsy na lotnisko, gdyż zdecydowała się wreszcie udać do Anglii i spotkać ze swoim bratem. Obawia się jak Brian przyjmie ją w tym nowym ciele. Przez okno obserwuje ją Scott trzymający w ręku zdjęcie Jean i zastanawiający się czemu Psylocke coraz bardziej go fascynuje. Odstawia zdjęcie i wychodzi trzaskając drzwiami. Zdjęcie spada i rozbija się o podłogę.


Scott dociera do pomieszczenia kontrolnego, gdzie profesor nadzoruje symulację jaką w sali ćwiczeń przechodzi Jubilee. Ucieka właśnie przed nowym Bractwem Złych Mutantów, ścigana przez Toada, Saurona i Phantazię gdy dopada ją Blob. Nagle przebijają go pazury wściekłego Logana, który żąda od Xaviera aby przerwał symulację. W ręku trzyma wydruki "Projektu Xavier 1964". Wściekły żąda odpowiedzi czemu Xavier ukrywał przed nim częśc jego przeszłości, choć zobowiązał się mu pomóc ją odnaleźć. Profesora irytuje, iż Logan grzebał w jego prywatnych folderach, choć ten tłumaczy iż natrafił na nie przypadkiem. Jubilee spogląda na zdjęcie Rykinga, Briana Xaviera i Kurta Marko zastanawiając się który z nich jest ojcem profesora.


W Nowym Meksyku sanitariusze przewożą Cartera, kóry nagle budzi się i wciąż widząc siebie jako małego chłopca wzywa ojca. Nie słucha, iż lekarze robią to, co nakazał im w testamencie Ryking i zaczyna absorbować energię elektryczną. Następuje wybuch. Ochrona strzela do Cartera, lecz ten pochłania ich energię. Odlatuje przez dziurę w ścianie, postanawiając się dowiedzieć co uczynił mu ojciec, pozostawiając za sobą szkielety.


W Instytucie Logan przeprasza Xaviera, za to że grzebał w jego prywatnych katalogach. Ten wyjaśnia mu iż otrzymał pliki kilka tygodni wcześniej od nieznanego nadawcy. Wynikało z nich iż jego ojciec wcale nie pracował w Almogardo nad badaniami nuklearnymi jak zawsze sądził. Była to jedynie przykrywka rządowego projektu badań nad mutacjami. Xavier nie wie czy informacje z plków są prawdziwe, lecz spoglądając na CNN, kóre właśnie powtarza informację o śmierci Rykinga stwierdza iż wie gdzie zacząć poszukiwanie odpowiedzi.


W Sioux Falls profesor przybywa samotnie na pogrzeb Rykinga, spoglądając na zebranych tam mieszkańców miasteczka, dla których Ryking uczynił wiele. Usiłuje sobie przypomnieć kiedy ostatni raz widział Rykinga, bowiem było to najprawdopodobniej tuż po śmierci jego ojca. Zastanawia się w co był on zaangażowany, a wówczas słyszy w swym umyśle iż w zadawanie bólu. Nad konduktem pogrzebowym pojawia odziany w metalową technozbroję Carter wykrzykując iż wspomnienie o jego ojcu jest fałszywe, bowiem uczynił go tym kim jest teraz. Gdy policjanci zaczynają strzelać do przybysza uderza w nich swą energią. Xavier używa telepatii i nagle rozpoznaje w napastniku Cartera Rykinga, swego przyjaciela z dzieciństwa. Carter wykrzykuje iż posłał mu pliki, aby Charles mógł go ocalić i przywrócić mu dawne życie. Xavier orientuje się iż Carter jest na wpół szalony i zapytuje co chce uczynić tu na pogrzebie. Ten stwierdza iż przeszłość można odwrócić tylko w jednym miejscu i chwyta Xaviera odlatując wraz z nim do Almogardo.


W Salem X-Men oglądają wiadomości z Sioux Falls, a gdy kontaktuje się z nimi Val Cooper oznajmiając, iż usiłują namierzyć Rykinga, Logan stwierdza iż wie gdzie go znaleźć. Val stwierdza iż informacje o Almogardo są utajnione nawet przed nią i proponuje pomoc X-Factor, lecz X-Men stwierdzają że poradzą sobie sami. Ruszają do opuszczonego dawno temu ośrodka badawczego.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.