Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #32

X-Men #32

X-Men #32

"Soul Possesions" - part 2: "The Leopards and the Cats"

Postacie
Cytat

Banshee: "...well Hank, we have been tinkerin' with these optic sensors for the better part of two hours and..."
Beast: "And what, Mr. Cassidy? Don't tell me the X-Men's resident electronics whiz is about to give up?"

Streszczenie

Spiral oznajmia, iż to wskutek jej magicznego tańca zostały na zawsze połączone w jednym ciele umysły Kwannon i Betsy Braddock. Słysząc to Psylocke rzuca się na Spiral, nie słuchając ostrzeżeń Archangela, bowiem ma przed sobą tą, która zniszczyła jej życie. Spiral odrzuca ją ze spokojem, używając swych sześciu rąk. Psylocke pyta czemu uczyniła jej to samo, co Mojo uczynił jej - bowiem wie że X-Factor odkryło niedawno, iż Spiral była niegdyś Ritą, kaskaderką zakochaną w Longshocie, która dla niego poświęciła swe człowieczeństwo [X-Factor Annual #7]. Spiral oznajmia iż uczyniła to, ponieważ mogła. Archangel atakuje ją swymi skrzydłami, lecz Spiral unika ataku i chwyta Psylocke, którą po chwili odzyskuje Warren. Spiral przypomina obojgu, iż nie jest ich wrogiem, bowiem przestała służyć Mojo, którego obalili X-Men, nie muszą więc z nią walczyć. Archangel nie dowierza jej jednak, mówiąc iż wystarczająco długo była ich wrogiem, aby nie miał powodu by jej zaufać. Wówczas nadlatuje Rogue wbijając Spiral w śnieg. Tam czeka już Gambit, przystawiając jej do głowy swój kij, zaś Beast ściąga jej z głowy hełm. Spiral unosi się rozpoczynając swój taniec i oznajmia iż choć miesiące zajęło jej ponowne namierzenie implantów, osiągnęła swój cel. Dostarczyła Psylocke odpowiedź, którą ta ma przed oczami. Betsy żąda wyjaśnień, lecz Spiral znika pozostawiając za sobą taką zagadkę. Na prośbę Betsy Warren wyjaśnia pozostałym X-Men czego dotyczyły słowa Spiral odnośnie implantów, pokazując dawne oczy Revanche.


W rezydencji Sean i Hank podłączają implanty do swej aparatury i po dużych trudach udaje im się dostać do systemu rejestracyjnego. Przekazują na ekran obraz zapamiętany przez implanty i Betsy widzi Matsuo informującego Mandarina, iż znalazł na plaży kobietę pozbawioną pamięci i niewidoczną dla wszelkich czujników. Matsuo zawarł wówczas z Mandarinem umowę, aby za pomocą jego pierścieni przenieść umysł Betsy do ciała umierającej Kwannon, aby zyskać zabójczynię telepatkę. Ciało Kwannon wyleczyła Spiral, która uczyniła coś więcej, łącząc oba umysły i ciała na poziomie molekularnym. Następnie w posiadanie ciała Betsy wszedł Nyoirin, który uczynił z Revanche swą zabójczynię, pragnącą odzyskać ciało Kwannon. W ten sposób dla Spiral rozpoczęła się zabawna gra, bowiem żadna z kobiet nie miała pojęcia która z nich jest prawdziwą Psylocke. Teraz wszystko wydaje się już jasne, lecz Betsy oznajmia iż musi wyjaśnić coś jeszcze. Opuszcza X-Men na kilka dni, a Warren odwozi ją na lotnisko.


Za ich samochodem spogląda Xavier, dziwiąc się czemu Gambit marznie na zewnątrz paląc papierosa. Ten z kwaśną miną wyjasnia, iż skoro Profesor przekonał Hanka by przejął dowodzenie nad niebieską formacją, jego pierwszym poleceniem było wprowadzenie całkowitego zakazu palenia na terenie rezydencji. Gambit chciałby porozmawiać z Profesorem o swej żonie i Rogue, Xavier proponuje jednak aby uczynić to wewnątrz, gdzie jest ciepło. Każe także Lebau przed wejściem zgasić dokładnie papierosa.


Dzień później w Japonii. Psylocke przybywa do rezydencji Nyoirina, ten jest już jednak martwy. Zabił go właśnie Matsuo, zamykając krąg zdarzeń które go rozpoczęły. Kwannon została ranna broniąc Nyoirina, Spiral uczyniła nią i Psylocke jednością w dóch ciałach, Nyoirin wykorzystał umysł Kwannon w ciele Betsy. Teraz gra dobiegła końca, bowiem Matsuo wie to wszystko od Kwannon, kóra zmarła w jego rękach pozostawiając dar. Całuje Psylocke wysysając osobowość Kwannon telepatyczną pułapką pozostawioną przez Revanche. Teraz nie zostało już nic - ani ciało, ani umysł, a Betsy wolna jest od drugiego ja. Matsuo w dramatycznym geście pragnie przebić się kataną, lecz Betsy przekonuje go aby tego nie robił. Pozostawia go na grobie Kwannon z dwoma katanami, mówiąc iż nadeszła godzina w której może wreszcie uczynić ze swym życiem coś dobrego.


Dwa dni później w Salem Psylocke wyrzuca implanty do jeziora i udaje się do oczekującego ją Warrena.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.