Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #52

X-Men #52

X-Men #52

"Collector's Item"

Postacie
Cytat

Kobieta: "Don't tell me I've done rented to a mutant lover..."
Rogue: "Not hardly, ma'am. Believe me... mutants can sure mess up a life..."

Streszczenie

Gambit wyjaśnia Bishopowi swój plan. Ładuje lokomotywę energią wyłącznie po to, aby Bishop mógł ją stamtąd pobrać, gdyż będzi emu ona niezbędna do zatrzymania pociągu. Bish przystaje na ten plan i zsuwa się na przód lokomotywy, skąd pobiera niezbędną energię, a gdy już ją ma może zeskoczyć na tory i zacząć zatrzymywać lokomotywę. Gambit przekazuje mu całą swą moc poprzez lokomotywę, podczas gdy zapierając się o tory Bishop usiłuje zatrzymać sunącą nieubłaganie na Manhattan lokomotywę. Krzyczy z wysiłku, lecz wreszcie udaje mu się zatrzymać pociąg i pada bezsilny na ziemię. Gambit natychmiast zeskakuje z lokomotywy i podbiegając do niego oznajmia iż to co uczynił było niebywałe. Gdy go podnosi zostaje trafiony energią. Nadchodzi niosący Beasta Sinister oznajmiając, iż nienawidzi gdy ktokolwiek wtrąca się w jego plany.


Na południu USA Rogue wynajmuje mieszkanie, podpisując umowę najmu. Wzbudza nieufność właścicielki kiedy wpada w panikę nie chcąc dotknąć jej dziecka. Rozwiewa jednak obawy stwierdzając, iż nie przepada za mutantami. Gdy idzie obejrzeć swą suterenę, telewizja nadaje właśnie reportaż z Manhattanu.


W miejscu katastrofy pociągu ekipy zabezpieczają ślady. Jedna z kobiet wykrzykuje, iż wszędzie wokół niej biegali potwory, jeden z nich nazywał się Beast i z pewnością był za to wszystko odpowiedzialny. Po zrobieniu dokumentacji fotograficznej pojawia się tajemniczy człowiek, ktory zabiera film do swojego biura. Protestującemu fotografowi, jego starsi koledzy wyjaśniają iż ów człowiek posiada wszelkie niezbędne uprawnienia. Nazywa się Bastion.


Bishop, Gambit i Beast są więźniami Sinistera. W odpowiedzi na pytania Gambita Essex wyjaśnia, iż w pociągu testował wirusa swego autorstwa,który przemienia ludzi w mutantów. Niestety, jak się okazało, działa on jedynie przez godzinę. Sinistera czekają więc kolejne badania, zaś w międzyczasie postanawia zająć się kolejnym obiektem. Bishopem, którego kod genetyczny jest dla Sinistera prawdziwą nagrodą, zawiera bowiem DNA z przyszłości odległej o 100 lat. Sinister pokazuje swą kolekcję kodów genetycznych większości mutantów żyjących na świecie, z X-Men włącznie.


Dark Beast zaczyna się pocić, bowiem widząc Essexa dokonującego projekcji umysłu Bishopa, wie że za chwilę stanie się to, czego usiłuje uniknąć od 20 lat. Essex dowie się o jego obecności w tym świecie, a także odkryje czemu Morloki nosiły znamiona jego badań, gdyż Dark Beast kontynuował eksperymenty Essexa ze Świata Apokalipsy. Sinister widzi, iż Bishop poszukuje zdrajcy a także pojawiający się obraz dziwnej rzeczywistości, w której X-Men prowadzi Magneto. Beast spanikowany szepce do Gambita, aby coś wymyślił, bowiem moce ich obu zostąły zablokowane. Wówczas Gambit zaczyna krzyczeć, zaś Dark Beast ze zdumieniem dostrzega, iż Sinister przykłada nadmierną wagę do zdrowia Lebau. Remy przekonuje Essexa, iż zaraził się jego wirusem mutacyjnym, a gdy ten podchodzi rzuca kartą którą jakimś cudem udało mu się naładować.


W laboratorium następuje eksplozja. Komputer Essexa wylatuje w powietrze, a ten wściekły krzyczy iż przepadła praca jego życia. Powala Gambita, który zdążył się już uwolnić i kompletnie ignorując Beast zamierza go zabić. Wówczas swą energią uderza weń Bishop, niszcząć resztę laboratorium wraz z wirusem Sinistera. Essex oznajmia, iż jeszcze się spotkają, bowiem wyciągnął z jego umysłu jedynie część wspomnień, po czym znika. X-Men uciekają z płomieni, a Gambit stwierdza iż znajdują się w St Louis. Dark Beast zastanawia się nad dziwnym zachowaniem Sinistera w stosunku do niego, lecz postanawia na razie milczeć, aż do czasu gdy będzie mógł tej wiedzy użyć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #52

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.