Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #108

X-Men #108

X-Men #108

"Dream's End" - part 4: "The future is now!"

Postacie
Cytat

Wolverine: "No offense river rat, but are you sure you can handle this?"
Rogue: "You see anyone present who can do better?"

Streszczenie

Na pokładzie blackbirda lecącego do Instytutu przez Atlantyk X-Men starają się ocalić życie Moiry. Teraz, gdy Mystique uwolniła swego wirusa, jest ona jedyną osobą, która zna na niego lekarstwo. Rogue poleca Bishopowi aby trzymał samolot w poziomie i leciał najszybciej jak się da, sama zaś z Wolfsbane i Wolverinem robi co może aby ocalić Moirę. Rahne spogląda na nią, mówiąc,że zniknęła jej rana od noża zadana przez Mystique. Rogue wyjaśnia, iż przywołała czynnik samogojący Logana. Niestety nie jest w stanie przekazać tej mocy Moirze. Muszą przygotować się do operacji, którą Rogue przeprowadzi dzięki wiedzy zaabsorbowanej od Cec. Nie ma innego sposobu. Rahne będzie jej asystować. Po chwili Wolverine spogląda na Rogue stwierdzając, iż posługuje się skalpelem jak prawdziwy chirurg. Staje nad nieprzytomną Mystique rozmyślając o tym co go z nią łączyło. Teraz jednak zamierza dokończyć dzieła Rogue. Unosi dłoń gotów do zadania śmiertelnego ciosu, gdy pojawia się Rahne mówiąc że Logan jest pilnie potrzebny Rogue. Sama staje nad Mystique stwierdzając iż będzie ona cierpieć.


Beast informuje X-Men zebranych w Instytucie, iż Blob został pokonany dzięki poświęceniu Pyro. Jego radość studzi Colossus pytając co to dla nich zmienia. Na pewno nie poglądy Kelly'ego. Beast usiłuje z nim dyskutować, przypominając o tym czego dokonała myśl Xaviera, lecz Colossus przypomina mu ,że przez marzenie Xaviera stracił całą swą rodzinę. Phoenix pyta o Cable'a, a Kurt informuje ją ,że pozostał w Bostonie z senatorem. Ten znajduje go właśnie na grobie własnej żony. Cable informuje go, że on także stracił żonę, a potem mówi o własnym poświęceniu. Wbrew temu co sądzi Kelly, jego kampania prezydencka możliwa jest właśnie dzięki mutantom. Dzięki X-Men, którzy mogą chronić ludzi przed Magneto, Mystique i innymi zagrożeniami. Kelly przyznaje mu rację, mówiąc iż ukrywają się za maskami ,a nie powinni. Ostatnie wydarzenia dały mu sporo do myślenia. Wyciąga dłoń do Cable'a, mówiąc iż pora zacząć pewne rzeczy na nowo.


Moira otwiera oczy świadoma że umiera. Powtarza, iż najważniejszy jest lek na wirusa spuścizny, lecz wie że nie może go przekazać Rogue, bowiem jej absorbowanie mocy najwyraźniej wariuje. Oznajmia, iż jedyną szansą jest skontaktowanie się z Xavierem. Ten rozmawia właśnie z Colossusem, który przeprasza za swoje zachowanie. Xavier oznajmia, iż to on powinien przeprosić. Piotr miał swoje marzenia, za które zapłacił olbrzymią cenę. Colossus oznajmia, jednak że marzenie Xaviera warte jest tego by je współtworzyć.


W Bostonie trwa zamęt, związany z oświadczeniem sztabu Kelly'ego iż senator wygłosi specjalne oświadczenie. Zebrani zastanawiają się, czy zamierza wycofać się z wyścigu prezydenckiego, lecz z plotek wynika,że zmieni program i stanie po stronie mutantów. Sztab odwodzi go od pomysłów, lecz po zamachu Kelly oznajmia, iż skoro po zabójstwie Martina Luthera Kinga senator Kennedy mógł udać się do getta, także więc on może zrobić coś w co wierzy. Cable ma wrażenie, iż odbiera telepatycznie jakieś zagrożenie, lecz poczucie to znika.


Moira umiera, ostatkiem sił wzywając Xaviera. Ten odbierając wezwanie poleca Colossusowi zabrać się do cerebro, skąd natychmiast telepatycznie wyrusza do umysłu Moiry. Jednocześnie Storm zabiera Beasta w stronę samolotu, mając nadzieję ,że jego medyczna wiedza pomoże ocalić Moirę. W chwili gdy dociera do jej umysłu kontakt się zrywa z powodu zbyt wielkiej traumy Moiry. Xavier prosi o pomoc Jean i z jej pomocą dociera do Moiry. Usiłuje dowiedzieć się co jest ważne, ta jednak mówi aby skupił się na wirusie. Chwilę później całuje swą dawną miłość na pożegnanie, a Wolverine widzi ,że akcja serca Moiry zamiera. Phoenix orientuje się ,że Charles nie chce uwolnić Moiry, usiłuje więc rozdzielić oboje. Wzywa na pomoc Nathana. Ten w Bostonie spogląda na przemówienie senatora Kelly, który oznajmia ,że największym wrogiem ludzi jest strach. Cable opuszcza swe ciało i usiłuje pomóc Jean aby puścił Moirę. Wie jak się czuje, bowiem ona straciła męża, lecz jeśli Xavier nie puści Moiry, podąży za nią, a bez niego nie będzie X-Men. Xavier zostawia Moirę, która kieruje się ku światłu, mówiąc Profesorowi ,że jeszcze się spotkają. Logan wyczuwa brak pulsu i oznajmia, że Moira nie żyje. Jednocześnie Nathan czuje, że coś dzieje się w Bostonie i powraca do swego ciała, aby zobaczyć jak mężczyzna nazywający Kelly'ego zdrajcą swej rasy strzela doń z pistoletu. Kelly pada w ramiona Cable'a prosząc w ostatnich słowach aby nie krzywdził zamachowca. Przeprasza Nathana ,że nie zrozumiał wcześniej istoty marzenia Xaviera, tego że ludzie i mutanci mogą żyć obok siebie. Umiera, mówiąc iż ludzie mogą jeszcze zaskoczyć mutantów swymi czynami.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #108

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.