Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #100

X-Men #100

X-Men #100

"End of Days"

Postacie
Cytat

Shadowcat: "Guys who tie me up on the first date don't get a second"
Seth: "This is a war"

Streszczenie

Pół roku później... diakon Kurt Wagner klęczący w kościele został właśnie postrzelony. Orientując co się wydarzyło teleportuje się w nieznane. Pojawiają się zamachowcy, zwący siebie Neo. Kilmer, Rax i Domina stwierdzają, iż w tym stanie Nightcrawler nie mógł uciec daleko, więc dopadną go jak najszybciej, wraz z każdym z kim się skontaktuje. Neo ruszają na łowy. Domina poleca Jaegerowi, aby był szybki, bowiem zaskoczenie jest elementem ich planu. Krew za krew, za śmierć Neo genetycznie nierozwinięci zapłaną własną krwią. Rozpoczęła się wojna z mutantami, a zakończyć się może jedynie zwycięstwem Neo. Tymczasem na dachu kościoła Kurt zastanawia się kim są napastnicy. Czy pragnęli go zabić dlatego, że jest mutantem, czy też dlategi iż w ciągu ostatnich 6 miesięcy został diakonem. Rusza do dalszej ucieczki, bowiem Jaeger jest już na jego tropie. Posmakował krwi Nightcrawlera i nie straci już jego śladu.


Na orbicie Ziemi na stacji kosmicznej High Evolutionary'ego, która dzięki Peterowi Corbeau i NASA jest przygotowywana przez X-Men do zasiedlenia, Kitty kieruje ostatnimi pracami. X-Men znajdujący się w skafandrach zaprojektowanych przez Kitty mocują ostatnie moduły korzystając ze swych mocy i jak zwykle żartując. Orbita stacji przecina właśnie przestrzeń nad Genoshą, a Piotr zwraca uwagę Kitty iż nie może uciekać przed tym co się wydarzyło. Z Ziemi nadchodzi informacja, iż negocjacje między Corbeau a genoshańskim rządem nie przebiegają pomyślnie. Genosha nie zgadza się ze zdaniem NASA, iż stacja powinna służyć dobru ludzkości, bowiem uznaje jej istnienie za zbyt wielkie zagrożenie dla swego kraju, zwłaszcza po tym co uczynił High Evolutionary. Dyplomata z wyspy uprzedza, iż jego rząd podejmie wszelkie niezbędne działania, aby się bronić. X-Men zapewniają dr Corbeau obecnego na stacji, iż w takim wypadku zrobią wszystko aby jej bronić. Nowy członek X-Men, pochodzący z Indii Neal Shaara zapewnia, iż w mię marzenia Xaviera uczynią wszystko.W tymczasie na Manhattanie do kliniki medycznej prowadzonej przez Cecilię Reyes teleportuje się ranny Kurt. Na orbicie na stację przybywa jej pierwsza załoga, nieświadoma iż znajdują się na niej mutanci, którzy przygotowali stację do użytku. Podczas próbnego uruchomienia, wszystkie systemy okazują się sprawne. W nieważkości Psylocke zaczyna tańczyć, po czym podlatuje do niej Thunderbird i wirują razem. Colossus rozmawia przez chwilę z Shadowcat, a widząc zniknięcie Rogue udaje się za nią. Rogue nie ma ochoty na rozmowę, zapytana czy nie może dać Gambitowi jeszcze jednej szansy, oznajmia iż Remy otrzymał ich od niej już wystarczająco dużo. Teraz jes przywówdcą Gildii Złodziei, co oznacza iż jeśli dojdzie do starcia z X-Men, musiałby ich zdradzić. Remy wybrał już swój los. Piotr chcąc ją pocieszyć dotyka dłonią jej policzka, a Rogue odskakuje gwałtownie lecz okazuje się że nic się nie stało. Najwyraźniej w swej metalowej postaci Colossus jest bezpieczny przed jej mocami. Piotr oznajmia, iż pragnie się upewnić i całuje Rogue. Wkrótce Piotr stuka do pokoju Kitty, pragnąc zabrać ją na inauguracyjne przyjęcie. Kitty odmawia, a po powrocie do pokoju uśmiecha się, myśląc iż Colossus był jej dziecięcą miłością. Teraz jest dorosła i jest ktoś inny. Ma na imię Seth, poznała go w Cape Canaveral i przybył na stację wraz z załogą. Przenikając ściany udaje się na spotkanie z nim, pragnąc aby ta noc stała się specjalna. I w pewien sposób jest, bowiem gdy Seth ją całuje Kitty zostaje sparaliżowana wstrząsem przenikającym jej układ nerwowy. Seth oznajmia, iż dzięki temu przeżyje jako jedyna na stacji. Kitty udaje się ukryć w ustach ostro zakończony kolczyk, który wypadł jej z ucha gdy upadała.


W Brooklynie Cec informuje Kurta iż stracił sporo krwi i powinien pozostać w łóżku. Nightcrawler informuje ją, że atak na niego jest polowaniem, a on jest ścigany. Wówczas Cec trafia strzała. Pojawia się Jaeger, zamierzając zabić oboje, a wóczas Cec odrzuca go swym polem siłowym przebijając nim ścianę. Zaskakuje ją poziom swej mocy, a Jaeger rusza do ataku. Cec broni się swym polem, a wówczas z łóżka zrywa się Nightcrawler teleportując się i zadając mu ciosy. Jaeger okazuje się jednakże szybyszy i silniejszy, a Kurt zostaje powalony. Jaeger zamierza go zabić, a wówczas przebija go zaostrzone pole siłowe Cecilii. Cec jest w szoku, po tym co właśnie uczyniła, lecz jak stwierdza nie miała innego wyjścia, bowiem Jaeger zamierzał zabić Kurta. Bierze go pod ramię i oboje opuszczają budynek.


Kitty budzi się związana dziwnym strojem i porusza ustami wysuwając kolczyk. Pamięta ostatnie słowa Setha i podejrzewa, że na stacji dojdzie do sabotażu. Seth odziany w skafander kosmiczny kontaktuje się z Dominą informując, że wykonał swe zadanie i stacja przestanie za kilka minut istnieć. W ten sposób zostanie zniszczone to co omal nie zabiło Neo pół roku temu wraz z mutantami, którzy byli za to odpowiedzialni. Domino kwestionuje ocalenie Shadowcat, Seth oznajmia jednak iż ją kocha, a po za tym podejrzewa iż jest ona Neo. Rozmowę przerywa krzyk bólu Dominy, która wyczuwa iż Jaeger został zabity. Wówczas Kitty trzymając w ręku odłamany niegdyś pazur Logana, którym się teraz posługuje, atakuje Setha. Następuje eksplozja, a Shadowcat przenikając ściany rzuca się ostrzec wszystkich iż na stacji podłożono ładunki. Stacja zaczyna wybuchać, a X-Men muszą się ujawnić reszcie załogi. Kitty i Corbeau zastanawiają co się uczynić, bowiem dla wszystkich na pokładzie nie wystarczy skafandrów, gdy atakuje Seth. Z łatwością rzuca Colossusem. Oznajmia, iż mutanci są zwierzyną Neo w wojnie, która się właśnie rozpoczęła. Dopada go Rogue, usiłując wyssać z niego moc i wspomnienia, lecz Seth opiera się powodując wybuch i dekompresję kadłuba. Rogue wypada na zewnątrz, zaś Seth odlatuje w przestrzeń w swym skafandrze, mówiąc iż rozpoczęło się nowe milennium a rasa mutantów wyginie. Colossusa i Shadowcat ratuje Rogue, która przeżyła dzięki swym mocom. Razem powracają do promu, zadokowanego do uszkodzonej stacji. Psylocke zamierza otoczyć go telekinetycznym bąblem, zaś Thunderbird zainicjować zapłon przy użyciu swych mocy. Załoga zostaje ewakuowana do promu, gdy okazuje się że w jego stronę spada olbrzymi fragment uszkodzonej maszynerii. Wielkim wysiłkiem Shadowcat czyni cały prom przenikalnym, a chwilę później Neal uruchamia silniki. Prom startuje, lecz na kadłubie pozostała wyczerpana Shadowcat. Przypomina sobie, że Seth planował zabrać ją ze sobą i w miejscu gdzie była uwięziona znajduje identyczny skafander jak ten, który on posadał. Po założeniu okazuje się, iż jest to egzoszkielet, który zwiększa jej zmysły i umiejętności. Shadowcat dzięki odrzutowi rusza w ślad za promem.


W Brooklynie Neo spoglądają na spadającą w atmosferę stację. Domina oznajmia, iż teraz ona staje się łowcą-Jaegerem. W ciemności uciekają Nightcrawler i Cecilia.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #100

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.