Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #105

X-Men #105

X-Men #105

"Killing Angels"

Postacie
Cytat

Psylocke: "Mane a ring bell, lover?"
Archangel: "Never heard of 'em"

Streszczenie

Apartament Worthingtona wylatuje powietrze. Wybuch przerywa taniec Betsy i Warrena, a oboje ratują się tylko dzięki refleksowi spadając do płynącej poniżej rzeki Jersey. Pojawiają się dwie kobiety oznajmiając ,że zowią się Twisted Sisters i mają kontrakt na ich życie. Archangel nie ma sił aby się ruszyć, a Psylocke unika w ostatniej chwili ataku siotry imieniem Ringlet. Generuje swą katanę, lecz zostaje odrzucona poprzez konstukcję znajdującą się nad rzeką i ląduje za tamą, poniżej linii wody. Opóźnia atak telekinzeża, lecz Ringlet z niewiarygodną szybkością znajduje się tuż koło niej ponownie atakując. Udaje się jej powalić Ringlet na ziemię, lecz pojawia się druga z sióstr której w międzyczasie wyrosły skrzydła podobne do tych jakie niegdyś nosił Archangel. Wystrzeliwuje w stronę Betsy ostro zakończone pióra, trafiają ją. Gdy Betsy upada a siostra rusza w jej stronę, z pomocą przychodzi jej Archangel, który w międzyczasie odzyskał przytomność. Ringlet oplątuje go swymi linami, a przyciągniąwszy do siebie zadaje cios wbijając w ziemię. Nim Twisted Sisters mają okazję uczynić coś więcej, z odsieczą przybywają X-Men. Zawiadomił ich Cerebro, który automatycznie wykrył przyrost energii w pobliżu sygnatur Archangela i Psylocke. X-Men stają na wprost sióstr, których liczba wzrosła w międzyczasie do czterech.


Telewizja pokazuje relację z kolejnego spotkania wyborczego senatora Kelly, który prowadzi w wyścigu o fotel prezydencki. Zręcznie odpowiada dziennikarzom, jak zamierza poradzić sobie z zagrożeniem ze strony mutantów. Oglądająca telewizję Mystique ze zdumieniem spogląda na ochroniarza Kelly'ego. Jest nim Cable. Zastanawia się czy porzucił on wreszci X-Men, do których nie tak dawno dołączył, czy też uczniowie Xaviera prowadzą jakąś niebezpieczną grę, tak jak niegdyś w wypadku Graydona Creeda. Kończy oglądać telewizję i zmienia się w Rahne Sinclair. Przemierza korytarze, wiedząc iż w tym przebraniu Moira Mc Taggert nie zdoła jej wykryć, po czym znajduje to po co tu przybyła. Jeden z tomów dzienników Destiny, który umożliwi jej zdobycie wiedzy niezbędnej do zabicia Kelly'ego oraz dane na temat wirusa spuścizny.


W stronę X-Men zostają wystrzelone kolejne pióra, które przebijają się nawet przez metalową skórę Colossusa. Jak oznajmia napastniczka, te pióra miały ich jedynie osłabić, lecz wóczas atakuje ją teleportujący się Nightcrawler. Colossus wykonuje fastballa Rogue w stronę Gyre, która zmienia swój stan skupienia i otacza Piotra chmurą gazu. Wolverine zrzuca go do rzeki, aby zmył z siebie napastnika. Wóczas Helix oplata go lepką substancją, lecz Kurt teleportuje go z jej środka. Kolejny atak na Archangela i Psylocke powoduje zawalenie się budowli, a przez tamę przelewa się rzeka. X-Men wychodzą cało z fali powodziowej, a Colossus chwyta dwójkę z napastniczek. Psylocke odbudowuje telekinezą ścianę tamy. Wkrótce X-Men przekazują schwytane napastniczki w ręce policji. Reakcja ludzi na mutantów jest jak zwykle mało przychylna, a jak stwierdza policjant świat nie miałby tylu problemów, gdyby nie było na nim mutantów. Jak zauważa Warren, to samo Magneto w Genoshy mówi o ludziach. Siostry odmawiają odpowiedzi dlaczego zaatakowały Warrena i Betsy zapowiadają jedynie, iż wkrótce zrujnują życie ich i X-Men.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #105

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.