Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #70

X-Men #70

X-Men #70

"Homecoming"

Postacie
Cytat

Joseph do Juggernauta: "Get out of OUR house!"

Streszczenie

Iceman na lodowym moście powraca wraz z Cecilią i Marrow do Westchester, a podczas gdy obie kobiety się awanturują on dociera do rezydencji. Bobby pokazuje im siedzibę X-Men, a Marrow stwierdza iż starsi Morloków mówili iż to miejsce jest rajem obiecanym. Kpiąc z Cecili wchodzi za Icemanem do środka, gdzie widzą puste ściany pozbawione jakiegokolwiek umeblowania. Cecilia ucieka krzycząc iż nie zamieni swego życia na to, a do Icemana dociera, iż Bastion splądrował rezydencję. Stojąca za rogiem budynku Cecilia zaczyna zastanawiać się w co się wplątała, gdy słyszy okrzyk dochodzący z nieba. Unosi głowę i widzi Cannoballa z Loganem i Storm, oraz Phoenix opuszczającą telekinetycznie Scotta z pojazdu, którym powrócili z Nowego Meksyku [Wolverine #115-118]. Zdumioną Storm wita Marrow, a nowoprzybyli ze zdumieniem wpatrują się w ogołoconą rezydencję. Co gorsza Logan sprawdził już że zginęło wyposażenie medlabu, zaś Scott cierpi coraz bardziej z powodu zaimplementowanej w jego ciele nano-bomby. Jean przez łzy szepcze iż znajdą jakiś sposób aby mu pomóc, a wszystkiemu przygląda się Cecilia.


Tymczasem do rezydencji zbliża się pewien prawnik, niesiony przez dość potężną postać. Zamierza ona legalnie odzyskać to co należy do niej.


W rezydencji Cecilia decyduje się podjąć działania. Wkracza między osłupiałych X-Men, a Bobby przedstawia ją pozostałym. Cecilia ucina komentarze Sama i Logana pytając co się stało. Jean ukazuje jej ostatnie wydarzenia, które doprowadziły do umieszczenia nano-bomby w ciele Scotta. Cyclops szepcząc prosi aby nie mówiła jego żonie iż nie ma dlań nadziei, lecz Cecilia ma na razie przed oczami obraz tego co zobaczyła, mutantów cierpiących wyłącznie z powodu swej inności. Oznajmia, iż bez narzędzi chirurgicznych niewiele będzie mogła zrobić. Wóczas X-Men biorą się do dzieła. Cannonball startuje po bandaże i kompresy, Storm ma zająć się dostarczeniem wody, zaś Logan wysuwa pazur i wyjaśnia zszokowanej Cecilii iż będzie jej narzędziem chirurgicznym.


Przed rezydencją piorun uderza w wiadro wody, gdy Storm ją gotuje. Pojawia się Marrow, przypominając iż Storm podczas ich poprzedniego spotkania omal jej nie zabiła [Uncanny X-Men #325], bowiem przebiła jej serce. Ze złośliwym uśmiechem na ustach pyta czy w tym legendarnym raju, z nią u boku Storm czuje isę bezpiecznie. Uderza piorun, a Ororo oznajmia że gdy tylko życie Scotta zostanie ocalone udzieli ona Marrow lekcji zachowania, dając jej do wyboru życie z nimi lub powrót do kanałów.


Phoenix z trudem utrzymuje nano-bombę w całości nie pozwalając jej wybuchnąć, a Iceman obniża temperaturę ciała Scotta. Nadlatuje Cannonball z opatrunkami, mówiąc iż X-Men nie chcą wiedzieć gdzie je zdobył. Storm pojawia się z wodą, mówiąc do Cec aby przestała nazywac ją siostrą, lecz ta oznajmia iż na etykietę przyjdzie czas później. Ku jej zdziwieniu Logan sterylizuje swój "skalpel" wsadzając obie ręce do wrzątku, co najwyraźniej mu nie przeszkadza, podczas gdy Sam moczy opatrunki w roztworze z alkoholu. Jean sięga granic swej wytrzymałości utrzymując telekinezą bombę, a telepatią ograniczając ból Scotta. Usypia go, a Cec bierze do ręki pięść Logana zaczynając operację. Przecina brzuch Scotta pazurem.


Wówczas rozlega się dzwonek do drzwi, a Ororo rzuca się w tamtą stronę aby sprawdzić kto pojawił się w takiej chwili. To Juggernaut, ze swoim prawnikiem. Logan chętnie zrobiłby sobie przerwę w operacji, lecz Cec nie pozwala na to nikomu z biorących w niej udział, mówiąc iż życie Scotta jest zagrożone. Prawinik oznajmia iż ponieważ Xavier został aresztowany, automatycznie kontrola nad jego finansami przechodzi na najbliższego krewnego - w tym wypadku Caina Marko, co oznacza iż budynek oraz finanse szkoły należą teraz do neigo. Storm każe im się wynosić, mówiąc iż wybrali bardzo zły moment i zatrzaskuje drzwi a na obu mężczyzn zaczyna padać deszcz. Cannonball oczekuje z niepokojem na wynik operacji słuchając docinków Marrow, podczas gdy Cec stwierdza iż ma problem z usunięciem bomby. Do rezydencji przez ścianę wdziera się wściekły Cain, orientując się że coś jest nie tak, bowiem nie uaktywniły się systemy obronne rezydencji. Na jego drodze staje Storm, każąc mu się wynosić, a Juggy widzi odgrodzoną lodową ścianą salę operacyjną. Stwierdza iż najwyraxniej może skorzystać wreszcie z okazji i rozprawic się z bezbronnymi X-Men po czym zmienia się w Juggernauta. Wówczas obok Storm pojawiają się Joseph, Beast, Rogue i Maggot wraz z Trish, którzy właśnie przybyli z Antarktydy [Uncanny X-Men #350]. Każą wynosić mu się z rezydencji.


Cecilia spogląda na nano-maszyny które usiłują pokonać telekinezę Jean i rozmnożyć się po czym eksplodować. Juggy stwierdza, iż ma przed sobą swoich wszystkich wrogów, po za Bishopem i Gambitem, który najwyraźniej przejrzał na oczy opuszczając X-Men. Słysząc to Rogue skacze na niego i uderza. Cain słysząc Rogue unikającą odpowiedzi na pytanie Storm o Remy'ego zaczyna się śmiać, mówiąc iż X-Men zaczęli się wreszcie rozpadać. Słysząc to Joseph wytwarza pole elektromagnetyczne pytając czy Cain chce się z nim zmierzyć. Wówczas nastroje studzi Cec wołając iż Jean wyczerpała swe siły, Scott się obudził a nano-maszyny się rozmnażają. Joseph kieruje swą moc aby je powstrzymać, a Beast skacze na pomoc Cecilii. Ta jest zdziwiona faktem, iż ktoś z jego wyglądem dysponuje tak rozległą wiedzę i oboje zaczynają się zastanawiać jak usunąć bombę z organizmu Scotta. Na drodze Caina staje Maggot grożąc mu pożarciem przez swe pasożyty. Wówczas Juggernaut dostaje ataku śmiechu, przewracając Maggota. Wychodzi mówiąc iż jeszcze nigdy X-Men nie grozili mu atakiem robali-zabójców. Jak stwierdza w splądrowanej rezydencji nie ma nic czego by potrzebował.


Joseph blokuje rozprzestrzenianie się nano-maszyn, Iceman mrozi krawędzie rany a Trish pyta jak do tego doszło. Wściekły Logan oznajmia iż to jej wina, bowiem ujawniła światu prawę o wirusie spuścizny [X-Men Prime] co doprowadziło do zwrostu nienawiści do mutantów. Trish ucieka wykrzykując iż to jej praca, a Beast wrzeszczy na Logana, lecz Cecilia mówi aby się uspokoili, bowiem jeśli nie wymyślą jak usunąć bombę nie uszkadzając organów Scotta szybko umrze. Brak jej odpowiednich narzędzi. Wówczas pojawia się Marrow, która zaskakuje wszytkich wyciągając ze swego ciała ostre kości i podając jej Cec. Ta usuwa wreszcie bombę, którą natychmiast przejmują X-Men. Rzuca się na nią jeden z pasożytów Maggota i połyka, a wówczas następuje eskplozja. Pasożyt zdążył częściowo strawić bombę i czuje się dobrze.


Scott odzyskuje przytomność, a jego stan się poprawia. Wita Cecilię oficjalnie w X-Men, a ta protestuje mówiąc iż jest lekarzem. W zrujnowanej łązience MAggot zwija się z bólu gdy pasożyty powracają do jego ciała. Jean spogląda za rozchodzącymi się X-Men, zastanawiając jak blisko prawdy był Juggernaut. X-Men są na granicy wytrzymałości, czemu dali przykład Logan i Hank, zaś kwestia Gambita... I nowi mieszkańcy rezydencji, Cec, Maggot oraz Marrow skrobiąca właśnie kością na drzwiach swego pokoju że wejście do prowadzi w ciemność. Jedno jest pewne. Dla X-Men zaczęła się nowa era.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #70

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.