Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #65

X-Men #65

X-Men #65

"Operation Zero Tolerance" - prologue: "First Blood"

Postacie
Cytat

Bastion: "Xavier, do you recognize this door?"
Xavier: "My God... the school?"

Streszczenie

Phoenix otwiera oczy widząc że nie znajduje się już na pokładzie wracającego z Hong Kongu blackbirda. Przed sobą widzi martwego od bitwy z Onslaughtem, który pyta się jej kim jest. Jean atakuje go telekinetycznie wykrzykując, iż jest naśladowcą, który nie ma szacunku dla prawdziwego Iron Mana, który poświęcił swe życie walcząc u boku X-Men w obronie ludzkości. Łapie się za głowę, odczuwając ponowny atak psioniczny i rozwiewa się niczym dym. Zdumiony Iron Man postanawia skontaktować się z Reedem Richardsem i ustalić, czy ma on jakąś wiedzę na temat X-Men, bowiem Stark nie wie o nich niczego. Wstępuje tym samym na drogę wydarzeń, które doprowadzą do powrotu superbohaterów z kieszonkowego wszechświata stworzonego przez Franklina Richardsa w którym przebywają, do naszej rzeczywistości.


Ciszę nad górami Kolorado przerywa pojawienie się ostrzeliwanego przez pojazdy OZT blackbirda. Został właśnie zestrzelony, a Scottowi udaje się utrzymywać go w powietrzu jedynie dzięki telekinetycznej pomocy Phoenix, która właśnie znalazła się z powrotem na pokładzie, oraz Storm. Ścigacze nie rezygnują, więc Cannonball opuszcza samolot i rusza do ataku.


Telewizyjne programy w całym kraju zostają przerwane. Widzowie mają okazję zobaczyć Cannonballa, członka terrorystycznej komórki znanej jako X-Men atakującego właśnie rządowe samoloty. Henry Gyrich informuje iż terroryści zaatakowali władze, które uznały iż skończył się czas tolerowania takich wystęków. Do akcji wkroczyły oddziały OZT, których zadaniem jest przywrócenie porządku na terenie USA poprzez izolację rasy homo superior. Dziennikarz protestuje, mówiąc iż na terenie kraju nie powinna operować paramilitarna organizacja, która strzela do amerykańskich obywateli. Gyrich zauważa, iż nie wiedzą czy X-Men są obywatelami USA, a odpowiedzialni są za ich śmierć, bowiem większość z członków Avengers i Fantastic Four pochodziła z USA. Mutanci zabili także Graydona Creeda, co sprawiło że rząd dał zielone światło OZT.


Cannonball osłania blackbirda, gdy widzi nadlatujące Sentinele... a raczej ludzi będących robotami. Prime Sentinels, tajna broń Bastiona wkracza do akcji. Otaczają Sama, a widząc to Cyclops strzela przez przednią szybę samolotu. Pojawiają się kolejne Prime Sentinels które wyciągają go na zewnątrz.


Bitwę oglądają widzowie w całym kraju. W szpitalu w NY część pielęgniarzy kibicuje X-Men, a dr Cecilia Reyes stwierdza iż jest zadowolona, że ktoś wreszcie postanowił rozwiązać problem mutantów. Tymczasem nieopodal, w Salem Center policja i FBI otaczają Instytut Xaviera dla Młodych Talentów, oczekując na przybycie OZT. Nadlatują Prime Sentinels transmitując kody wyciągniete przez Bastiona z umysłu Jubilee [Generation X #28]. OZT wkracza do opustoszałej szkoły. Podczas gdy nad Kolorado Storm zostaje schwytana, a blackbird pikuje w dół, do szkoły przybywa Bastion. Z ironią myśli o tym, iż X-Men nie mają nawet pojęcia że przyczynili się do jego stworzenia. Przyjmuje raport od swych oddziałów, które informują go iż piątka X-Men znajdująca się w samolocie została właśnie schwytana.


W domu Drake'ów Bobby wraz ze swoim ojcem kończy oglądać transmisję telewizyjną. Przeprasza go za to, iż nie może z nim dłużej zostać, na co William mówi aby sprawił by mógł z niego być dumny. Iceman wyrusza na wojnę z OZT.


W szkole Bastion poleca nawiązać holograficzną łączność z więźniem M-13. Zszokowany Xavier widzi Bastiona, stojącego wewnątrz budynku szkoły. Na jego oczach przywódca OZT zaczyna kopiować wszystkie pliki znajdujące się wewnątrz komputera szkoły, plany, schematy, bazy danych. Bastion oznajmia, iż chciał aby Xavier to zobaczył i uświadomił sobie triumf OZT. Marzenie się skończyło.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #65

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.