Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #106

X-Men #106

Postacie
Cytat

Rogue: "Havin' fun y'all?"
Thunderbird: "Ahem"
Psylocke: "Ahem"

Streszczenie

Wewnątrz odciętego budynku w Brooklynie, w którym Neo ustanowili swą bazę, Domina wspomina chwilę w której utracili swe moce, wskutek akcji High Evolutionary'ego. Stało się to przez mutantów, których istnienie doprowadziło do tego kroku Wyndhama. Wskutek utraty mocy zbyt wielu Neo zginęło, a Domina poprzysięgła zemstę X-Men, którzy sprowokowali High Evolutionary'ego do tego czynu, oraz Sinisterowi. Teraz Domina doskonali się w pokonywaniu X-Men, których obraz wyciągnęła z głowy schwytanej w budynku Cecilii Reyes. Staje się coraz lepsza, bowiem po raz kolejny pokonuje symulacje X-Men. Przerywa gdy zostaje zawiadomiona o kolejnym incydencie, który zdarzył się wewnątrz budynku. Cec zastanawia się co stanie się gdy Neo ponownie zmierzą się z X-Men. Domina przybywa do Neo, spoglądając na Ransome'a, jej brata, który dołączył do nich niedawno uciekając z Moskwy przed X-Men [Uncanny X-Men #383]. Poleca Raxowi odnaleźć wreszcie dwójkę ludzi, którzy ukryli się w budynku nim został on odcięty przez Barbicana. Rax wciąż knuje przeciwko niej, bowiem za jej plecami dogadał się z Rufusem Delgado, który stanowi teraz jedność z Charlotte Jones.


Z zewnątrz budynek od dłuższego czasu obserwują X-Men, zastanawiając się jak dostać się do środka. Nightcrawler dochodzi do wniosku, że skoro Neo teleportują się ze środka, on najwyraźniej także może spróbować to uczynić. Zamierza spróbować wbrew sprzeciwowi Rogue. Pomimo jej oporów przekonuje ją do swego plany i zabiera ze sobą Logana. Obaj pojawiają się w odciętym kościele, a Kurt pada osłabiony. Odpoczywają chwilę, zastanawiając się co dalej i rozmawiając o szaleńczej krucjacie Neo przeciwko całemu światu. Kurt wyczuwa, że teleporter Neo wysłał kogoś na zewnątrz, a oni nie mają sposobu by ostrzec Rogue. Rax właśnie ją atakuje, szybkimi ciosami rzucając na mur, który Rogue rozbija. Rax stwierdza, że jest potężniejszy, a X-Men nie są w stanie stanąć na drodze jego planów. Rogue ponownie rzuca się na niego, lecz po chwili znowu ląduje na ziemi, a Rax przyciska ją celując w nią z kuszy. Proponuje jej umowę. On odda jej Jones i Reyes uwięzione w środku, zaś X-Men pomogą mu obalić Dominę i przejąć władzę. Śmiejej się wiedząc, że X-Men nie są w stanie zmierzyć się z Neo, po czym zostaje teleportowany do wewnątrz. Rogue spluwa z obrzydzeniem myśląc, że chciał ją pocałować. Pojawia się reszta X-Men, zastanawiając jak walczyć z kimś tak potężnym. Rogue informuje ich o ofercie Raxa i wszyscy zastanawiają się czy nie jest to pułapka. Nie mają jednak innego wyjścia jak w nią wejść.


Wewnątrz budynku Kurt i Logan widzą Neo uciekającą przed istotą, którą stanowią zrośnięci ze sobą Delgado i Jones. Powalają Neo, a potem swymi potwornymi skrzydłami i pazurami atakują dwójkę mutantów. Delgado generuje energię rażąc nią Kurta, lecz w ostatniej chwili osłania go polem ochronnym Cec. Pole ledwo wytrzymuje, pomimo iż Cec która wymknęła się Neo wspomaga się narkotykiem zwanym Rave. Rufus umyka z Charlotte, zaś Kurt teleportuje całą trójkę.


Po kolejnym spotkaniu wyborczym senator Kelly zostaje ostrzeżony przez SHIELD i Val Cooper, iż w świetle uzyskanych informacji Mystique przygotowuje na niego zamach. To jeszcze bardziej utwierdza Kelly'ego w jego przekonaniach. Nie zamierza żyć w świecie, gdzie Magneto może im grozić zmieniając pole magnetyczne ziemi. Czas zrobić porządek z mutantami.


Na kościelnym strychu Cec łyka kolejną pigułkę. Nagle wydaje się jej że pigułki ożywają i przyrastają do jej ciała, dostarczając jej nieprzerwanie narkotyku. Wolverine powstrzymuje Elysię, którą ocalili przed Rufusem, mówiąc aby przestała wpływać na ich marzenia. Elysia chce wiedzieć, czemu jako wrogowie Neo, nie zabili jej gdy mieli okazję. Wyjaśniają, jej iż nie są ich wrogam, wbrew temu co sądzą Neo. Oni także stracili moce, wskutek działań High Evolutionary'ego, więc nie można ich winić za to co się stało. Krucjata Dominy doprowadzi Neo, którzy stracili wielu spośród nich podczas utraty mocy, do zagłady.


W innym miejscu Mystique odtwarza Bractwo Złych Mutantów. Są już tam Blob, Avalanche, Sabre a niedoceniany Toad usiłuje na nią wpłynąć swymi patogenami, lecz Raven okazuje się odporna. Przeprasza, iż go nie doceniła.


Na Brooklynie X-Men wdzierają się gwałtownie do kościoła. Rogue przelatuje przez Raxa, a na Colossusa, Thunderbirda i Psylocke rzucają się Salvo i Anteus. Neal ogniem niszczy wystrzelone w ich stronę kule, zaś Betsy wykonuje telekinetycznego fasballa, ciskając Piotrem w Anteusa. Ten powala Colossusa, lecz otrzymuje telekinetyczny cios Betsy. Colossus podnosi się i zaczyna oddawać Anteusowi ciosy. Od tyłu podkrada się doń jednak Domina, która uderza go rzucając do stóp Rogue. Piotr całuje ją przekazując swą moc, a Rogue w metalowej postaci atakuje Dominę. Rax widząc Rufusa pyta się czemu nie dotrzymuje on swej części umowy, skoro on wpuścił do środka X-Men. Delgado ciska nim wówczas w walczące kobiety i rzuca się do ataku na wszystkich zebranych. Powala Kurta, który zdążył zadać mu kilka ciosów. Logan spogląda na Rufusa, dzięki Elysii wiedząc iż wraz ze swym bratem Tartarusem wpłynęli oni na marzenia Rufusa. Coś poszło jednak nie tak i połączył się on ze swym największym strachem, Charlotte. Logan osłania przed Rufusem Dominę, która widząc jego odsłonięte plecy zadaje mu cios. Elysia rzuca się na nią, mówiąc iż właśnie usiłuje zabić kogos kto ocalił jej życie. Psylocke łapie telekinezą Charlotte , zaś Rogue i Domina stają na wprost siebie rozmawiając. Domina nie do końca jest przekonana, że X-Men nie są jej wrogami, lecz tym razem proponuje zawieszenie broni. X-Men opuszczają kościół wraz z Cec i Charlotte, a budynek znowu zostaje odcięty. Rogue wie, że uczynili mały krok na drodze porozumienia z Neo.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #106

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.