Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #126

X-Men #126

X-Men #126

"All Hell"

Postacie
Cytat

Beast: "Logan, she's controlling the students."
Wolverine: "No Shit Sherlock!"

Streszczenie

Statek Imperialny niedługo wybuchnie. Cyclops i Xorn uciekają, trzymając w ramionach Lilandrę, oraz jej doradcę. Scott stwierdza, że teraz, gdy są tak blisko celu, nie może się nie udać. Xorn jest mniej optymistycznie nastawiony.


Na dziedzińcu Cassandra wykańcza Gladiatora i udaje się do środka instytutu. Całe zajście obserwują ukryci w krzakach Beak i Angel. W innej części ogrodów Emma Frost i jej uczennice poznają funkcje syntetycznego twora, który przyjął postać mutanta imieniem Kato. Kiedy odnajdują opcję zapisu kodu genetycznego postanawiają zaaplikować mu DNA Cassandry.


Po udanej operacji Profesor egzystuje w ciele Jean. Im dłużej jednak jego świadomość tam przebywa, tym więcej wspomnień z przeszłości traci telepatka. Dwie świadomości wydają się być trudne do opanowania, a choroba dodatkowo utrudnia zadanie. Kiedy eksplozja powala strzegącego wejścia Wolverine'a, Jean niemal traci przytomność. Stwierdza, że nie da rady w tym stanie utrzymać w sobie Charlesa. Trzymający ją w objęciach Beast modli się o cud i... Nagle przed nimi materializują się Cyclops i Xorn. Gdy ten pierwszy widzi stan żony "wręcza" Lilandrę jednemu z uczniów i przenosi Jean do schronu, gdzie Xorn po kolei uzdrawia wszystkich mutantów. Okazuje się także iż to było głównym celem przybycia Chińczyka, gdyż nie może on uzdrowić ciała, w którym nie ma duszy. W międzyczasie Xorn, Scott i Beast dowiadują się czym jest Cassandra - legendy Shi'ar określają takiego twora mianem Mummudrai. Jest to dokładne dopełnienie nas samych, z którym musimy się zmierzyć jeszcze jako płód. Problem z Xavierami polegał na tym, że Mummudrai Charlesa początkowo miała ciało, chociaż przyszła na świat bez niego.


Jean wykorzystuje Cerebrę raz jeszcze, tym razem jednak dzieli świadomość Xaviera między setki tysięcy ludzi na całym świecie sprawiając tym samym, że choć przez chwilę Ziemia staje się lepszym miejscem.


Cassandra staje oko w oko z Loganem. Po chwili dołącza do nich Beast, który tym razem jest przekonany, że próba rozmowy z siostrą profesora była błędem. Powinien użyć pazurów i kłów. Zamiast walczyć z nią mutanci muszą jednak borykać się z tłumem uczniów, nad którymi Mummudrai przejęła kontrolę mentalną. Interwencja Xorna także nie zdaje się na wiele - potwór nadal zmierza w stronę Jean i pilnującego jej Cyclopsa.


Scott tym razem jednak nie jest w stanie wytrzymać siły telepatycznej Novy i ulega kobiecie. Kiedy dociera ona na miejsce Jean właśnie kończy operację i wychodzi z Cerebra. Spragniona władzy i nieświadoma zastawionej na nią pułapki, Cassandra zakłada hełm Cerebra. Następuje reakcja odwrotna - umysł Xaviera wraca do swego ciała, natomiast Mummudrai pozostaje bez ciała. Z pomocą przychodzi jej Emma Frost proponując w zamian za życie jej i dziewczynek dawne, zdrowe ciało Cassandry. O ile Beast nie ufa Emmie, o tyle Scott i Logan są bardziej wyrozumiali. Podstęp się udaje - świadomość Cassandry zostaje uwięziona w syntetycznym mózgu Kato, który jest zaprogramowany do ciągłej nauki. Mummudrai została ostatecznie wyeliminowana. Beast podstawia profesorowi jego wózek, jednak Charles wychodząc z kabiny Cerebra o własnych siłach zapewnia, że już go nie będzie potrzebował.

Autor: Marty

Galeria numeru

X-Men #126

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.