Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #162

X-Men #162

X-Men #162

"Heroes And Villains" - part 2: "Treachery"

Postacie
Cytat

Xorn: "... You should know it was not Magneto who did the things you accuse him of. It was someone else... Someone I still sense within your midst."
Havok: "What? Are you serious?"

Streszczenie

Alex i Emma wchodzą do podziemi Instytutu, rozmawiając o tym, jakim wyzwaniem było dla niej dotarcie do myśli Xorna. Nie łatwo było znaleźć coś w chaosie jego umysłu, ale udało jej się upewnić, że Shen Xorn nie ma nic wspólnego z Magneto, jest natomiast bratem bliźniakiem Kuan Yin Xorna. Właśnie dotarli do celi, w której tymczasowo go trzymają i przepraszają za te warunki. Sam Xorn rozumie ich obawy, a przy okazji mówi, że usłyszał fragment ich rozmowy, dotyczący Magneto i wyjawia, że to nieon jest odpowiedzialny za to, co się stało, lecz inna zła siła, którą wciąż tu wyczuwa. Tajemniczy "oni", którzy chcą zniszczyć mutantów. Uprzedzając kolejne pytanie Summersa, zgadza się im pomóc.


W pobliskim lesie. Black Tom kontynuuje przedstawianie swojego planu: Od początku umówili się z Juggernautem, że jeśli jego postępująca mutacja wymknie się spod kontroli, Cain przeniknie do X-Men i zdobędzie ich zaufanie, a kiedy Tom wydobrzeje, razem zabiją ich po cichu. Pozostali członkowie Bractwa są zachwyceni przebiegłością tego diabolicznego planu. Wszyscy z wyjątkiem Nocturne, która próbuje się wymknąć chyłkiem. Dopiero teraz Juggernaut rozpoznaje w niej członkinię Exiles [których spotkał w Exs #28-30 - Gil]. Talia mówi, że z kimś ją pomylił, ale on nie daje się zwieść. Ona rzuca się do ucieczki, a Marko rusza za nią, chwyta za rękę i rzuca na ziemię, a potem zaczyna okładać z wściekłością. Po chwili wraca do reszty, wycierając ręce. Sabretooth usłyszał, że Cain coś do niej mówił, ale on odpowiada, że to tylko takie pieszczotliwe żarciki. W tej chwili z krzaków wychodzi Sammy i zaczyna wyzywać Caina od najgorszych, krzycząc, że zawiódł się na nim i nigdy nie powinien mu ufać. Juggernaut wygląda na bardzo dotkniętego.


Alex wraca na górę po rozmowie z Xornem i od razu podbiegają do niego Bobby i Jay. Iceman zaczyna krzyczeć, że Juggernaut zniknął i to wszystko jego wina, bo nie powinien mu ufać. Gdy przerywa, młody Guthrie mówi, że Sammy poszedł do lasu szukać Caina, niedaleko tego dziwnego drzewa, które nazywał kimśtam Czarnym. Iceman unosi się dumą, twierdząc, że od początku to przeczuwał, ale teraz nie ma czasu na pogaduszki. Summers każe zwołać resztę grupy.


Sammy kontynuuje swój monolog, wyzywając i opluwając Jugernauta, podczas gdy Tom stoi z boku i się śmieje. W końcu chłopak krzyczy, że nie chce być taki jak Marko, bo chce być prawdziwym bohaterem. Staje mu na drodze i mówi, że jeśli chce dostać X-Men, musi przejść po nim. Cain prosi, żeby przestał tak mówić, ale wtedy Tom atakuje chłopaka swoimi pnączami, dusząc go i łamiąc kości. Juggernaut z krzykiem rzuca mu się na pomoc, rozrywając gałęzie Toma. Uwalnia małego i próbuje wyjaśniać, że to nie tak, jak myśli, ale ten nie chce nawet, żeby Cain go dotykał, a po chwili traci przytomność. Wściekły Juggernaut rzuca się na Toma i urywa mu głowę, a potem rozrywa ciało w drzazgi.


Jego krzyki zwróciły uwagę X-Men, którzy już są w lesie. Havok każe Icarusowi wracać do szkoły i ostrzec Scotta. W tej chwili Xorn mówi, że przed chwilą ktoś umarł.


Juggernaut atakuje teraz pozostałych członków bractwa. Okazuje się, że Tom nie poniósł większego uszczerbku na zdrowiu, bo z ziemi wyrastają już nowe pnącza, które atakują dawnego kumpla. W pewnej chwili Exodus zauważa, że ktoś się zbliża. To Havok, Iceman i Xorn, którzy właśnie nadbiegają, zajęci rozmową o tym, że nie powinni ufać Cainowi. Paris trafia ich z zaskoczenia. Sam unika wystrzału Havoka, który trafia w plecy Juggernauta, uwalniając go od pnączy. Po chwili Summers zostaje trafiony i wgnieciony w ziemię. Tymczasem Avalanche i Sabretooth bez większego trudu pokonują Icemana i Xorna, po czym ten pierwszy tworzy w ziemi rozpadlinę, w której zamyka przeciwników. Zadowolony Exodus wydaje rozkaz szturmu na Szkołę - pora zabić resztę X-Men.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men #162

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.