Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #21

X-Men #21

X-Men #21

"The Puzzle Box"

Postacie
Cytat

Revanche: "Suicidal. Are you Mr. LeBau?"
Beast: "I guess we must all be."

Streszczenie

Logan przyciska Psylocke do ściany żądając odpowiedzi na pytanie kim jest. Psylocke oznajmia, iż po tym co razem przeszli w Hong Kongu powinien to wiedzieć najlepiej. Jean dopytuje się czy jak nowoprzybyła twierdzi jest agentką Nyoirina. Xavier jest w kłopocie, bowiem powierzchowny skan telepatyczny wskazuje na to iż obie kobiety mają umysł Psylocke. Pomóc mógłby głębszy psychoskan, na który nowo przybyła, zwana dalej Revanche, od razu się zgadza. Odmawia jednak Psylocke, mówiąc iż przeżyła już dość ingerencji w swój umysł, włącznie z ostatnią dokonaną przez Matsuo i nie zniesie kolejnej. Oznajmia iż to nauczyło ją, że zawsze musi uderzać pierwsza, dlatego zaatakował Jean. Oznajmia iż to ona jest Psylocke jaką poznali i zaakceptowali. Revanche rzuca się na nią zarzucając jej kłamstwo. Walczące kobiety uspokaja Xavier, mówiąc iż nikt nie będzie walczył w jego rezydencji. Logan mówi doń aby wyszli na zewnątrz.


Przed salą ćwiczeń Wolverine stwierdza, iż żadna z nich nie mówi prawdy, ani też nie kłamie. Zapachy obu różnią się od zapachu Betsy Braddock, która weszła do Siege Perilous [Uncanny X-Men #251]. Atakując Psylocke Revanche użyła jednak psycho-katany, co oznacza iż przeszła trening ninja, którego dawna Betsy nie znała. Obaj zgadzają się, iż aby odkryć prawdę należy dotrzeć do jej źródła. W tym wypadku będzie nim odnalezienie w Japonii Nyoirina.


Na Alasce Scott spotyka swych dziadków, którzy wiozą go do domu w którym niegdyś mieszkał z Madelyne i Nathanem. Widząc go Scott odwraca się ku nim, mówiąc iż powinni wreszcie poznać prawdę o życiu i śmierci jego żony oraz syna, a także o ich zmarchwystaniu.


W Seattle z okna wypada Mesmero chwytając się poręczy balkonu. Stają nad nim Mroczni Jeźdźcy po śmierci Apocalypse'a pozbawieni pana. Oznajmiają, iż został przetestowany i okazał się niegodny przetrwania. Mesmero spogląda w oczy Psynapse i wykorzystując jego kaszel zaczyna hipnotyzować Jeźdźców przy pomocy jego telepatii. Widząc to Gauntlet strzela do Mesmera i mutant spada na bruk. Jeźdźcy spoglądają w gniewie na Psynapse, który znowu kaszle mówiąc iż przyplątała się doń jakaś dziwna infekcja. Gauntlet stwierdza, iż w takim razie nie jest godny przetrwania i strzela mu w pierś.


W Tokio przed obliczem wciąż wiodącego dekadenckie życie Shinobiego Shawa staje Nyoirin. Shinobi ma dlań propozycje. Wie, że Nyoirin stara się odzyskać kontrolę nad swą zabójczynią Kwannon. Jeśli mu się to uda, Shinobi chce aby zabiła w ramach testu lojalności X-Men. Pozwoli mu to na odzyskanie prymatu pośród Upstarts. W zamian Shinobi użyje swych wpływów, aby przekazać pod kontrolę Nyoirina klan Yashida, nie mający przywódcy po niedawnej śmierci Mariko.


W ciszy Gambit, Beast, Psylocke i Revanche skradają się w stronę domu Nyoirina, Hanka dziwi nieobecność Logana, lecz jak sądzi Remy spowodowane to zostało faktem niedawnej śmierci Mariko, z powodu której Logan nie ma ochoty powracać do Japonii. Gambit na widok dwóch wartowników eliminuje ich kartami, stwierdzając że idzie im zbyt łatwo. I rzeczywiście, bowiem w środku czekają na nich już ninja w dość sporej ilości. Psylocke i Revanche szybko ich jednak eliminują, a Hank zwraca uwagę jak podobne do siebie są ruchy obu kobiet. Stają przed zamkniętymi drzwiami, które zaczyna otwierać wytrychem Gambit. Revanche twierdzi iż spędziła tu wiele miesięcy, zamknięta podczas gdy Psylocke ukradła jej życie. Betsy twierdzi iż to nieprawda. Po otwarciu drzwi widzi jednak swój portret, trzymającej dwie katany i podpisany Kwannon.


W Tokio wściekły Shaw omal nie zabija Matsuo, uspokaja się jednak słysząc iż musi zmienić swe plany bowiem taka jest decyzja Mistrza Gry. W tym rozdaniu Upstarts zginie Psylocke, bowiem jak oświadcza Matsuo to on ją stworzył a z jej zgonu uczyni dzieło sztuki.


Psylocke i Revanche omal nie rzucają się na siebie, a Hank radzi aby się wynosili. Za późno. Srebrny Samuraj rani go swym mieczem krzycząc iż dano mu szansę odzyskania honoru Yashidów i dlatego X-Men muszą zginąć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.