Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #61

X-Men #61

Postacie
Cytat

Archangel: "This is starting to..."
Psylocke: "To what, Warren? To frighten you?"

Streszczenie

Archangel staje pod swym mieszkeniem słysząc z wnętrza odgłosy walki. Natychmiast upuszcza torby z zakupami i biegnie do okna, przez które wyskakuje. Wewnątrz Psylocke walczy z wojownikami Crimson Dawn. Gdy Warren przelatuje do świetlika i wpada przez niego, widzi samotną Betsy siedzącą przed kominkiem. Psylocke zapewnia go, iż wszystko jest w porządku, lecz Warren stwierdza że po wydarzeniach ostatnich tygodni Betsy zaczęła go przerażać. Wówczas oboje widzą zjawę Gomurra, kóry oznajmia iż esencja życiowa Crimson Dawn nie była za darmo. Teraz Betsy będzie musiała zapłacić jej cenę. Gomurr rozwiewa się.


W Muzeum Storm i Candra stoją na wprost Jamila, przez którego przemawia Król Cieni. Storm atakuje go wiatrem, pamiętając iż jest Król Cieni posiadł jedynie jego ciało i Jamil może zostać ocalony. Pomimo jego deklaracji, iż posiada teraz moc Externala zostaje zasypany śniegiem. Storm kieruje się w stronę przywiązanej do słupa Karimy zamierzając ją uwolnić, lecz Candra nie zamierza na to pozwolić. Wykrzykuje, iż powinna zabić Ororo teraz, za to że kiedyś skradła jej serce, lecz woli poczekać do chwili aż znowu je odzyska. Wówczas uczyni to z dużo większą satysfakcją. Wspina się na lodową górę, lecz wówczas zostaje ona rozerwana od wewnatrz. W miejscu Jamila pojawił się teraz Juggernaut, co dla Storm nie ma najmniejszego sensu. Cain atakuje. Storm unosi Karimę i w powietrzu wreszcie zaczyna coś do niej docierać. Moc kamienia jest tak wielka, że nadaje moc temu który ją nosi, takiej jaką zapragnie. Jamil uwierzył najpierw iż jest Królem Cieni uzyskując jego moc, nastepnie wyobraził sobie że jest Juggernautem. Nawet Candra nie przypuszczała, że Serce Wiecznej Ciemności daje taką władzę. Externalka zamierza dowiedzieć się o tym sama, atakuje bowiem z zaskoczenia Storm kopniakami powalając ją na ziemię. Krzyczy, iż teraz może sobie wreszcie wyobrazić co czuła Candra gdy po stuleciach stała się bezbronna, w chwili gdy Storm skradła klejnot. Atakuje nie dając Ororo czasu na obronę, lecz Storm udaje się ją przerzucić w światynię, która sie na nią zawala. Pozostaje jedynie odnaleźć Jamila. Niespodziewanie pojawia się Cable, mówiąc iż odpowiedział na wezwania Storm. Telepatycznie ściąga ją do siebie, a gdy z gruzów świątyni wyczołguje się Candra, Cable atakuje ją swą rubinem, czego nie widzi Storm. Zastanawia się skąd Jamil bierze obrazy osób których nie zna, bowiem rubin jedynie zwiększa jego moce. Nagle przychodzi jej do głowy pewna myśl. W Cable'a uderza piorun, zaś Storm chwyta Karimę i wylatuje z nią na dach przez rozbity świetlik budynku. Na dachu żąda od Karimy aby przerwała krąg zniszczenia.


Kilka ulic dalej osłaniani telepatią Phoenix na pomoc Storm biegną Wolvie i Cyclops. Jak zauważa Jean ironią losu jest, że robią to czego ludzie obawiają się najbardziej - grzebią w ich mózgach, aby ukryć swą obecność. Scott twierdzi jednak, że nie mają wyjścia, po zabójstwie Graydona Creeda i wzroście anty-mutanciej fobii. Nagle Jean ma wrażenie, jakby przez chwilę znajdowała się gdzie indziej. W opuszczonym Manhattanie jakiejś alternatywnej rzeczywistości, gdzie Avengers i Fantastic Four wciąż żyją.


Candra poszukuje Jamila, lecz Storm wie już co się stało. To Karima jest mutantką, która potrafi wytwarzać projekcje. Marzyła ona o przyjacielu, stworzyła więc Jamila, bedącego mutantem. Candra dała się zwieść, sądząc iż jest on prawdziwy. Ororo zabiera iluzji rubin i ciska nim o podłogę. Rubin pęka, a Candra rozwiewa się jak zły sen. Gdy przybywa reszta X-Men Storm oznajmia, im iż zabiera Karimę do domu.


Hong Kong. Sebastian Shaw pije zdrowie swego syna Shinobiego, który dał mu się tak łatwo zwieśc sądząc, iż zabił swego ojca. Nadszedł jednak czas wkroczyć ponownie na scenę wydarzeń.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.