Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #104

X-Men #104

X-Men #104

"The Painted Ladies"

Postacie
Cytat

Nightcrawler: "Have aby of you considered the effect our tactics might have on the X-Men's reputation?"
Phoenix: "We don't have much reputation to protect"

Streszczenie

W Hong Kongu Wolverine i Rogue atakują uzbrojonych po zęby ludzi w budynku Hellfire Club. Sądzili, że tam mogą być bezpieczny, lecz okazało się że jest inaczej. Mutanci szybko rozprawiają się z przeciwnikami, pomimo iż ci do nich strzelają. Przywódca zebranych, Wo-han żąda wyjaśnień, mówiąc iż jest pod ochroną. Wówczas przez ścianę wkraczają Phoenix, Beast i Nihtcrawler mówiąc iż nie przed nimi. Phoenix dokonuje skanu telepatycznego siedziby elity rządzącej w której się znaleźli i wskazuje Loganowi kelnerkę wyglądającą niewinnie. Oznajmia, iż jest ona powiązana z Łapaczami, których poszukują. Wo-Han oznajmia, iż X-Men musieli oszaleć atakując Triady, wówczas widzi przed sobą moc Phoenix. Jean oznajmia, iż dzięki swym źródłom informacji ustalili że Triady zawarły przymierze z Goth i Crimson Pirates, których poszukują. Popełnili jednak błąd, bowiem zadarli z X-Men. Po tych słowach w błysku światła mutanci znikają, a przerażony Wo-han oznajmia iż muszą zawiadomić Pekin. Być może ktoś stamtąd będzie sobie w stanie poradzić z ich wrogami.


Logan śledzi kelnerką uciekając z Hellfire Club. Tymczasem X-Men stwierdzają iż w ten sposób wstrząsnęli chyba całym światkiem elity w Hong Kongu. W ten sposób uda im się dotrzeć do Łapaczy, którzy w Moskwie także osłaniali swe operacje współpracując z miejscową mafią. Beastowi i Kurtowi nie podoba się ta nowa przyjęta przez nich taktyka, przypominająca im działania Punishera. Jak stwierdza jednak Rogue musieli się zmienić, bowiem jedynie w ten sposób mogą osiągnąć jakieś efekty. Jako bohaterowie stali się zbyt przewidywalni.


Hollywood. Do Roberta Kelly podchodzi Val Cooper, zadając mu kilka pytań. Chce wiedzieć dlaczego w swej kampanii prezydenckiej podnosi problem zagrożenia mutantów, antagonizując ich z ludźmi i strasząc. Kelly oznajmia, iż to rzeczywistość. Homo superior zagrażają homo sapiens, a ci ostatni nie mogą polegać na swym bezpieczeństwie dzięki kilku grupom super-bohaterów. Nadszedł czas to zmienić. Po wyjściu z budynku Val zmienia się w Mystique. Spoglądając na trzymany w ręku jeden z tomów dzienników Destiny, stwierdza iż przyszłość się wypełnia. Nie udało się jej zabić Kelly'ego gdy miała taką okazję [Uncanny X-Men #141-2], lecz może naprawić to teraz.


Gdzieś. Uwięzieni w specjalnych kombinezonach wiszą Tunderbird, Archangel, Psylocke, Cable i Gambit. Beldame wrzuca do środka Storm, ta jednak ma jeszcze wystarczająco dużo siły fizycznej aby zaatakować ją pięściami. Beladame używa swej mocy, powalając z łatwością Storm. Oznajmia, iż X-Men powinni zapomnieć o wszelkiej nadziei, bowiem specjalne kostiumy które noszą odbierają im moc i tłumią myśli. Powinni przygotować się na nadchodzące cierpienie. Po jej wyjściu Gambit spogląda porozumiewawczo na Storm. Uwalnia się dzięki kawałkowi zbroi, który zdobył gdy Storm celowo w trakcie walki z Beldame wpadła na niego. Zaczyna uwalniać pozostałych X-Men, a Ororo prosi jedynie aby Beldame pozostawił jej. X-Men wędrują korytarzem po wyjściu z podziemnej celi, a Cable zastanawia się czemu jeszcze nie podniesiono alarmu. Proponuje aby znaleźć jakiś sposób, by skontaktować się z resztą grupy, lecz Gambit ma inne plany. Poleca Nathanowi oraz Betsy przewrócić na ziemię strażników za pomocą telekinezy. Ogłusza ich Colossus. Neal i Betsy przebierają się w ich zbroje, zastanawiając się czy ta maskarada nabierze kogokolwiek. X-Men patrząc na architekturę miejsca w którym są więzieni, dochodzą do wniosku iż bardzo przypomina chińską. Przed sobą widzą setki pojemników, w których znajdują się uwięzieni ludzie, najwyraźniej oczekując na odbiór dostawy dla Łapaczy. Jednocześnie pojawiają się Goth.


W Hong Kongu śladem kelnerki X-Men dotarli do swych przeciwników. Na ich widok Broadside otwiera natychmiast na polecenie Killiana ogień, lecz Rogue zaczyna łapać jego pociski w locie i rzucać je w stronę Sea Dogs. Rozpoczyna się ogólna walka. Kurt teleportując się walczy z Killianem, do którego podkrada się Logan przecinając jego zbroję. Beast rzuca nim do Rogue, która zadaje mu cios. Wówczas atakuje ją Hound, a gdy ich umysły zlewają się Rogue odkrywa kim jest napastnik. To księżniczka Kymri, która na swym świecie po spotkaniu z Exalibur stała się Captainem Britainem [Excalibur v.1 #16], lecz później wpadła w ręce łapaczy. Rogue widząc nadciągających Sea Dogs wycofuje się, docierając do pozostałych X-Men. Rogue zgodnie ze swym planem w walce użyła telepatii pożyczonej od Jean. Od schwytanego Gotha X-Men dowiadują się gdzie przebywają ich towarzysze.


[Uncanny X-Men #384 << >> Uncanny X-Men #385]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #104

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.