Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #138

X-Men #138

X-Men #138

"Riot At Xavier's" - conclusion: "The Prime of Miss Emma Frost"

Postacie
Cytat

Wolverine do Gangu Omega: "You're gonna help people until you bleed and sob. And then you're gonna help some more."

Streszczenie

Droga do Salem Center. Beast w ostatniej chwili wyciąga z samochodu dwoje ludzi. Zaraz potem przez pojazd przebiega płonący Glob Herman. Oszołomiony narkotykami i rządzą krwi student nawet nie zwraca uwagi na zniszczenia jakich dokonał i kontynuuje pościg za autobusem. Mc Coy próbuje go złapać, ale Herman jest szybszy. Zbliżają się do niego jadący samochodem Cyclops i Xorn. Scott trafia w buntownika promieniem i ten upada. Podnosząc się, zmienia kierunek na przydrożną stację benzynową. Xorn jest szybszy i wylewa na niego płynny beton ze stojącej przed stacją mieszarki. Herman nie może się wydostać i krzyczy z przerażenia, ale Beast uspokaja go, że przeżyje.


W Instytucie Wolverine oznajmia schwytanym Tatoo, Redneckowi i Radianowi, że zostaną przekazani ludzkim władzom a gdy wyjdą z więzienia, zostaną wysłani jako wolontariusze do Trzeciego Świata. Radian protestuje, mówiąc, że Quire telepatycznie zmusił ich do wszystkiego. Logan odpowiada, że teraz on zmusza ich do tego.


Następnego dnia Emma spaceruje z czwórką swoich wychowanic po ogrodzie. Proponuje postawić przy krzaku róż kapliczkę na cześć zmarłej Sophie. Jej siostry odnoszą się do tego pomysłu z ironią. Pytają, czy ma to zainspirować kolejnych uczniów do bohaterskiej śmierci. Oznajmiają też, że postanowiły opuścić Szkołę i przenieść się do Szwajcarii. Uważają Emmę za wyniosłą, pustą kobietę bez uczuć i twierdzą, że potrafi tylko demoralizować studentów.

Frost broni się, mówiąc, że kocha dzieci. Kukułki pytają ją, dlaczego wobec tego pozwala im zawsze umierać. Na odchodnym nazywają ją starą, głupią kobietą. Emma jest wyraźnie zraniona, z trudem tłumi płacz. Aby ukryć swoje uczucia, przybiera diamentową formę i z udanym gniewem mówi, że ma tylko dwadzieścia siedem lat.


W klinice Xavier i Beast czuwają nad leżącym w specjalnym zbiorniku Quentinem Quire. Jego ponowna mutacja pod wpływem nadużywania Kopa bardzo przyspieszyła i zagraża życiu. Wyczuwając myśli milionów ludzi, chłopak mówi, że dostrzega w nich coś wspólnego - strach. Wydaje mu się, że odpływa do miejsc większych, niż cały świat i że jeszcze się nie narodził. Widząc, że zaczyna się agonia, Charles wzywa Xorna. Quire bredzi coś o przyszłości, w której nie ma Manhattanu a Szkoła rozrosła się do gigantycznych rozmiarów. Cały czas też myśli o tym, czy droga Xaviera nie jest błędna. Przybyły właśnie Xorn bada go i stwierdza, że chłopak nie umiera a jedynie zmienia formę. Przerwanie tego byłoby błędem. Quentin kończy swoją myśl - co jeśli obaj się mylili co do ludzi, jeśli prawdziwy wróg jest "w środku". Xorn mówi mu, że wyczuwa u niego potencjał równy swojemu i może pomóc go osiągnąć. Używa swojej mocy i Quire przestaje się ruszać.


Xavier ogłasza protestującym przed Instytutem studentom, że Quentin właśnie opuścił swoją fizyczną powłokę i narodził się dla wyższego świata. Stwierdza, że tym razem nie jest to metafora, dokładnie tak się stało. Ogłasza też, że w świetle ostatnich wydarzeń nie jest pewny co do słuszności swojej drogi. Za tydzień zaczyna się przerwa wakacyjna, w trakcie której złoży swoją funkcję dyrektora Szkoły.


W butiku Emma pomaga Angel w zakupie stroju wieczorowego. Dziewczyna mówi, że chce z nią porozmawiać o czymś ważnym. Frost oznajmia, że potrzebowała nowej pupilki i chętnie się nią zajmie.


Zakończenie roku. Xavier wręcza czwórce Stepford Cuckoos nagrodę za odwagę. Ma też dyplomy dla Beaka i Angel za bohaterską postawę, ale okazuje się, że para się gdzieś wymknęła. Rzeczywiście, za namiotem, w którym odbywa się ceremonia, panna Salvadore oznajmia Beakowi, że jest z nim w ciąży.


W trakcie przyjęcia Kukułki postanawiają sprawdzić, czy ich moc wciąż działa bez Sophie. Chcą połączyć się z jakimś potężnym telepatą. I rzeczywiście, siedząca razem z Dust w lądującym w Nowym Jorku samolocie Phoenix słyszy je. Mają dla niej ważne informacje o jej mężu i Frost.


Scott znajduje pochlipującą Emmę w ogrodzie. Na jego widok kobieta udaje, że sprawdzała czy złamany nos dobrze się zrósł. Mówiąc, że w końcu znajdzie pocieszenie po strasznym tygodniu, rzuca mu się w ramiona. Cyclops broni się, mówiąc, że zdradza żonę, ale Emma wmawia mu, że to tylko telepatia. Znów przenosi ich do pokoju pełnego świec i przedstawia siebie jako Dark Phoenix. Scott mówi, że nie chce tego. To Apocalypse kazał mu patrzeć na jego świat jako nudny, szukać nowych doświadczeń i mroku. Emma twierdzi, że ten mrok to zwykłe ludzkie odczucia i emocje. Aby go pobudzić, zmienia swe włosy na rude. Oboje nie wiedzą, że w prawdziwym świecie Jean właśnie zbliża się do ogrodu. Kusząc Scotta dalej, Emma mówi mu, żeby porzucił pozę bohatera i dał się ponieść żądzy. Z coraz mniejszym oporem, Cyclops odpiera, że nigdy nie był nikim innym niż bohaterem. Frost proponuje mu, żeby spróbował tu, w ich świadomości. Patrząc na siebie z pożądaniem, zaczynają się rozbierać. Nagle otwierają się drzwi, w których staje Jean.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #138

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.