Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #41

X-Men #41

X-Men #41

"Dreams Die"

Postacie
Cytat

Iceman: "Professor Xavier told us how he'd first met Magneto here. You don't think it slipped the prof's mind to mention that he learned about Magnus's mutant powers while watching him tear the city apart in a fight with his own son, do you?!"

Streszczenie

Przeniesieni 20 lat w przeszłość X-Men obserwują walkę Legiona z Magnusem, w wyniku której demolowane jest całe miasto. Kilka bloków dalej Xavier odzyskuje właśnie przytomność i powoli przypomina sobie wydarzenia, które rozegrały się w przeciągu ostatnich kilkunastu minut. Będąca przy nim Gabrielle nie jest w stanie pojąć w jaki sposób młody chłopak, który właśnie walczy z Ericiem, może być jej synem. Psylocke telepatycznie kontaktuje się z Charlesem i prosi go, aby jak najszybciej udał się na miejsce potyczki. Xavier, korzystając ze swoich zdolności, pozbawia Gabrielle przytomności, gdyż uważa, że lepiej dla niej będzie jeżeli nie obejrzy wydarzeń rozgrywających się w centrum miasta. Po dołączeniu do X-Men Xavier dowiaduje się jaki jest cel ich misji - muszą powstrzymać Legiona przed zabiciem Magnusa. Charles jest zdezorientowany i przestraszony widząc na raz tylu potężnych mutantów w akcji.


[teraźniejszość]

W rozmowie holograficznej z Lilandrą Xavier nie jest w stanie pojąć w jaki sposób wydarzenia z przeszłości mogą mieć tak zgubny wpływ na Kryształ M'Kraan. Cesarzowa sama nie potrafi wyjaśnić tego co się dzieje. Ogromna fala krystalizacyjna niszczy po kolei wszystkie systemy gwiezdne. Profesor powoli godzi się z faktem, że jego X-Men w przeszłości ponieśli klęskę i świat czeka zagłada. Para ukochanych żałuje, że ostatnie chwile życia dane im będzie spędzić z dala od siebie.


Kilkanaście metrów dalej Gambit mówi Rogue, że żal mu Profesora, który nie może nawet dotknąć swojej małżonki. Rogue zamierza docenić to co ma i przytula Remy'ego mocno.


W powietrzu Archangel nie może pogodzić się z utratą Psylocke. Ciężko przeżywa fakt, że ich krótki związek kończy się w takich okolicznościach. Warren nie zamierza jednak spędzić ostatnich chwil swego życia na zadręczaniu się i dołącza do Scotta i Jean, którzy obserwują właśnie przekaz wideo ukazujący falę krystalizacyjną.


[przeszłość]

W wiadomościach telewizyjnych opisywana jest walka Legiona i Magneto rozgrywająca się właśnie nad Izraelem. Program ogląda w swojej siedzibie Apocalypse, który jest lekko zaskoczony, że mutanci zostali ujawnieni światu tak szybko. En Sabah Nur decyduje, że czas rozpocząć wprowadzanie porządku według którego przetrwają tylko najsilniejsi.


Nad Haifą tymczasem Legion zyskuje przewagę w potyczce. Udaje mu się unieszkodliwić Magnusa, który nadal nie wie, dlaczego w ogóle chłopak go zaatakował... i dlaczego nazywa go 'Magneto'. Obserwujący walkę z powierzchni ziemi Xavier ciężko przyjmuje wiadomość, że Legion jest jego synem z przyszłości. Jeszcze gorzej się czuje wiedząc, iż młodzieniec chce zabić jego przyjaciela w imię jego własnych marzeń. Storm zapewnia swego mentora, że X-Men nie pozwolą Davidowi wypełnić jego misji. Do walki z młodym Hallerem rusza Iceman, który dzięki odzyskaniu pamięci jest w stanie znacznie efektywniej wykorzystywać swoje zdolności. Bobby'emu bardzo szybko udaje się wyeliminować z gry Legiona zamrażając każdą komórkę jego ciała. Posunięcie to wprawia resztę mutantów w niemałe zdziwienie. Okazuje się jednak, że myślenie o zwycięstwie było przedwczesne bowiem David po kilku chwilach dochodzi do siebie i znów napada Erica. Lehnsherr próbuje przemówić chłopakowi do rozsądku twierdząc, że nie może go zabić za grzechy, których jeszcze nie popełnił, i że jego pojawienie się wiele zmienia. Legion nie zamierza słuchać argumentów Magnusa. Tworzy broń na kształt psycho-noża i uderza nim w Erica. W ostatniej chwili przyjaciela przed ciosem zasłania... Xavier! David nie może uwierzyć w to co się stało - zabił własnego ojca. Roztrzęsiony i spanikowany zaczyna się rozpływać w powietrzu, śmierć Xaviera w tak młodym wieku oznacza, że Legion nigdy się nie narodził. Jego los podzielają X-Men, którzy nigdy nie zostali stworzeni przez Profesora X. W miejscu tragicznych wydarzeń pozostaje jedynie Bishop, który jest wyrzutkiem czasu, oraz Magnus z martwym Xavierem w ramionach.


[teraźniejszość]

Fala krystalizacyjna dociera najpierw do Avalonu, na którym przebywał Magneto wraz ze swymi Acolytes. Grupka ludzi zostaje zamrożona w ułamku sekundy, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, co ich uderzyło.


Na Ziemi X-Men zauważają właśnie zbliżającą się falę. Zdając sobie sprawę z faktu, że jest to ich jedyna szansa, Rogue i Gambit oddają się namiętnemu pocałunkowi. Chwilę później wszyscy zamierają. W absolutnej ciszy świat przestaje istnieć, a kryształowe figury bohaterów rozpadają się na kawałeczki. (koniec?)

Autor: viq

Galeria numeru

X-Men #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.