Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power: Nighthawk » Supreme Power: Nighthawk #3

Supreme Power: Nighthawk #3

Supreme Power: Nighthawk #3

"The Greatest Show On Earth"

Postacie
  • * Nighthawk
  • * Steven Binst/Whiteface
  • * dr Arredondo
    * gubernator statnu Illinois, Jack Deroseau, Glen Stratt, ich współpracownicy
    * Arthur Dempsey, jego ochroniarze
    * żona burmistrza, jego syn i ludzie na jego przyjęciu urodzinowym
Cytat

Glen Stratt: "And [drug addicts] don't matter? Why? Because they don't fuckin' vote?"

Jack Deroseau: "Yeah. Pretty much."

Streszczenie

Magazyn w dzielnicy South Side, Chicago. Obecnie służy za kryjówkę i laboratorium Stevenowi Binstowi. Złoczyńca ogląda telewizję, gdzie w wiadomościach mówi się o pladze zgonów wśród narkomanów Chicago. Liczba ofiar, które umierają z powodu dużych krwotoków wewnętrznych liczona jest już w tysiącach.

 

Przez szpitalem Cooka dziennikarze telewizyjni, mający zakaz wchodzenia do środka, próbują szukać jakichś sensacyjnych ujęć, zwłaszcza takich pełnych krwi. Z budynku z walizką wychodzi Kyle Richmond, wsiada do swojej limuzyny i odjeżdża. Z samochodu dzwoni do doktor Arredondo i pyta się o stan się o stan noworodka, które przyniósł poprzedniej nocy do szpitala jako Nighthawk. Lekarka odpowiada, że powinno być z nim wszystko w porządku. Ma też dla Kyle’a próbki, które chciał, ale zauważa, że ktoś ukradł jej walizkę. Nighthawk mówi, że on to zrobił, ale obiecuje, że odda ją jej przed końcem jej zmiany. Arredondo mówi, że to nieprędko się stanie, ponieważ nowe ofiary zatrucia wciąż napływają. Kyle kończy rozmowę i każe szoferowi zawieźć się do laboratorium.

 

W biurze gubernatora stanu Illinois goszczą burmistrz Chicago, Jack Deroseau, jego zastępca Glen Stratt, agent DEA i kilku innych mężczyzn. Stratt mówi, że na razie wstrzymują się ze zorganizowaniem konferencji prasowej, dopóki nie będą wiedzieć więcej. Póki co, wiadomo, że wszystko zaczęło się poprzedniego wieczora i jak do tej pory liczba ofiar sięgnęła prawie czterech tysięcy. Deroseau mówi, że to tylko narkomani, więc nie ma się czym przejmować. Stratt pyta się, czy oni są nieistotni, ponieważ nie głosują. Po usłyszeniu odpowiedzi twierdzącej wścieka się i uderza burmistrza. Ten krzyczy, że Stratt jest zwolniony, ale Glen odpiera, że sam odejdzie. Gubernator każe im się uspokoić. Agent DEA odzywa się i oznajmia, że zatruty towar na ulicach nie jest niczym nowym, ponieważ ci, którzy go przygotowują nie są chemikami, więc czasami tak się dzieje. DEA jest nawet na rękę, ponieważ łatwiej wtedy wytropić siatkę sprzedawców. Ale jeszcze nigdy nie stało się to na tak wielką skalę. O informacje jest bardzo trudno, ponieważ większość regularnych informatorów nie żyje. Najgorsze jest to, że narkomani wciąż będą używać, handlarze będą sprzedawać mówiąc, że ich towar jest dobry, więc liczba ofiar będzie rosnąć, aż zatrute narkotyki znikną z ulic. DEA nie może dobrać do dostawcy. Mają podejrzenia, kto to może być, ale on jest nie do ruszenia.

 

Sędzia Arthur Dempsey gra w golfa w towarzystwie ochroniarzy. Trafia piłeczką w krzaki i każe jednemu z nich iść po nią. Ten zostaje napadnięty wśród zarośli. Dempsey niecierpliwi się czekając na niego, aż tu nagle drugi ochroniarz zostaje trafiony strzałką ze środkiem usypiającym i pada na ziemię. Sędzia zauważa, że z krzaków wybiega Nighthawk i zmierza w jego stronę. Dempsey wsiada go wózka golfowego i zaczyna uciekać. Podczas wyciągania pistoletu przypadkowo postrzela się w stopę. Nighthawk dogania go i zrzuca na trawę. Sędzia mówi, że nic mu nie może zrobić, bo jest chroniony, ale Kyle wyprowadza go z błędu uderzając go kijem golfowym w kolano. Następnie mówi, że wie o jego interesach, że używa policjantów do transportu towaru przywożonego z Kanady do dilerów. Chce znać nazwiska najważniejszych z nich. Dempsey nie chce mówić, więc Kyle łamie mu drugą nogę. Wtedy sędzia podaje nazwiska trzech osób, które dla niego pracują. Widząc, że Nighthawk podnosi pistolet zaczyna protestować, że bohater nie może być pewny, że usłyszał prawdę. Kyle odpowiada, że ochroniarz schwytany w krzakach wskazał te same osoby, więc ufa jego słowom. Sędzia mówi, że to żółtodziób i że jego kuzyn by nie sypnął, ale przecież Nighthawk to wie, ponieważ go zabił. Kyle przypomina sobie o zabójstwie dwóch policjantów, które miało miejsce dwa dni temu. Dempsey oskarża Nighthawka o ich śmierć. Znajomi sędziego, którzy również grają na polu widząc co się dzieje, dzwonią po policję, ale Kyle się tym nie przejmuje i spokojnie odchodzi, dając wpierw do zrozumienia, że ich również zna.

 

Później, Stratt dzwoni do Nighthawka i jest wkurzony, że ten złamał nogi sędziemu. Mówi mu, że ma przestać robić to, co robi, bo potem nie będzie mógł mu pomóc. Kyle odpowiada, że wiceburmistrz potrzebuje jego pomocy, a nie na odwrót. Stratt odkłada słuchawkę. Tymczasem na konferencji prasowej burmistrz Deroseau mówi, że jego urząd robi wszystko, aby pomóc narkomanom, ale to oni muszą sami chcieć zerwać z nałogiem. Tragedia jest olbrzymia, ale może to nauczy, że narkotyki niosą głównie śmierć. Burmistrz jednocześnie uspokaja, że póki co epidemia jest ograniczona do tego jednego środowiska i inni ludzie nie mają się czego obawiać. Po zakończeniu przemówienia, Deroseau pyta się Stratta, czy mu się podobało. Ten uważa, że było całkiem nieźle. Burmistrz zastanawia się, czy kolejnego wystąpienia nie powinni zrobić w jego domu, ponieważ jego syn ma urodziny, ale Stratt uważa, że to nie jest właściwe. Na pytanie czy zatrudnił słynnego klauna, burmistrz mówi, że nie, ale jego żona poznała jednego w parku Granta i zgodził się wystąpić.

 

W domu burmistrza, Binst rozpoczyna swój występ. Na plecach ma dwa zbiorniki, jeden z napisem „hel”, drugi nie oznaczony. Dzieci nie uważają, że jest śmieszny, ale wtedy Binst napuszcza helu do balonu, wdycha gaz i zaczyna mówić zmienionym głosem. Dzieciom się to podoba i też chcą spróbować. Ich balony jednak napełnia gazem z drugiego zbiornika.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power: Nighthawk #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.