Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #19

Wolverine vol. 3 #19

Wolverine vol. 3 #19

"Return of the Native" - part 7

Postacie
Streszczenie

Bar "Skrzynka" w Nowym Jorku, już po godzinach otwarcia. Do środka wchodzi Nightcrawler w stroju księdza, którego wita barmanka Jo. Logana, który prosił przyjaciela o przybycie, jeszcze nie ma ale ma być przed świtem. Chodzi o ostatnie namaszczenie.

 

Montana, dwa dni wcześniej. Sabretooth podąża tropem dwójki uciekinierów, zastanawiając się, dokąd zmierzają. Trochę dalej Wolverine i Tubylec podążają korytem potoku aby zmylić trop. W końcu Logan wychodzi na brzeg. Kobieta stoi przez chwilę nieruchomo w wodzie, po chym wyciąga schwytaną rybę. Czas na odpoczynek.


Później, zapada zmrok. Tubylec leży przytulona do Rosomaka, który pyta ją czy naprawdę jest w ciąży? Kobieta potwierdza. Wolverine nie potrafi spojrzeć jej w oczy. Tubylec dotyka pieszczotliwie jego twarzy i każe mu wracać do domu. Logan nie chce jej zostawić samej w dziczy, gdzie na pewno nadal będą jej szukać. Kobieta mówi, że nie chce iść z nim w miejsce, do którego nie pasuje. Rosomak przekonuje ją, że jednak powinna. Czas ruszać dalej.


Późnej, Wolverine biegnie, mówiąc cicho że udadzą się do szkoły w pobliżu Nowego Jorku, gdzie ma przyjaciół. Tam będzie bezpieczna. Nagle orientuje się, że Tubylca z nim nie ma. Kobieta zniknęła, korzystając z jego nieuwagi. Logan zawraca, przeklinając pod nosem. Z pobliskiego drzewa zeskakuje Sabretooth. Jego pierwszy cios dosięga klatki piersiowej Rosomaka. Victor zapewnia przyjaciela, że zajmie się jego kobietą jak tylko skończy z nim. Na razie musi mu zapłacić za zaparkowanie samochodu na głowie. Wolverine'm powoduje czysta wściekłość. Jest w stanie tylko wykrzyczeć pytanie: "Gdzie ona jest?" Creed szybkim ciosem podrzyna mu gardło. Pyta go, czy nie rozumie, że Tubylec jest stracona a on oszukiwał sam siebie? Nie zamierzał przecież ożenić się z tą dzikuską i wspólnie wychowywać dzieci. Obydwaj dobrze wiedzą, że nie ma dla niej miejsca na tym świecie, tylko że Wolverine jest zbyt słaby by zrobić to, co należy. Victor nie jest. I Creed masakruje powalonego Rosomaka, po czym rusza tropem Tubylca.


Wolverine odzyskuje przytomność dopiero po kilku godzinach. Z trudem wstaje i rusza za Creedem.


Tubylec dotarła do ruin swojej chaty i ze smutkiem ogląda to, co z niej pozostało. Staje na krawędzi urwiska, wciąż się wahając. W tej pozycji zastaje ją Sabretooth siedem godzin później. Victor niemal ze współczuciem mówi, że to musi się tak skończyć. Nie mogą jej zostawić na wolności a do cywilizacji nie zdoła się przystosować. Nie ma innego wyjścia. Dwie bestie skaczą na siebie. Pierwsze ciosy kobiety sięgają celu, ale większy i silniejszy Victor szybko przypiera ją do ziemi i zadaje śmiertelny cios.


Wolverine dociera na pobojowisko po czterech godzinach i zastaje to, czego się obawiał - nieruchome ciało kobiety. Nie krzyczy, ale jego twarz wyraża nieopisany ból.


Bar. Kurt pyta Jo, czy wie na czym polega sekret Logana? On nie jest maszyną do zabijania za którą go wszyscy biorą. Pod stalowymi kośćmi i szponami kryje się człowiek, który zawsze próbuje zrobić to, co słuszne. W tym momencie do baru wchodzi Rosomak, trzymając ciało Tubylca. Wezwał tu przyjaciela, bo martwej kobiecie potrzebny jest kapłan.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.