Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #11

Wolverine vol. 3 #11

Wolverine vol. 3 #11

"Coyote Crossing" - part 5

Postacie
Cytat

Wolverine do faceta z nożem: "You come at me with that sticker, you're gonna be breathing through a new hole."

Streszczenie

Nestor troskliwie pochyla się nad płaczącym dzieckiem. Każe Angelowi pobiec do sklepu i kupić pieluchy, pokarm i butelkę. Tłumaczy stojącej przy nim Cassie, że płacz jest zupełnie naturalny - sam ma trójkę dzieci, więc wie. Kobieta wzbrania się, kiedy Nestor chce dać jej małą do potrzymania. Oboje spoglądają na popijającego w milczeniu piwo na balkonie Logana. W końcu Nestor radzi Cassie z nim porozmawiać.


Wolverine spogląda na uśpione miasto. Cassie chce wiedzieć, co się stało z Rojas. Logan odpowiada, że nie żyje; przecież nie dałaby mu dziecka z własnej woli. Kobieta pyta, czy ją zabił? Rosomak każe jej iść do diabła. Cassie powtarza pytanie. Logan pyta ją, co myśli? Agentka nie odpowiada. Próbuje mu za to wyjaśnić, czemu za nim podąża - nigdy jeszcze nie spotkała kogoś takiego jak on. Chciała chyba ustalić, jakim jest człowiekiem. Wolverine stwierdza, że chyba niezbyt ludzkim. Cassie nalega, żeby powiedział jej co się stało z Rojas. Wolverine odpowiada, że jej nie zabił, ale wyszło właściwie na to samo. Kiedy ją znalazł, była w trakcie porodu, bardzo słaba. Pomógł dziecku przyjść na świat, ale matka umarła. Cassie perswaduje mu, że nie może obwiniać za to siebie. Logan odpiera, że Rojas była pozbawiona pomocy bo jej ludzie byli martwi albo pouciekali ze strachu przed nim. Przez jego twarz przebiega grymas. Stwierdza, że nie jest człowiekiem. Cassie zaprzecza. Nie wie jak zaczęła się jego wojna z samym sobą, ale nie rozumie czemu uważa siebie za zwierzę a nie człowieka honoru, jakim naprawdę jest. Nieważne po co wrócił do Juarez, uratował niewinne dziecko. Kobieta oświadcza, że nie ma czasu dla zwierząt. Jeśli zdecyduje, że jest człowiekiem, wie gdzie ją znaleźć.


Logan wchodzi do pokoju gdzie Nestor karmi dziecko. Przyjaciel pyta go, co zamierza zrobić z małą. Wolverine odpowiada mu, że może ją zatrzymać. Nestor stwierdza, że jego żona może mieć coś przeciwko temu. Rosomak mówi, że nie jest osobą mogącą wychowywać dziecko. Oddanie go do sierocińca też nie jest najlepszym pomysłem. Logan bierze małą na ręce i pyta ją, co ma z nią zrobić?


Posiadłość Rojas. Logan przechodzi obok grupy ludzi plądrujących dom zmarłej. Na jego pytanie odpowiadają, że nie potrzebuje ona już tych rzeczy a im się przydadzą. Rosomak w milczeniu wchodzi na górę i przechodzi do sypialni Rojas. Myszkujący tam osobnik radzi mu poszukać sobie innego pomieszczenia i wyciąga nóż. Wolverine ostrzega go, że zrobi mu krzywdę, ale Meksykanin oświadcza, że się go nie boi. Logan nazywa go głupcem. Latynos rzuca się do ataku. Jeden cios pazurami tnie nóż na kawałki i pozbawia go kilku palców. Mężczyzna wychodzi, słaniając się. Logan ogląda porozrzucane rzeczy. Znajduje zdjęcie Rojas z ojcem i siostrą a obok tego list, zaadresowany od kogoś o nazwisku Maria Murillo.


Knajpa Nestora. Wolverine opowiada o swoim znalezisku. Maria Murillo to, według podpisów z tyłu zdjęcia, siostra. Mieszka w Illinois. Jeśli mają znaleźć dziecku rodzinę, wiedzą gdzie się zwrócić. Nestor pyta co, jeśli się nie zgodzi? Rosomak stwierdza, że nie ma pojęcia.


Illinois, kilka dni później. Logan obserwuje, jak Maria Murillo wychodzi z domu z dwójką dzieci, po czym włamuje się do środka przez tylne okno. Uważnie ogląda dom, który okazuje się być mieszkaniem zwykłej rodziny klasy średniej - żadnych ekstrawagancji, ale także oznak biedy. Do jego uszu dochodzi dźwięk silnika - to Maria wróciła. Szybko wychodzi i od frontu podchodzi do przeglądającą poranną gazetę kobiety. Przedstawia się i przekazuje jej nowinę o śmierci siostry.


Później, w kuchni pani Murillo. Maria mówi, że zawsze sądziła, iż to policja przyniesie jej tą nowinę. Spodziewała się, że siostra zginie z ręki władz albo konkurencji. Często przysyłała jej czeki, do dziś nie wie czy z dobrego serca czy żeby wyprać pieniądze. Nie wydała z nich niczego. Nie odsyłała ich tylko dlatego, że jej siostra nie uznawała odpowiedzi "nie" i nie przyjęłaby zwrotu. Pyta Logana, kto ją zabił? Wolverine wyjaśnia, że umarła przy porodzie. Maria jest zaskoczona. Logan mówi jej, że ma siostrzenicę, która wyląduje w sierocińcu jeśli jej nie przygarnie. Wie, że ma męża i dwoje dzieci, ale ta dziewczynka to jej krewna i nie można jej winić za błędy matki. Zasługuje na rodzinę. Logan sugeruje, że może teraz pieniądze z czeków od Rojas będą mogły pójść na coś dobrego. Po długim milczeniu Maria mówi, że musi porozmawiać z bliskimi.


El Paso. Logan, Nestor i Angel przekazują małą jej nowej rodzinie. Maria pyta, czy nadali jej imię? Wolverine zaprzecza. Maria nazywa ją imieniem siostry - Angelika. Trójka mężczyzn odprowadza dziecko wzrokiem. Nestor mówi Wolverine'owi, że zrobił to co trzeba. Zaprasza go do środka, żeby wypić za zdrowie małej Angeliki. Rosomak stwierdza, że zrobią to innym razem.


Portland, później. Cassie otwiera drzwi i zastaje na progu swego domu przemoczonego ulewą Logana. Zaprasza go do środka.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.