Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 3 » Nightcrawler vol. 3 #4

Nightcrawler vol. 3 #4

Nightcrawler vol. 3 #4

"The Devil Inside" - part 4: "Exorcism"

Postacie
Zapowiedź

Czy Nightcrawler będzie w stanie uratować młodego Setha przed złem, które zabiło trzynastu jego przyjaciół?

Cytat

Seth: "Dr Childs... you... you wouldn't hurt me, would you? You're... a good person, aren't you?"
Childs: "No, Seth, I am not. And you are going to be hurt."

Streszczenie

Nightcrawler właśnie dotarł do szpitala Metro General i dowiedział się od Christine, że dr Childs zabrał gdzieś Setha i wyglądał przy tym, jakby bardzo mu się spieszyło. Nie ma wątpliwości, co może to oznaczać dla chłopca, ale Kurt wie już, co powinien zrobić. Chwyta za telefon, przy okazji prosząc o pomoc siostrę Palmer.


Limuzyna doktora powoli posuwa się nowojorskimi ulicami, ale Childs zapewnia Setha, że wkrótce dotrą na miejsce. Chłopak jest przestraszony, ale na głos wyraża nadzieję, że lekarz nie skrzywdzi go, bo jest dobrym człowiekiem. Niestety, Childs zaprzecza jednamu i drugiemu, a nastepnie ostrzega, że próby ucieczki są bezcelowe, bo samochód jest dobrze zabespieczony, a szoferem jest demon. Chce się upewnić, czy demon imieniem Pazuzu naprawdę jest w ciele Setha, ale ten zdaje się nie wiedzieć, o co chodzi, więc doktor wyjaśnia, że zawarł pakt z Księciem Kłamstw: W zamian za dostarczenie czternastu cielesnych portali do tego świata, on i jego wspólnicy otrzymają władzę nad Czternastoma Demonami. Trzynaścioro dzieci było tymi portalami, czternastym jest Seth. Dopuki demon uwięziony w jego ciele nie uwolni się, pakt nie zacznie obowiązywać. Nie zdąży jednak opowiedzieć o swoich planach, bo właśnie dotarli do Dakota Building. Wprowadzając chłopca do środka, Childs wyjaśnia, że ten budynek ma również szczególne znaczenie i został zbudowany, zanim jeszcze powstało miasto. Przy wejściu, Seth zauważa, że portier również wygląda demonicznie. Podczas podróży windą z innym demonem, Childs kontynuuje swoją opowieść: W tym budynku znalazł starą księgę, z której dowiedział się o Czternastu Demonach i rytuale ich uwolnienia oraz podporządkowania, a wkrótce okazało się, że jego wpływowi sąsiedzi bardzo chętnie zgodzili się na uczestnictwo w tym. Seth wciąż wierzy, że Nightcrawler powstrzyma lekarza, ale ten tylko śmieje się w głos, oświadczając, że zadbał o magiczne blokady, które nie pozwolą Wagnerowi teleportować się, ani wejść do budynku.


Po chwili wprowadza Setha do apartamentu, gdzie panuje ciemność, rozświetlana tylko przez świece i magiczny krąg, utrzymujący trzynaście uwolnionych już demonów. Przedstawia chłopca zgromadzonym ludziom, a ci wznoszą toast za powodzenie rytuału. Pewien mężczyzna wydaje się niecierpliwy i ponagla doktora, by zrobił swoje. Ten unosi sztylet, rzucając chłodne przeprosiny, ale w tej samej chwili, niecierpliwy mężczyzna zastępuje mu drogę, zasłaniając Setha własnym ciałem. Childs orientuje się w sytuacji i wypowiada zaklęcie, które przełamuje działanie induktora obrazu Nightcrawlera. Kurt jest zaskoczony, ale kiedy doktor komentuje jego przybycie, instynktownie atakuje, uderzając go w twarz. Childs jednak wierzy w swoje zwycięstwo, bo Wagner otoczony jest przez jego wspólników i demony. Kiedy zaś Kurt ostrzega, że nie pozwoli zabić chłopca, mówi, że wcale nie zamierzał go zabijać. Wyciąga z kieszeni sznurek Setha i przecina jeden z węzłów, oświadczając, że resztą zajmie się sam Pazuzu.


W tej chwili Seth pada na kolana, krzycząc, że coś rośnie w jego brzuchu. Gdy tak wije się i miota, jego ciało zaczyna się odkształcać. Sam Kurt nic nie może zrobić, ale na szczęście przewidział taką sytuację i sprowadził pomoc. Na wezwanie, Kitty Pryde zrzuca przebranie i podbiega do przerażonego chłopca. Każe mu się uspokoić, podczas gdy używa swojich zdolności, by uczynić jego ciało przenikalnym dla demona. Po chwili pojawia się wielka łapa, a za nią, wśród ognia i dymu, sam olbrzymi Pazuzu.


Goście wpadają w panikę, widząc demona poza magicznym kręgiem i czym prędzej opuszczają apartament. Przy wyjściu z budynku czeka na nich jednak niespodzianka w postaci reszty X-Men, gotowych oddać ich w ręce władz.


Tymczasem pozostałe demony zaczęły nawoływać swego brata, by przełamał krąg i uwolnił ich, zabijając Childsa. On sam jest jednak pewien, że ma władzę nad Pazuzu, na mocy paktu zawartego z Gwiazdą Zaranną i demon będzie musiał służyć mu przez czternaście lat. Demony jednak dopatrzyły się luki w umowie, gdyż pakt wymagał śmierci ciała, przez które przechodzi demon, a ucieczka Pazuzu była bezkrwawa. W tej sytuacji, Pazuzu rusza na doktora. Nightcrawler próbuje stanąć mu na drodze, ale zostaje odrzucony na bok, a po chwili demon zabija swoego dobroczyńcę, choć ten do końca nie przestawał wątpić w swoją władzę nad nim.


Wraz ze śmiercią Childsa, magiczny krąg, który stworzył, przestał działać i demony zostały uwolnione. Na szczęście Kurt pomyślał również o tym i zadbał o kawalerię w odwodzie. W tej samej chwili zjawiła się Amanda, wraz z siostrą Palmer, która pozbierała figurki zrobione przez Setha. Okazało się, że naczynia mają większą moc wiążącą od węzłów na sznurku, dlatego też Amanda mogła uwięzić w nich demony. W ciągu kilku sekund było po wszystkim, a wkrótce figurki z uwięzionymi demonami stanęły na kominku w zamku Amandy w Limbo.


W ten sposób Kurt kończy swoją opowieść. Jest już inny dzień i wraz ze Storm spacerują po ogrodzie Instytutu Xaviera. Ororo potwierdza, że wspólnicy Childsa trafili do więzienia, a siostra palmer została przeniesiona do innego szpitala. Chciałaby jednak wiedzieć, w jaki sposób Kurt dostał się do budynku, mimo magicznych blokad? On wyjaśnia, że po telefonie do Amandy i X-Men, teleportował się do Instytutu, a potem wraz z Kitty w pobliże budynku Dakoty. Ponieważ magia blokowała mu fizyczny dostęp do środka, nie było problemu z przefazowaniem przez bariery. Tam obezwładnili dwoje członków towarzystwa i zajęli ich miejsce na przyjęciu. Ororo jest pod wrażeniem jego przewidywalności i dedukcji, ale Kurt skromnie przypomina, że pomagało mu wiele osób. Ostatnią dobrą wiadomością jest fakt, że Seth trafił w końcy do Instytutu, gdzie będzie mógł rozwijać swoje zdolności. Kurt jest zadowolony, ma tylko jedną prośbę: po tej całej mrocznej sprawie, chciałby poprosić o chwilę spokoju, żeby nacieszyć się słońcem.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 3 #4 Nightcrawler vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.