Avalon » Serie komiksowe » Madrox » Madrox #4

Madrox #4

Madrox #4

"The Bigger Heat"

Postacie
Zapowiedź

Madrox odkrywa szokujące fakty o swej ukochanej. Zwabiony w pułapkę w płonącym magazynie, Madrox przekonuje się, że najzacieklejsi przeciwnicy są bliżej niż się spodziewał. Tymczasem Rahne staje oko w oko z mężem zdradzającym swą żonę, który zrobi wszystko, aby jego romans nie ujrzał światła dziennego.

Cytat

Vance: "Give mirror boy there a gun."
Clay: "Why?"
Vance: "Because if you shot Madrox, it's murder. If Madrox kill Madrox, it's suicide."

Streszczenie

Jamie krąży po płonącym magazynie, szukając kogoś. Zdaje mu się, że słyszy strzał, ale dochodzi do wniosku, że w tej sytuacji wiele rzeczy mogło wydać podobny odgłos. Nagle belki stropowe nad nim zapadają się, przygniatając go. Uderzenie tworzy duplikat, ale ta wersja ma przerośnięty instynkt samozachowawczy i bierze nogi za pas, nie przejmując się oryginałem. Jedyną szansą jest stworzenie kolejnej kopii, ale na to brakuje mu sił i koncentracji. Zastanawia się, jak się w to wpakował.


Kilka godzin wcześniej w willi Vance'a. Widząc swój duplikat, Jamie szybko domyślił się, że to właśnie on próbował go utopić. Tamten przyznaje się i dodaje, że gdyby nie zemdlał, poczułby ból łamanych palców. To wyjaśnia przynajmniej, że tamte wydarzenie nie były halucynacją, ale nie wyjaśnia, dlaczego duplikat chciałby go zabić. Dopiero po chwili rozmowy okazuje się, że ta kopia jest uosobieniem nienawiści do samego siebie, jaką skrywa Madrox, a głównym motywem był jego związek z Sheilą. Vance zaczyna się dopytywać, co to za związek, a ponieważ krzywdzi przy tym kobietę, Jamie krzyczy, że nic ich nie łączyło. Zaskoczona Sheila mówi, że przecież są małżeństwem, czym wprawia Madroxa w jeszcze większe zdumienie. Wyjaśnia, że spotkali się niedawno, kiedy Eddie wyjechał z miasta. To była miłość od pierwszego wejrzenia i nawet nie spostrzegli, kiedy pojechali do Marylandu i wzięli ślub. Vance każe jej się zamknąć i rozkazuje Clayowi, żeby wręczył duplikatowi broń, bo jeśli on zabije oryginał to będzie samobójstwo, a nie morderstwo. Clay wykonuje polecenie, ostrzegając, że przy jakimkolwiek fałszywym ruchu zabije obu. Jamie próbuje przekonać drugiego siebie, że wcale nie chce tego zrobić, ale tamten wie dobrze, że nawet on sam gdzieś w głębi chciałby tego. Ponieważ jest za daleko, żeby dotknąć i wchłonąć zbuntowany duplikat, Madrox koncentruje się na swoim tao i wykorzystując nauki mistrzów, sięga poza siebie, dzięki czemu udaje mu się wchłonąć kopię stojącą kilka metrów dalej. Upadający pistolet strzela, raniąc Vance'a, więc Jamie wykorzystuje zamieszanie, chwyta Sheilę i ucieka. Podczas uderzenia o szybę tworzy kolejny duplikat, na który spadają oboje. To uderzenie i koziołkowanie między drzewa tworzy zaś serię kopii. Tym razem jednak może wchłonąć je wszystkie na raz, chociaż to doświadczenie zwala go z nóg na chwilę. Chwyta więc jeszcze bardziej zdezorientowaną żonę za rękę i postanawia zabrać ją gdzieś, gdzie będą mogli porozmawiać w spokoju.


Rahne ściga po dachach astralną projekcje Neda Campbella, kiedy kontaktuje się z nią duplikat Jamiego, wyjaśniając, że jeszcze trochę czasu zajmie jemu i Guido tłumaczenie Bishopowi, kto i dlaczego do niego strzelał. Ona dla odmiany informuje, że jakkolwiek niedorzeczne wydawały się oskarżenia pani Campbell, teraz wszystko zdaje się potwierdzać. Postanawia jednak przerwać na chwilę rozmowę, kiedy widzi jak ciało astralne wnika przez okno do jakiegoś mieszkania. Jamie radzi żeby uważała, bo pamięta, jak bardzo była wrażliwa, ale Rahne mówi, że wiele się zmieniło w jej życiu. Skrada się po rynnie i zagląda przez okno, ze zdziwieniem odkrywając, że Kim - obiekt romansu Neda - jest mężczyzną. Tak bardzo zaskoczył ją ten fakt, że dała się zauważyć. Mimo zapewnień Madroxa, że formy astralne są niegroźne, Campbell atakuje ją i strąca z gzymsu na ulice.


Prawdziwy Jamie zamierza zabrać się do wyjaśniania subtelnej natury jego zdolności, kiedy Sheila sama stwierdza, że od początku wiedziała, że nie był człowiekiem, którego poślubiła, po tym jak zareagował na jej pocałunek. Teraz domyśla się, że wyszła za jeden z duplikatów i chociaż nie rozumie, jak to wszystko działa, pyta czy mógłby zwrócić jej mężczyznę, którego pokochała. Madrox odpowiada, że on nie żyje. Umarł na jego rękach po tym, jak ktoś go zadźgał nożem, a jego wspomnienia doprowadziły go do niej. Sheila podejrzewa, że to Clay zabił, na zlecenie Edwarda, który niedługo wcześniej dowiedział się o ich związku. Jamie dziwi się, bo Vance zachowywał się, jakby dowiedział się o wszystkim dopiero teraz, ale Sheila wyjaśnia, że on zawsze się tak zachowuje. Zapytana, potwierdza, że ma to coś wspólnego z problemem mutantów, o którym rozmawiał przez telefon. Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, że tajemniczy mutant eliminuje bossów chicagowskiego podziemia, chcąc samemu przejąć władzę. Vance wpadł w paranoję i od tego czasu wini za wszystko owego mutanta, twierdząc, że musi czytać w myślach i wie, co kto zamierza. To nasuwa Madroxowi bardzo konkretne skojarzenie.


Wkrótce docierają do przydrożnego motelu, w którym się zatrzymał pod nazwiskiem Legion. Każe Sheili zostać w pokoju, a sam dzwoni z jej komórki do Springera mówiąc, że muszą się spotkać, bo wpadł na trop afery wartej drugiego Pulitzera. Umawiają się w magazynie redakcji. Madrox każe mu uważać, czy nie jest śledzony. Sheila pyta, co będzie dalej z nimi, ale na odpowiedź będzie musiała zaczekać do zakończenia tej sprawy.


Tymczasem, okazuje się, że Rahne ma poważne kłopoty, bo astralna postać Campbella jest nie tylko agresywna, ale także nadludzko silna. Drugi Madrox próbuje prosić ją o podanie lokalizacji, ale ona jest zbyt zajęta ucieczką i omijaniem rzucanych przedmiotów. W końcu udaje jej się trafić napastnika pazurami, a wtedy ten zaczyna się kotłować i wyparowuje. W tym samym czasie Carol spostrzega, że coś złego dzieje się z jej mężem.


Stringer przybywa na wyznaczone miejsce, domagając się wyjaśnień, więc Madrox ujawnia swoje podejrzenia: To on przez cały czas starał się przejąć władzę nad lokalną mafią, podczas gdy w prasie demaskował jej bossów, tworząc dla siebie przykrywkę. Reporter przyznaje, że używał swoich zdolności do zdobywania informacji, ale nie rozumie, skąd pomysł, że chciałby przejąć kontrolę nad mafią. Kiedy Jamie zaczyna się nad tym zastanawiać, w magazynie wybucha ogień. Wygląda na to, że ktoś celowo podpalił bele papieru, z których ogień rozprzestrzenił się na cały magazyn. Podejrzewa, że to sprawka któregoś z ludzi Vance'a, a tymczasem Stringer znika mu z pola widzenia. Reporter próbuje wymknąć się z magazynu bocznym wejściem, ale na drodze napotyka kogoś znajomego. Wyciąga broń i strzela, ale w tej samej chwili zostaje czymś przebity. Nad jego ciałem stają Sheila i Clay. Kobieta każe swojemu wspólnikowi znaleźć Madroxa i pozbyć się go definitywnie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Madrox #4 Madrox #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.