Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 3 » Alpha Flight vol. 3 #10

Alpha Flight vol. 3 #10

Alpha Flight vol. 3 #10

"Days of Future Present, Past Participle" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Wycieczka Alpha Flight do strumienia czasoprzestrzennego tylko pogorszyła sprawy i Centennial musi wszystko naprawić. Ale czy jego skakanie w czasie nie przysporzy więcej kłopotów? Pewnie tak.

Cytat


Rutherford:"This is the stupidiest plan I've ever heard in my whole life. And I've led a pretty long life"

Streszczenie

Alpha Flight walczą z przybyłymi pod koniec poprzedniego numeru sentinelopodobnymi istotami zwanymi Box. Przewaga Boxów jest przytłaczająca i w konsekwencji grożącego grupie zagrożenia w Yukonie dokonuje się przemiania i uwolniona zostaje potężna siła, którą ten teraz dysponuje. Yukon wpada w bitewny szał i rozprawia się z wszystkimi przeciwnikami.


Później. Z powrotem na pokładzie statku. Walter przeglądając kanały informacyjne natrafia na wiadomość o wydarzeniach, które miały miejsce od czasu wysłania Mapleleafa w przeszłość i skutki jego poczynań w tejże przeszłości. Powszechnie znana była bliska znajomość Jerarda Jaxona z Korporacji Roxxona i Jamesa MacDonalda Hudsona. Pracując dla rządu Jerard starał się mieć Hudsona blisko siebie. Ten jednak zrezygnował ze stanowiska, całkowicie poświęcając się nauce. Jaxon nigdy nie zdołał mu tego wybaczyć. Jakiś czas później miał miejsce wypadek, w wyniku którego Jerard Jaxon został kaleką. W jakiś sposób w wypadek uwikłany był również James MacDonald Hudson. Sparaliżowany od pasa w dół Jerard opatentował nowy wynalazek - The Box. Box byli całkowicie podporządkowani woli twórcy, który sterował nimi za pomocą swego umysłu. Pierwszym ich zadaniem była obrona Ameryki przed najazdem kanadyjskiej grupy Omega Flight. Chęć zemsty na Hudsonie doprowadziła zwichrowany umysł Jerarda na skraj szaleństwa, którego nie był już w żaden sposób kontrolować. Ameryka pogrążyła się w chaosie walk superbohaterów z The Box. Bogatszy o tą wiedzę Walter rozwiązanie sytuacji widzi w przekonaniu MacDonalda do przyjazdu do Ameryki, by ten przejął inicjatywę w walce z Omegą Flight. Plan ten niezbyt przypada do gustu pozostałym członkom Alphy Flight. Zamiast proponowanej Zuzhy ostrze Nemesis godzi w plecy Rutherforda, który tym samym zostaje przeniesiony w przeszłość.


Zawieszony pomiędzy życiem a śmiercią Princeton odwiedza swój dom, w którym ktos już na niego czeka. Jednak zamiast spodziewanej żony Rutherford zastaje Nemesis. Ta zdejmuje maskę, odsłaniając twarz Agnes - żony Princetona. Ten gładzi jej włosy, po czym oboje zaczynają się całować. Rutherford przypomina sobie wydarzenia z przeszłości. Nagle doznaje olśnienia. Nemesis ujawniła swą twarz tylko dlatego, że po powrocie do życia Princeton nie będzie pamiętał nic z tego, co tu zaszło. Prosi ją, żeby po powrocie wszystko mu przypomniała, jednak ta kategorycznie odmawia.


Chwilę później. Stojąc na ulicy Mapleleaf rozgląda się niepewnie, nie wiedząc, co ma teraz uczynić. Niespodziewanie pojawia się Princeton. Lou jest przekonany, że ten przybył zabrać go z powrotem do przyszłości. Rutherford ma jednak trochę inne plany.


Dr Hudson wysłuchawszy po raz drugi tym razem nieco zmienionej wersji skutków jego podróży do Nowego Jorku, ponownie obiecuje odrzucić ofertę Korporacji Roxxona, co ma zapobiec destruktywnym działaniom Jerarda Jaxona.


Opuściwszy biuro Hudsona Princeton i Sadler są zdziwieni, dlaczego jeszcze nie opuścili tego czasu.


Pojazd Plodex. Pochłonięty swymi obliczeniami Walter nie zauważa, że znajdujący się na zewnątrz pozostali członkowie Alphy Flight toczą pojedynek z The Box, którzy mieli nie być nigdy stworzeni. Pokonane maszyny zamieniają się w deszcz, który w dodatku okazuje się być silnie toksyczny. Wszyscy pędem rzucają się w kierunku statku-bazy. Zaryglowani wewnątrz dochodzą do wniosku, że ingerowanie w przeszłość zamiast poprawić teraźniejszość mogło ją jeszcze pogorszyć.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 3 #10 Alpha Flight vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.