Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #22

Mystique #22

Mystique #22

"Quiet" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Czy Mystique wykona zlecenie zabójstwa? Jej decyzja może być naprawdę zaskakująca.

Cytat

Shortpack: "What was that? I can't ridicuously 'quiet' voice in here"
Steinbeck: "Would you like me to come a little closer?"

Streszczenie

Steinbeck pokazuje Shortpackowi Raven stojącą nad brzegiem morza i otaczające ją helikoptery Departament of Homeland Security. DHS dopadł wreszcie Mystique. Steinbeck pyta Shortpacka co sądzi teraz o motywach Xaviera, który używa bezlitosnej morderczyni. Rowścieczony komentarzem telepaty chwyta pojemnik, w którym go trzyma i grożąc iż rzuci nim o ziemię, wykrzykuje iż Raven zabije Xaviera, po czym przyjdzie po Shortpacka. Shepard uspokaja go, zaś Steibeck udaje staje przed lustrem. Shepard adresuje do niego słowa po raz kolejny jako do ukochanej osoby, zaś Cichy Człowiek oznajmia iż się rozpada. Tymczasem Shortpack usiłuje zrzucić pojemnik, w którym się znalazł na podłogę, lecz jego uwagę przyciąga obraz z kuli, przekazywany z plaży.


Johny Kitano poleca Raven poddać się, a śmigłowce odpalają rakiety. Kitano obserwuje sytuację z pojazdu DHS, widząc iż gdy pył po wybuchu opada nigdzie nie ma śladu Raven. Kitano poleca pojazdom zbliżyć się, uprzedzając iż Mystique mogła zmienić kształt. Jeden ze śmigłowców namierza cel, wówczas Raven leci już jednak w jego stronę. Ląduje na kadłubie i niszczy jego silnik, co sprawia iż pojazd zaczyna spadać. Raven przebija się do kabiny i zaczyna atakować pilotów. Pojazd uderza o ziemię, a gdy wyskakuje z niego pilot pozostałe śmigłowce wystrzeliwują siatkę obezwładniającą. Załogi pewne są, iż schwytano Mystique, ta jednak wychodzi z wraku trzymając wyrzutnię rakiet. Pomimo manewrów jeden z Apaczy zostaje trafiony. Wściekły Kitano poleca dopaść Raven za wszelką cenę. Ta wskakuje właśnie do wody, uciekając przed ostrzałem. Helikoptery znowu tracą ślad, strzelając w wodę ładunkami ogłuszającymi. Raven wyskakuje jako syrena, a gdy jeden z pilotów po chwili wahania zamierza otworzyć do niej ogień, zostaje trafiony. Przybył Shepard w latającym pojeździe.


Steibeck obserwuje ucieczkę Raven, oznajmiając iż oczekiwanie nie będzie zbyt długie. Patrząc na Shortpacka wygłąsza tyradę o losie gorszym od śmierci, który jak stwierdza stał się jego udziałem. Na stwierdzenie Shortpacka, iż jeśli go wypuści, ten go zabije, stwierdza iż telepata nie jest zabójcą. Mówi, iż jego los będzie także gorszy od śmierci, bowiem będzie cierpiał nie mogąc nic zrobić, widząc jak Mystique zabija jego mentora, Charlesa Xaviera. Zapytany czemu to robi, Steinbeck zaczyna rozpinać szatę, zamierzając pokazać coś Shortpackowi, co odpowie na wszystkie jego pytania.


Na plaży Shepard zadaje Raven cios lufą pistoletu. Oanajmia, iż Mystique budzi w nim obrzydzenie. Ta przypomina, iż wciąż potrzebuje jej by zabiła Xaviera, czego nie uczyni, dopóki zagłuszacz uniemożliwiający jej wykrycie przez DHS nie zostanie na powrót włączony. Shepard pokazuje jej ekran, na którym widać uwięzionego Shortpacka, mówiąc iż jeśli Raven nie uda się do Genoshy tej nocy, by zabić Xaviera, mały telepata zginie.


Genosha. W kuli w zamku Steinbecka widać jak Raven zbliża się do śpiącego Xaviera. Budzi, go przemieniając się w Prudence, zaś za plecami trzyma nóż.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #22 Mystique #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.