Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #54

Ultimate X-Men #54

Ultimate X-Men #54

"The Most Dangerous Game" - part 1

Postacie
Zapowiedź

W najwspanialszym reality show mutanci skazani na śmierć lub dożywocie zostają wypuszczeni na terenie wyspy a zadaniem zawodników jest polowanie na nich. Longshot jak na razie przetrwał najdłużej i X-Men wyruszają, aby go uratować. Wkrótce sami stają się zwierzyną łowną.

Cytat

Kitty: "Well, remember that Kraven the Hunter tool? He was real, and he hunted down people on live television... until my boyfriend cancelled his ugly tuchas."
Jean: "Since when is Spider-man your...?"

Streszczenie

Blondwłosy młodzieniec przemierza w deszczową noc dżunglę, uciekając przed ścigającym go mężczyzną. Wąsaty jegomość dogania chłopaka, który zatrzymał się przy ogromnym drzewie aby odsapnąć, i celuje w niego z karabinu snajperskiego. Młody mutant postanawia się bronić i rzuca w przeciwnika garścią żyletek, raniąc mu dotkliwie twarz. W odpowiedzi ten uderza go kolbą karabinu. Młodzieniec ląduje na ziemi a mężczyzna staje nad nim, trzymając w ręku wysoko uniesioną maczetę, gotowy do zadania ostatecznego ciosu. Blondyn stwierdza, że jest mu przykro, na co przeciwnik oznajmia, iż jego żal nie zwróci życia człowiekowi, którego zabił. Chłopak broni się, mówiąc, że to nie on zamordował Lorda Scheele. Na pytanie z jakiego powodu jest mu w takim razie przykro młody mutant oznajmia, iż z jego. W tym momencie prawe oko nastolatka rozbłyskuje żółtym światłem a mężczyzna trafiony zostaje piorunem. Młodzieniec zdaje sobie sprawę, że jest cały czas obserwowany za pomocą rozmieszczonych wokół kamer.


Istotnie poczynania chłopaka ogląda w swojej rezydencji na wielkim panoramicznym telewizorze monstrualnie gruby facet o nazwisku Mojo Adams. Mężczyzna ten jest gospodarzem transmitowanego przez internet reality show "Szukanie Sprawiedliwości", którego tematem są polowania na mutantów. Blondwłosy homo superior, nazywany przez Adamsa Skazanym, to jak do tej pory najdłużej utrzymujący się przy życiu uczestnik programu. Właśnie udało mi się przetrwać bowiem kolejne polowanie. Mojo zastanawia się, czy posiada on zdolności kontrolowania pogody, czy może jest po prostu najbardziej fartownym mutantem na świecie, po czym zwraca się do swoich widzów informując, iż to jeszcze nie koniec przedstawienia. Transmisję programu Adamsa ogląda właśnie na laptopie Kitty wraz z towarzyszącymi jej Jean i Scottem. Marvel Girl ma wątpliwości co do autentyczności widowiska, ale Summers twierdzi, że to może być poważna sprawa i prosi swoją dziewczynę, aby powiadomiła o niej Profesora X. Jean oznajmia, iż zrobiła to już telepatycznie 10 sekund temu.


Nieco później. Xavier informuje zebranych wokół niego X-Men, iż nagranie, które Kitty znalazła w internecie jest niestety autentyczne. Dzięki swoim kontaktom w Departamencie Stanu Charles dowiedział się również, że program ten nakręcony został na wyspie Krakoa należącej do państwa Genoshy. Warren z wyrzutem stwierdza, iż jego ojciec rozpoczął robienie interesów z Genoshą po tym, jak tamtejszy rząd ogłosił kilka lat temu ustawę pozbawiającą mutantów wszelkich praw. Profesor X kontynuuje swój wywód. Według jego informacji ostatnim mutantem zmuszonym do uczestnictwa w reality show jest młody chłopak Arthur Centino, który został oskarżony o zamordowanie wpływowego genoshańskiego polityka Lorda Josepha Scheele. Genoshanie uważają wszystkich homo superior za podludzi, natomiast tych, którzy popełnili poważne przestępstwa traktują z jeszcze większą pogardą. Magnat medialny Mojo Adams wpadł na pomysł publicznej eksterminacji mutantów-kryminalistów na antenie swojego programu. Idea spodobała się zarówno rządowi jak i mieszkańcom Genoshy, co sprawiło, że "Szukanie Sprawiedliwości" cieszy się od trzech miesięcy ogromną popularnością w tym małym państewku. Cyclops zastanawia się, dlaczego przez tak długi okres władze U.S.A. nie zrobiły nic, aby powstrzymać Mojo. Xavier wyjaśnia, że Stany Zjednoczone nie mają żadnych podstaw do ingerencji, tym bardziej, że stosunkowo niedawno ich rząd także zezwalał na mordowanie mutantów [przez roboty Sentinels - Ultimate X-Men #1-6]. Colossus wyraża nadzieję, że w takim razie X-Men zaatakują i rozprawią się z Adamsem. Charles zaprzecza, argumentując, iż nie mają prawa mieszać się w interesy niepodległego państwa. Zamierza on jednak wysłać kilku ze swoich podopiecznych na Genoshę z misją rozpoznawczą. Profesor X podejrzewa, że Arthur Centino został wrobiony w zabójstwo i ma nadzieję, iż uda im się to udowodnić i wydobyć chłopaka z opresji. Słysząc te słowa Colossus nie wytrzymuje i z krzykiem zwraca się do Xaviera, zarzucając mu bezmyślność. Według Petera głupotą jest tracenie czasu na poszukiwania domniemanych dowodów winy Centino, podczas gdy on sam może zostać wtedy zamordowany. Charles nakazuje Rasputinowi, aby się uspokoił a następnie stwierdza, iż na misję udadzą się Marvel Girl, Cyclops, Iceman i Shadowcat, którzy polecą na Genoshę udając turystów. Gdy Jean próbuje wtrącić swoje racje, Xavier przerywa jej i gniewnie oznajmia, że ma się ona zwracać do niego nie po imieniu ale per 'profesor', oraz radzi, aby nigdy więcej nie kwestionowała jego decyzji, po czym opuszcza pomieszczenie.


Krakoa, noc. Kamerzysta i operator dźwięku przeczesują dżunglę w poszukiwaniu Centino. W pewnym momencie blondwłosy młodzieniec bezszelestnie zeskakuje na nich z drzewa i kilkoma ciosami pozbawia obu przytomności. Arthur bierze do ręki kamerę i kierując ją na siebie ostrzega Mojo, iż już wkrótce rozprawi się także z nim. Adams z uśmiechem na ustach ogląda groźby chłopaka na monitorze w swojej rezydencji. Lokaj Major Domo obawia się jednak, iż program może w niedługim czasie stracić oglądalność, jeśli Centino nie zostanie w końcu zlikwidowany, a jego miejsca nie zajmie nowy uczestnik. Mojo przyznaje rację swojemu służącemu i postanawia wezwać kogoś, kto ostatecznie zakończy żywot Longshota.


Czwórka X-Men przybyła właśnie na lotnisko J.F.K. Gdy Bobby wyjmuje z taksówki bagaże, Kitty próbuje nawiązać z nim rozmowę, lecz chłopak zupełnie ją ignoruje. Iceman wciąż jest wściekły na swoją koleżankę, którą obarcza winą za rozpad jego związku z Rogue.


Pozostali w Instytucie Angel, Nightcrawler i Colossus biorą właśnie udział w treningu w Sali Ćwiczeń. Peter wyładowuje swoją złość, spowodowaną spięciem z Xavierem, na wygenerowanych komputerowo maszkaronach. Rasputin zdecydowanie bardziej wolałby uczestniczyć w misji na Genoshy, zamiast tracić czas na ćwiczeniach. Kurt podziela jego zdanie. Allison, która przysłuchiwała się rozmowie kolegów od dłużej chwili, proponuje, aby w takim razie zakończyli niepotrzebne dyskusje i zaczęli działać. Według dziewczyny powinni jak najszybciej wsiąść w X-Jeta i polecieć na Krakoę. Trójce mutantów, a zwłaszcza Colossusowi, bardzo podoba się pomysł Dazzler...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #54 Ultimate X-Men #54

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.