Avalon » Serie komiksowe » X-23 » X-23 #1

X-23 #1

X-23 #1

Część 1

Postacie
  • * X-23
  • * Martin Sutter, Zander Rice, Sarah Kinney
    * retrospekcja: Wolverine
Zapowiedź

Pierwsza z sześciu części miniserii biorącej swój początek w "NYX". Wreszcie możemy dowiedzieć się prawdy o X-23. Kim jest? Skąd pochodzi? Co łączy ją z Wolverinem? Jeśli odpowiedzi na te pytania wydają się Wam oczywiste... Zastanówcie się jeszcze raz i przeczytajcie.

Cytat

Martin: "And you want to make a specimen... a female."
Dr Kinney: "That would be a side effect, yes."

Streszczenie

Projekt X, laboratorium. Trwa alarm. Dr Dale Rice w pośpiechu pakuje walizkę. Uciekając z bazy na zewnątrz, modli się o przeżycie. Gdy jednak zauważa trzy adamantowe szpony wystające z jego klatki piersiowej, wie już, że modlitwa nie została wysłuchana. Niedługo po tym, nad jego ciałem pochyla się przybyła helikopterem postać, która przejmuje walizkę i przeprasza zmarłego, jednocześnie obiecując, że dotrzyma swojej część umowy.


Dom Dale'a Rice. Mężczyzna, który niedawno przepraszał zmarłego, przybył teraz do jego syna. Wręczył mu nieśmiertelniki jego ojca i przytulił, gdy ten się rozpłakał.


Lata później. Zander Rice właśnie stracił "pacjenta". Rozgoryczony tym faktem, udaje się do swego przełożonego - Martina Suttera (tego samego człowieka , który go przytulał po śmierci jego ojca), żądając więcej obiektów do doświadczeń. Zanim jednak zdąży cokolwiek powiedzieć, ten przedstawia mu dr Sarah Kinney i oznajmia, że od tej pory będzie pracowała razem z nimi. Jej zadaniem będzie stworzenie klona oryginalnego okazu.


Dr Sutter oprowadza Sarah po obiekcie. Obiecuje jej nieograniczony budżet i brak jakichkolwiek politycznych czy prawnych restrykcji, w jej pracy. Mówi jednak, że idą za tym pewne poświęcenia - a mianowicie, że zostanie ona niemal całkowicie odcięta od świata zewnętrznego oraz będzie musiała poświęcić swoje życie projektowi. Pyta również, czy może ona znieść moralne reperkusje tego, co będzie tutaj robić. Dr Kinney bagatelizuje to pytanie i mówi, że powinni się martwić o Dr Rice'a. Martin tłumaczy jej, że bez ojca Zandera, ten projekt nie byłby możliwy, że to właśnie on kosztem swojego życia "pobrał" tę próbkę DNA od oryginału. Na końcu pyta się, czy nie przeszkadza jej praca z Zanderem. Ona odpowiada, że znosiła gorszych i przypomina sobie ojca.


W czasie rozmowy Martina z Dr Kinney, Zander sprawdza jej dane. Dowiaduje się, iż była maltretowana przez ojca, ale nigdy mu nic nie udowodniono.


Badania trwają, czas mija. Odtworzenie łańcucha DNA Weapon X, zaczęło się wydawać niemożliwe nawet samej dr Kinney. Zaczęła się zastanawiać nad innym sposobem. Zander w międzyczasie zastanawiał się nad sekretarką Martina.


Gabinet dr Suttera. Sarah tłumaczy, iż zniszczenia w próbce są zbyt rozległe. Że powinni porzucić prace nad zniszczonym chromosomem Y i zduplikować nienaruszony X. W odpowiedzi na pytanie, czy chce uczynić projekt samicą, odpowiada że to byłby efekt uboczny. Nie byłby to już klon, ale genetyczny bliźniak posiadający wszystkie cechy oryginału. Rozwiązanie takie nie podoba się Zanderowi a Sutter się z nim w pełni zgadza, w efekcie czego Sarah dostała zakaz prowadzenia dalszych badań w tym kierunku.


Dr Kinney będąc jednak przekonaną o swoich racjach oraz pragnąc odniesienia sukcesu, kontynuowała dalej swoje badania w tajemnicy. Tygodnie mijały, aż pewnej nocy wynik dla próbki 23 okazał się pozytywny.


Martinowi nie podoba się to co słyszy. Mimo wyraźnego zakazu, dr Kinney kontynuowała badania. Ma teraz już gotowy embrion, ze zrekonstruowanym w pełni DNA i pozytywnym czynnikiem X. Sarah jako argument podaje, iż rekonstrukcja samca zajmie jeszcze od sześciu do dziesięciu lat. Dr Sutter, ku zdziwieniu Zandera, każe kontynuować prace.


Dr Rice wchodzi do pokoju Sarah i budzi ją. Mówi, że będą potrzebować żeńskiej kandydatki z fizjologią, zdatną do donoszenia w łonie klona i że padło na nią. Zanim jeszcze zdążyła w pełni zareagować, Zander grozi, że albo zostanie mamą dla projektu, albo embrion nie przeżyje nocy.


Sarah wczuła się w rolę matki. Zaczęła się troszczyć o dziecko. Jeszcze będąc w ciąży, czytała bajki, udając, że czyta dziecku książki o wojnie. Zdawała sobie sprawę, że jej pracodawcy nie chcą dziecka - chcą broń.


Dziecko urodziło się, a matce nie było dane nawet go potrzymać...

Autor: Captain

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.