Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 3 » Nightcrawler vol. 3 #5

Nightcrawler vol. 3 #5

Nightcrawler vol. 3 #5

"Ghosts On The Tracks" - part 1: "And Kurt Hopped The Train..."

Postacie
Zapowiedź

Nightcrawler będzie musiał zaszyć się w ciemności tuneli nowojorskiego metra, gdzie dzieją się straszne i dziwne rzeczy. Czy tym razem będzie bezpieczny w swoim naturalnym środowisku?

Cytat

Kurt: "And than he passed through my body as though he were a... a Ghost."
Logan: "Like Casper?"
Ororo: "Logan..."
Logan: "What, that's a legit question."

Streszczenie

Nowojorskie metro, późny wieczór. Wśród tłumu zwykłych ludzi, czekających na pociąg, jest też kilka niezwykłych osób, dyskutujących o obejrzanym tego wieczoru musicalu. Christine uważa, że "Upiór w Operze" to wspaniała sztuka, jednak Kurt nie był pod wrażeniem i byłby raczej skłonny uznać to za tandetę. Stojący z boku, jako przyzwoitki, Ororo i Logan, próbują sobie przypomnieć, jak dali się na to namówić. Nagle jakaś kobieta zaczyna krzyczeć. X-Men reagują natychmiast i ruszają na pomoc, ale okazuje się, że przestraszyła się tylko stada szczurów, które wybiegły na tory z tunelu. Podczas gdy pozostali próbują uspokoić ludzi, Kurt zauważa, że zbliżający się pociąg jedzie zbyt szybko. Próbuje się wychylić, żeby zobaczyć, czy wszystko w porządku, ale wtedy Logan odciąga go za frak, ratując tym samym życie. Szybko decydują, że muszą się dostać do pociągu. Kurt szykuje się do przeniesienie dwóch osób, ale w ostatniej sekundzie również Christine chwyta go za ramię.


Transport trzech osób osłabił trochę Nightcrawlera, ale Christine przypomina, że jest pielęgniarką i też może pomóc. Udają się więc razem do kabiny maszynisty, pozostawiając Loganowi uspokajanie pasażerów. Na miejscu okazuje się, że maszynista nie żyje, a panel kontrolny jest uszkodzony, więc muszą szybko znaleźć inny sposób na zatrzymanie pociągu, zanim wypadnie z szyn, albo dojedzie do końca tunelu. Kurt twierdzi, że mógłby teleportować pasażerów po kolei, ale sam wie, że nie zdążyłby uratować wszystkich. Nagle czują szarpnięcie i pociąg zaczyna hamować. To sprawka Storm, która wywołała krótkie spięcie i odcięła zasilanie, doprowadzając w końcu do zatrzymania składu.


Wciąż jednak pozostaje zagadka śmierci maszynisty, który wygląda jakby się czegoś śmiertelnie przestraszył. W tej chwili Kurt teleportuje się na zewnątrz, bo zobaczył kogoś stojącego na torach. Zbliżając się do mglistej postaci, słyszy lekki świst i nagle mężczyzna z młotem rzuca się na niego, powtarzając: "Siedemnaścioro nas". W ostatniej chwili zmienia się w upiora i przelatuje przez Nightcrawlera, pokrywając go ektoplazmą. Kiedy przybiegają pozostali, Kurt mówi, że chyba zobaczył ducha, czym sprowadza na siebie kpiny Logana. Storm proponuje, żeby zabrał Christine do domu i przy okazji zmył z siebie śluz, a ona i Wolverine zadzwonią po transport powietrzny.


Tak też się stało i wkrótce Kurt opuszcza łazienkę Christine w samym tylko ręczniku. Dziewczyna żartuje sobie, że ten widok wart jest każdej ceny, ale wtedy on zaczyna się mieszać. Mówi, że chce być z nią całkowicie szczery, ale nie chciałby dawać jej jakiś nadziei i powinni pozostać tylko przyjaciółmi. Ona przyjmuje to z uśmiechem, bo wcale nie zamierzała go podrywać - po prostu lubi go, jak przyjaciela. Niezręczną sytuację przerywa dzwonek komunikatora: Ororo pyta, czy Kurt mógłby spotkać się z kimś w biurze burmistrza, bo zostali poproszeni o pomoc w sprawie wypadków w metrze, a ona i Logan są już prawie w domu. Wagner zgadza się, ale zauważa coś niepokojącego - mowa jest nie o jednym, ale o wielu wypadkach.


Od burmistrza, Kurt dowiaduje się, że w ciągu ostatniego roku zanotowano dwa tuziny spotkań z duchami w tunelach metra. W ostatnim czasie zjawiska te nasiliły się, a efektem są cztery ofiary śmiertelne. Chociaż burmistrz sam nie wierzy w duchy, wie, że coś trzeba zrobić z tym problemem. Wezwał Nightcrawlera, ponieważ słyszał o jego sukcesie w sprawie masakry w szpitalu, a poza tym uważa, że mutanci są coś winni miastu w zamian za wielokrotne zniszczenia. Jednak Kurt odkrywa prawdziwe intencje burmistrza, gdy ten ujawnia, że w przyszłym tygodniu odbędą się obchody stulecia nowojorskiego metra. I chociaż zapewnia, że najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców, wydaje się oczywiste, że chodzi raczej o rozwiązanie problemu po cichu. Na odchodne, Nightcrawler dostaje teczkę z dokumentami sprawy. Nie ma w niej nic interesującego, poza artykułami i aktami zgonu. Z braku lepszego punktu zaczepienia, Kurt postanawia skontaktować się z wdową po maszyniście.


Pani Warren przyjmuje go życzliwie, dziękując za próbę uratowania męża. Dowiedziała się od policji, że Nightcrawler prowadzi śledztwo w tej sprawie, więc chętnie dzieli się tym, co usłyszała od męża: Od miesięcy widywał w tunelach duchy, zawsze w nocy i zawsze na końcowym odcinku trasy, nigdy jednak nie wydawały się groźne. Aż do ostatniego razu. Na pytanie, dlaczego chciałyby skrzywdzić maszynistę, odpowiada, że duchy są zazwyczaj obrazami zmarłych, którzy nie chcą lub mogą opuścić tego świata, bo coś je tu zatrzymuje. Jej mąż zawsze powtarzał, że zawsze współczuł im, bo wydawało mu się, że potrzebują pomocy. To jednak nie wyjaśnia, dlaczego musiał umrzeć.


Kurt postanawia udać się wreszcie na miejsce wydarzeń. Godzinami krąży po tunelach, w razie potrzeby teleportując się z drogi pociągom i rozmyśla przy tym o duchach, o Christine, o pani Warren, o burmistrzu i o samym zjawisku nawiedzeń. W pewnym momencie, nad ranem, jego latarka odmawia posłuszeństwa. Szukając baterii w zupełnej ciemności, Kurt przypomina sobie sceny z horrorów, w których dokładnie w takich momentach dzieją się straszne rzeczy. Pociesza się, że to nie jest horror, ale w tym momencie słyszy świst i czuje powiew chłodu. Zaczyna głośno uspokajać sam siebie, nerwowo wkładając baterie, a kiedy wreszcie włącza latarkę, z przerażeniem odkrywa, że jest otoczony przez duchy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 3 #5 Nightcrawler vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.