Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 3 » Alpha Flight vol. 3 #11

Alpha Flight vol. 3 #11

Alpha Flight vol. 3 #11

"Days of Future Present, Past Participle" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy zamieszania w czasie! Co by się stało, gdyby oryginalni Alpha Flight byli amerykańskimi bohaterami? Drobna podpowiedĽ: zaczyna się na "atomowa" a kończy na "zagłada".

Cytat


Spiker o Alpha Flight: "As with Jim Carey or Michael J. Fox, it didn't take long for for America to once again express its love for all things Canadian."

Streszczenie

Po przybyciu do Nowego Jorku członek zespołu Alpha Flight znany jako Guardian rozprawił się ze znanym przedsiębiorcą Jerrym Jaxonem. Robiąc to na oczach tłumu sprawił, że Ameryka ponownie pokochała Kanadyjczyków. Niedługo później Guardian dołączył do pozostałych Alpha Flight stacjonujących w Ameryce, a zespół w krótkim czasie dorównał popularnością największym superbohaterom na kontynencie. Bycie jednak ulubieńcami to jedna strona medalu. Drugą stanowią starcia z superłotrami, a naprzeciw Alpha North America, nazwa która stanowiła ukłon w stronę połączonych sił obu państw kontynentu północnoamerykańskiego, stawali najbardziej wymagający z wymagających, wśród których znaleźli się sam Mistrz Magnetyzmy, Dr Doom, czy nawet Onslaught, nad którym o zwycięstie zadecydował udział właśnie bohaterów z Kanady. Wszystko to jednak odwróciło ich uwagę od wydarzeń rozgrywających się w kraju ojczystm, gdzie właśnie z setek tysięcy jaj tam umieszczonych zaczęli wykluwać się potomkowie obcej rasy Plodex. W niedługim czasie zdominowali całą północną część kontynentu, niepowstrzymywani przez nikogo, a pozostawieni przez Alphę Flight samym sobie Kanadyjczycy nie byli w stanie stawić im jakiegokolwiek oporu. Wobec grożącej światu katastrofy przedsięwzięto jedyny możliwy sposób uratowania ludzkości. Potężny wybuch zmiótł Kanadę z powierzchni ziemi. Kraj został poświęcony, by świat mógł przetrwać. Sytuację mógłby zmienić jedynie powrót Guardiana do domu po tym, jak pokonał Jaxona.


Statek - baza Alpha Flight. Poczynione w przeszłości zmiany nie pozostały bez wpływu na samych Alpha Flight. Wygląd Dr Langkowskiego stanowi formę przejściową pomiędzy ludzką postacią a Yeti i jest na tyle zaabsorbowany przez bieżące informacje pokazywane w telewizji, że praktycznie wyłącza go to z jakiejkolwiek działalności w grupie, przez co cały ciężar akcji mającej na celu przywrócić rzeczywistości jej prawdziwy obraz spoczywa teraz na barkach Yukona, Zuzhy i Nemesis. Ta ostatnia postanawia wziąż sprawy w swoje ręce i wysyła kolejno w zaświaty Jacka, a następnie próbującą oponować Yu.


Yukon i Zuzha leżąc na bezludnej wyspie czule objęci, namiętnie się całują. Pojawia się Nemesis. Ani Puck, ani Jack nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego tak się zachowali. Nemesis wyjaśnia im, że tu gdzie się znajdują, nie ma żadnych sekretów. Do głosu dochodzą zatem ukryte pragnienikażdego, kto się tu znajdzie. Yu zaczyna się zastanawiać wobec tego co przed chwilą zrobiła, czy jej uczucie do Mapleleafa było autentyczny, czy też była nim tylko zauroczenie. Jednak na to pytanie nikt nie jest w stanie udzielić jej odpowiedzi. Za chwilę przenoszą się też do przeszłości, gdzie wpadają wprost na Omegę Flight. Ci. widząc rekrutów, nie kryją rozczarowania, że sami zostali zdegradowani do Omegi, podczas gdy w Alphie pojawiają się nowi członkowie. Yukon przerywa te rozmyślania i rzuca się na nich.


Zuzha w tym czasie przeszukuje wszystkie pokoje w budynku, aż w końcu natrafia na poszukiwanego Guardiana. Jednym tchem wykłada mu cel swej podróży, zakładający poinformowanie Hudsona o konieczności powrotu do kraju po pokonaniu Jaxona. Dla zachowania formalności MaCdonald relacjonuje spotkanie z Sadlerem, który poinformował go, by nie leciał do Nowego Jorku, za chwilę pojawia się Princeton, który nakazuje mu jednak polecieć do Nowego Jorku i rozprawić się z Jaxonem. Wywód kończy zapytaniem, czy aby nie powinni działać w trochę bardziej przemyślany sposób.


Tymczasem za stojącym nad pokonanymi Omega Flight Yukonem pojawiają się oryginalni Alpha Flight. Jack tłumaczy, że sytuacja przedstawia się zgoła odmiennie od tego, co można by myśleć patrząc na całe zdarzenie.


Spacerująca samotnie po budynku Zuzha spotyka Mapleleafa i Princetona. Dziewczyna rzuca się Lou na szyję. Panowie tłumaczą, że gdy nie zniknęli po wysłaniu Hudsona do Stanów, postanowili go śledzić. Zuzha opowiada o perypetiach swoich i Jacka. Teraz gdy MacDonald wrócił do domu, wszystko powinno wrócić do normy. Stojący nieco z boku Rutherford zastanawia się, co w takim razie robią jeszcze w przeszłości.


Czas teraźniejszy. Baza Alpha Flight. Już w ludzkiej postaci Dr Langkowski wisząc nieruchomo do góry nogami na instalacji zwisającej z sufitu przygląda się tablicy z zapisanymi na niej wzorami. Mar podchodzi do niego i próbuje zwrócić jego uwagę, jednak ten wydaje się być całkowicie pochłonięty obserwacją. Tymaczesm Nemesis klecząc obok martwego Princetona opłakuje jego śmierć.


Padający na zewnątrz kwaśny deszcz ustaje. Nemesis trzymając Mara za rękę ostrożnie wychodzi z bazy. Chyba wszystko nareszcie wróciło do normy. Nagle pojawia się Oddział Kanadyjskiej Milicji do Walki z Superbohaterami. Dowódca każe Nemesis się poddać i rzucić broń, czym zapewni sobie szybką i bezbolesną śmierć.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.