Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #454

Uncanny X-Men #454

Uncanny X-Men #454

"Chasing Hellfire!" - part 3

Postacie
Zapowiedź

X-Men stają naprzeciw Hellfire Club. Nigdy nie zgadniecie, kim jest nowo koronowany Black King...

Cytat

Wolverine: "I'll heal just fine"
Nightcrawler: "But this nannites... suppose just this once you're wrong"
Storm: "Then we'll call him Zatoichi"

Streszczenie

Storm uderza o ziemię, po czym swą tiarą usiłuje przeciąć krępującą ją elastyczną substancję. Dokonuje tego przy pomocy swej mocy, a następnie wzbija się w powietrze. Trafia jednego z ludzi Pierce'a piorunem, lecz okazuje się, iż jego zbroja pochłania energię. Storm owija go więc swym płaszczem i rzuca w dół schodów na kolejnych napastników. Pierce obserwuje jej działania na komunikatorze, wiedząc, iż jego ludzie nie cofną się, póki nie pokonają wroga lub zginą. Staje na pozostałymi jeńcami i pochylając się nad Sebastianem Shaw kieruje ku niemu swe ostre jak brzytwa palce.


Red Lotus przekonuje Rachel, iż wspólnie z Viper i Courtney Ross uwolni uwięzionych mutantów, zaś łapaczy niewolników odda spraiwedliwości. Wówczas dopada go Selene owijają swym mrokiem, a Rachel natychmiast zmienia się w Phoenix. Selene wydaje się nieczuła na energię Rachel, kopniakami i ciosami sprowadza ją na ziemię. Owijając ją swym mrokiem oznajmia, iż staną się jednością, albowiem dusza Rachel nie jest już czysta. Echa bitwy docierają do White Queen, lecz siedząca w kasynie Emma nie zamierza ruszać na pomoc Rachel. Selene wyjaśnia właśnie Marvel Girl, iż pewne przymierze które zawarła, dało jej wolność poruszania się nie tylko w podziemiach Hellfire, gdzie była uwięziona. Nie zamierza zdradzić jednak z kim weszła w sojusz, mówiąc, że Marvel Girl dowie się tego gdy się z nią połączy. Jednocześnie w kasynie ludzie wyciągają broń, mierząc nią w Viper, Courtney i Emmę.


W Paryżu Kurt patrzy z przerażeniem na rzeź dokonaną przez Logana, który stwierdza, że nie było innego sposobu powstrzymania napastników. Nighcrawler teleportuje obu do rezydencji w której Logan wyczuł zapach Ororo. Po przybyciu na miejsce Wolvier rzuca się na Pierce'a, przebijając go na wylot. Pierce strzela doń ulepszoną wersją nannitów, które umieścił w Paryskich podziemiach. Zaprojektowane są aby oślepić Wolverine'a i wyeliminować jego czynnik samogojący. Po chwili oszołomiony Logan traci zmysły, co umożliwia Pierce'owi zadanie mu ciosów swymi pazurami.


W Hong Kongu Selene oznajmia iż połączenie zaraz się dokona, gdy energia Phoenix odrzuca ją daleko w tył. Marvel Girl informuje, iż wystarczająco długo była już czyimś niewolnikiem i nie zamierza tego powtarzać.


W Paryżu Nightrawcler teleportując się wokół świty Pierce'a wymierzając jej członkom silne kopniaki. Pierce szlachtuje w tym czasie Logana, który nie zamierza się poddać. Związany Sunspot błaga go aby przestał, lecz Sage uzmysławia mu że cyborg tego nie uczyni. Powyżej Kurt stwierdza, iż jego przeciwnicy wciąż wstają, gdy pojawia się Ororo, używając pioruna. Wylatuje z budynku i rzuca swą tiarą w Pierce'a, wiedząc iż jest on odporny na jej błyskawice. Chwilę później zostaje trafiona. Logan ku zdumieniu Kurta odbija lecącą tiarę w inną stronę, po czym skacze, złapać spadającą Storm. Wraz z Kurtem sprowadza ją na ziemię i staje przed Pierce'm, dając Sage wystarczająco dużo czasu aby tiarą przecięła więzy Shawa.


Rachel i Red Lotus biegną ostrzec pozostałych, lecz okazuje się że Emma, Coutney i Viper poradziły sobie z napastnikami i oczekują na przyjazd policji. Łapacze zostali schwytani, lecz Rachel nie pojmuje czemu Sage ich tu wysłała. Jak stwierdza Emma, najwyraźniej aby zapewnić misji powodzenie.


W Paryżu Shaw i Pierce walczą na śmierć i życie, a cyborg choć powala Shawa na ziemię, najwyraźniej zapomniał iż wchłania on energię kinetyczną. Wściekły Shaw potężnym ciosem odrywa cyborgowi głowę. Chwilę późnie Storm klęczy nad regenerującym się Loganem, a Kurt zastanawia się jak wiele z tego co się wydarzyło było jedynie pułapką Pierce'a na Shawa, bądź odwrotnie. Ororo jest wściekła, woli aby z Sage która manipulowała nimi wszystkimi porozmawiał Bishop. Sage zawiodła jej zaufanie, które jest podstawą istnienia drużyny. Nieopodal ciężko ranny Shaw wyrzuca Sage, iż wiedziała o ataku Pierce'a i go nie ostrzegła. Sage rozgrywa właną grę, mówiąc iż Shaw wart był uratowania dawno temu w Afganistanie, nim pochłonął go piekielny ogień. Zabierany przez karetką Shaw przysięga Tessie zemstę, ta zaś wyjaśnia Bishopowi iż Susnpot zostanie nowym Lordem Kardynałem Hellfire. Taki miała plan od początku, wiedząc iż Shaw zwerbował go chcąc przeciągnąć na swą stronę i zepsuć jego duszę. Teraz się to nie uda, bowiem Sage tego dopilnuje. Bishop stwierdza, iż ma jedynie taką nadzieję. Sage ma pewność, bowiem planuje, przewiduje i wprowadza w czyn. Jest Sage.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #454 Uncanny X-Men #454

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.